Реклама












Конспект заняття з З в середній групі


Розвага «Золота рибка» для дитячого садка. Театралізація + малювання
Конспект заняття з образотворчої діяльності в середній групі

Матеріал призначений для вихователів і педагогів додаткової освіти, що працюють з дітьми 4-6 років.
Автор: Чепелєва Тетяна Олександрівна, вчитель-тифлопедогог, д/з «Думан» Караганда.
Мета: розвага з навчальними моментами.

Завдання:
Вчити дітей малювати з допомогою підручних засобів: поролону, пробки. 3акрепить техніку примакивания, вміння проводити хвилясті лінії.
Формувати емоційно-особистісне ставлення до своїх малюнків.
Виховувати чуйність, співчуття, бажання допомогти.
Матеріали та обладнання:
Тонований папір для малювання, гуаш синя і різнобарвна, клей-олівець з блискітками, пробки, трафарети - рибки, серветки, ширма, ляльки /старий, стара, рибка/, настільна гра «Піймай рибку», маска великий рибки / на голову/.

Попередня робота:
Затонувати папір для малювання, наклавши трафарет, синій гуашшю і поролоновим спонжем.

Читання казки О.с.пушкіна «Казка про рибака і рибку», розглядання ілюстрацій до казки «про рибака і рибку» Ст. Конашевича, розглядання риб в акваріумі.
Хід заняття:
Постановка лялькового театру.

Педагог:
- У синього моря стояла хатинка.
- В ній жили півстоліття старий і стара.
- Стара буркотлива вічно була,
- Цілими днями пряжу пряла.
Стара: /з'являється на мить з-за ширми /:
-Гей, старий, іди-но до моря,
-Злови на вечерю риби.
Педагог:
- Старий ловив рибу з ранку і до ночі,
- Щоб порадувати бабусю дуже! (На ширмі з'являється дід з неводом.)
Старий:
- Сьогодні закинув я свою мережу в море,
- А вітер з хвилями грав на просторі.
- Я став тягнути мережу на берег голий,
- Вона здалася мені дуже важкою.
- Такого ще не бувало досі.
- Вона піддавалася мені ледве-ледве.
- Мережа витягнув, бачу - вона - то, порожня,
- У неї одна рибка лише горить, золота.
- Раптом, рибка почала благати, з надією в погляді:
Рибка: / з'являється на ширмі/
- Старий, відпусти мене в синє море :
- Там, на просторах води,
- Мої малі дітки залишилися - одні!
- Вони будуть сумувати,
- Сльози по мені проливати!
Старий:
- Здивувався я, злякався ...
- Адже рибалив я так довго,
- І не чув, щоб риби говорили.
- Так сказав я золотій рибці:
- «Нічого мені від тебе не треба.
- Допомогти тобі, рибка, - душа моя рада!
- Іди собі в морі, гуляй там, собі на просторі».
Педагог:
- Вернувся старий до своєї баби. На ширмі з'являється стара.
Старий:
- Я сьогодні впіймав було рибку,
- Золоту рибку, не просту,
Але рибка почала благати, просила бідолаха:
«Пусти мене в море» - дивитися було важко.
- Я, бідний, випустив у синє море.
Стара:
- Який ти недобрий, який ти простак,
І щастя своє втратив ти, дурень!
Педагог: - Ох, незадоволена стара, свариться.
- За що вона діда лає і злиться? Відповіді дітей ...
- Яка рибка потрапила в тенета до діда? Чому старий її відпустив?
Як ви думаєте, який характер у дідуся / бабусі/?
Проводиться гра «Добре, погано»/ Дід випустив золоту рибку/.
Стара:
- Звичайно старий добрий, тільки, що мені годувати тебе, старче?
Засмажила б я тобі рибки, а тепер не дочекаєшся.
Педагог:
- Не лайся, не лайся стара.
- Думаєш легко зловити в морі рибу?
- Адже вона плаває так швидко, як рухаються наші діти.
Физминутка:
Рухлива гра «Ну-ка тікай-но». Вибирається ведучий - «Велика риба» його завдання зловити якомога більше дітей після слів:
-Десять рибок - зграйка:
Це рибка - кілька, Це рибка - тюлька,
Ця рибка - камбала, Нагорі її очі.
Ця рибка - сомик, Ця рибка - лещик,
Ця риба - йорж, Колючий, як їжак.
Це - окунек! Це - судачок!
Ну, а це - злий сазан. Расплывайтесь по домівках!

Педагог: - Вгадайте загадку.
-Що це у Софійки?
Ниточка на паличці,
Паличка в руці,
А ниточка у воді? /Вудка/.

Для зняття емоційного збудження проводиться дидактична гра «Злови рибку». (Вудка і рибки з магнітом).
- Хлопці, зловіть за діда рибок. Допоможіть задобрити сварливу бабу! Діти грають.

Стара:
- Піймали, хлопці ви рибок. Так адже вони маленькі, які.
- Все одно я хочу золоту рибку! Нехай не засмажив її на сковорідці, так хоч сфотографую і портрет її на стіну повішу.
Педагог: - Як нам, діти вчинити?
- Щоб виправдати діда, будемо малювати рибок?
Зразок

Показується спосіб малювання. Нагадати дітям прийом примакивания пробкой.На тілі рибки, виходить луска на хвості прямі лінії. Лінії малювати боком пробки. Добре обвести рибку по контуру. Прикрасити рибу блискітками.
Самостійна робота дітей.


Педагог:
- Ми намагалися, ми поспішали,
- Діду ми вирішили допомогти. Рибок всі намалювали? І сварливої баби дали? (Діти віддають свої роботи старій).


Бабця: - Будь чудових рибок намалювали хлопці!
Я не стану більше лаяти свого старого. Всім Вам, велике спасибі.