Реклама




Конспект НСД в середній групі на тему: «Сніговик»


Конспект безпосередньо організованою образотворчої діяльності в середній групі на тему: «Сніговик»
Автор: Дубова Ганна Львівна, вихователь МДОУ « Центр розвитку дитини - Дитячий садок №4», р. Шуя, Іванівської області
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект безпосередній організованою образотворчої діяльності для дітей середньої групи (4-5 років) на тему: «Сніговик». Нетрадиційні техніки малювання за допомогою ватних поличок. Цей конспект допоможе розвинути у дітей естетичне сприйняття.
Конспект НСД в середній групі на тему: «Сніговик».
Інтеграція освітніх галузей: «Художня творчість», «Соціалізація», «Комунікація».
Мета: навчити дітей малювати сніговика з допомогою стусана(ватної палички)
Завдання:
- вправляти дітей у малюванні предметів круглих форм за допомогою ватної палички;
- вчити виконувати малюнок у певній послідовності (перше коло - великий, другий - менше, третій - ще менше);
- розвивати акуратність
Обладнання:
Іграшка сніговика, картинка із зображенням сніговиків, лист тонованою папери, біла гуаш, ватяні палички, серветка - на кожну дитину.
Попередня робота: Розглядання картини «Зимові забави».
Ігри на ділянці, споруда сніговика. Д/і «Збери сніговика», «Якого кольору сніговик»
Хід заняття.
Діти входять в групу встають у коло.
Вихователь: Хлопці послухайте мою загадку і відгадайте:
- Сніг на полях, лід на річках,
Вітер гуляє, коли це буває?
Діти: - Взимку.
Вихователь: правильно.
Вихователь: Ой, хлопці, дивіться до нас прилетіла сніжинка, і вона не одна.
А з ким, ви повинні відгадати загадку, яку вам приготувала сніжинка.
Слухайте уважно:
Мене не виховували,
Зі снігу зліпили,
Замість носа спритно
Вставили морквину.
Очі - вуглинки,
Губи - сучки,
Холодний, великий.
Хто я такий?
Хто ж він такий? (Сніговик).
Правильно сніговик, а ось і він
Щоб не розтанув сніговик, я покладу поруч з ним на доріжку сніжинку.
Діти, а чому сніговик може розтанути?
Діти: тому що в групі тепло.
Вихователь:А де повинен жити сніговик?
Діти: на вулиці?
Вихователь: Правильно на вулиці. А в яку пору року?
Діти: Взимку.
Вихователь: Давайте подивимося, з яких частин складається Сніговик?
Діти: Голова, тулуб, руки.
Вихователь: Діти з чого ми починаємо ліпити сніговика (відповіді дітей)
Правильно. Спочатку ми ліпимо великий ком, потім поменше - середній, маленький - голова і руки.
Фізкультхвилинка «Сніговик»
1.Лепим ми сніговика -
(Діти показують все, про що говорять)
2.Шляпу, ніс, очі, боки.
3.Он не малий і не великий
Присідають, встають.)
4.Вышел славний сніговик -
(Руки на пояс ставлять, повороти корпусом вліво - вправо)

Діти! Уявімо, що ми з вами на вулиці і кожен сліпить собі сніговика. Починаємо ліпити «великий шар снігу» так, щоб помістилися інші, потім трохи менше і найменший.
Вихователь: Ось ми з вами виліпили сніговиків. Що нам потрібно зробити щоб сніговик не розтанув? ( Відповіді дітей)
Правильно, потрібно його намалювати (Пояснення і показ малювання)
Хлопці підійдіть до столу і виберемо собі аркуш паперу і фарбу ( на столі лежить тонована різним кольором папір і фарба)
Підходять до столів. Вибирають аркуш паперу і приступайте до малювання.
Діти приступають до роботи.
В ході роботи вихователь, підказує, дає пораду.
По закінченні малювання розкладають свої малюнки на столі.
Аналіз малюнків.
Вихователь: - Які гарні сніговики у вас вийшли! Микита, а який сніговик тобі найбільше сподобався? Що важко було? Що потрібно зробити щоб вашим сніговикам не було нудно? ( відповіді дітей)
Вихователь хвалить дітей, але при цьому показує і недоліки.