Реклама












Сценарій інтелектуального заняття в початковій школі по літературному читання: «Російські народні казки».


Позакласний захід з казок у початковій школі. Сценарій
Сценарій інтелектуального заняття по літературному читання: «Російські народні казки»
Автор: Агаджанова Вікторія Станіславівна, студентка ГБОУ СПО ЕПК КК.
Опис роботи: Дана робота являє сценарій інтелектуального заняття для учнів початкової школи (7-10 років). З допомогою не стандартної форми учні можу зміцнити свої знання про російських народних казках, а так само цікаво і весело провести час.
Мета: закріпити знання учнів про російських народних казках, через ігрову форму.
Завдання:
1. Вчити учнів застосовувати отримані знання на практиці, розширити кругозір в області російських народних казках.
2. Продовжити розвивати творче мислення, логічні операції.
3. Продовжити виховувати любов та пошану до народної творчості.
Хід заняття.
Привіт, хлопці, сьогодні ми з вами відправимося у подорож, але вона буде не звичайне, тому що ми будемо подорожувати по російських народних казок.
І перше, що ми відвідаємо з вами - це казковий ліс. Жителі цього лісу всі сховалися у своїх будиночках, а нам вони пропонують казкову карту, за допомогою якої ми повинні знайти жителів цього лісу.

Яких тварин ви тут знайшли? (лисиця, дятел, вовк, заєць, ведмідь).
А хто пам'ятає, в яких російських народних казках зустрічається лисиця? («Лисиця та тетерів», «лисиця та журавель», «лисиця і заєць», «дятел, лисиця і ворона»...)
А дятел у яких казках? («Собака і дятел», «дятел, лисиця і ворона»...)
Вовк часто зустрічається в російських народних казках, давайте спробуємо перерахувати ці казки ? ( «Вовк і семеро козенят», «лисичка-сестричка і вовк», «вовк, перепалка і дергун»...)
Хто пам'ятає казки, де зустрічається заєць? («Заєць-хвалько», «лисиця і заєць», «Мороз і заєць», «лисиця, заєць і півень»...)
Найбільший і клишоногий житель казкового лісу, в яких казках зустрічається? («Маша і ведмідь», «ведмідь і лисиця», «ведмідь і собака»... )
А які ви ще знаєте мешканців казкового лісу? (Ворона, коза, миші, дрізд...)
Які ви молодці. Ми з вами дізналися жителів даного місця, і я пропоную піти далі.
Ми з вами прибутку в музей казок, але музей тільки переїхав в нову будівлю і у працівників все переплуталося. Нам треба допомогти, для того щоб музей міг працювати.
Наша допомога полягає в наступному: ми повинні співвіднести назву казки з ілюстрацією . Щоб нам легше було це робити працівники музею нам дали назву казок, які переплуталися.
  
  
  
  
  

Перша казка«Морозко». Хто пам'ятає про що ця казка ? (відповіді дітей ) Яка з даних ілюстрацій підходить до казки? (6)
Друга казка «Ріпка». Хто пам'ятає про що ця казка ? (відповіді дітей )Яка з даних ілюстрацій підходить до казки? (5)
Наступна казка - «Летючий корабель». Хто головні герої цієї казки? (відповіді учнів )Яка з даних ілюстрацій підходить до казки? (3)
Четверта казка «Гуси-лебеді». Яка біда трапилася у головних героїв казки?(відповіді учнів ) Яка з даних ілюстрацій підходить до казки«Гуси-лебеді»? (1)
П'ята казка«Лисиця та журавель». Хто пам'ятає про що ця казка ? (відповіді дітей) Яка з даних ілюстрацій підходить до казки? (4)
І остання казка - «Ємеля-дурень». Яке головне у цієї казки ? (відповіді учнів ) Яка з даних ілюстрацій підходить до казки? (2)
Молодці. Із завданням ми впоралися швидко і правильно. Працівники музею вдячні нам за те, що ми це зробили і за це працівники музею пропонують взяти участь у виставці. У них є начерки ілюстрацій до російським народним казкам , але вони ще не повністю готові до виставки. Ми з вами повинні їх закінчити. Беріть в руки олівці і починайте творити.
  
  
  

Час на виконання нашого завдання закінчується. Я пропоную наші роботи повісити на стенд (виставка робіт).

Працівникам музею дуже сподобалися ваші роботи. Вони обов'язково виставлять їх у своєму музеї. В подяку вам вони дарують книжку з «Російськими народними казками» для класу. Вони сподіватися, що вона допоможе вам дізнатися ще більше казок, які були написані нашим народом.

Наша подорож у світ казок закінчується і пора повертатися в клас. Я сподіваюся, що наша подорож була цікаве для вас і ви дізналися для себе , що-небудь нове.
Подорож у світ казок ви можете і самостійно, для цього вам треба лише взяти книжку з казками і почати її читати.