Реклама




Сценарій театралізованої вистави для молодших школярів на тему: Небезпечні предмети


Сценарій театралізованої вистави «Подорож у казкову країну «Небезпечних предметів».
Автор: Дудіна Тетяна Єгорівна, інструктор з праці КГКОУ Шушенского дитячого будинку №1 Красноярського краю.
Опис: Дана розробка буде корисною вчителям технології, вихователям та інструкторам з праці. Це заняття проходить у формі театралізованої вистави, допоможе дітям запам'ятати правила роботи з «небезпечними предметами».

Мета: Удосконалення знань про правила техніки безпеки при роботі з інструментами для рукоділля, через включення вихованців у театралізована вистава.
Завдання:
Освітня:
- Закріпити правила поведінки у майстерні, організації робочого роботи з «небезпечними предметами».
Розвиваюча:
- Розвивати логічне мислення: узагальнювати, аналізувати, робити висновки.
- Розвивати навички щодо збереження власного здоров'я та здоров'я оточуючих.
Виховна:
- Виховувати почуття відповідальності.
- Виховувати у дітей звичку зберігати предмети (речі) у відведеному для них місці.

Вік дітей: 8-10 років.
Попередня робота:

Всі діти: інструктаж по техніці безпеки «небезпечні предмети», розглядання ілюстрацій, загадування загадок, заучування віршів про «небезпечні предмети», перегляд мультфільму "Уроки Тітоньки Сови - «небезпечні предмети», репетиція казки «Чарівна скринька», репетиція релаксаційної паузу «Сонечко - променисте...», виготовлення ковпачків з «небезпечними предметами» і «Чарівної скриньки».
Роль Незнайки: розучування слів, розучування рухів релаксаційної паузи, підготовка костюма Незнайка.

Хід заняття:

Ведучий:
-Сьогодні, хлопці, у нас незвичайне заняття, так як ми відправимося з вами в казкову країну «небезпечних предметів».
-Як ви думаєте, навіщо нам потрібно це подорож?
( відповіді дітей)
- Правильно, щоб повторити правила техніки безпеки. Ці правила потрібно дуже добре знати, щоб зберегти своє здоров'я і здоров'я оточуючих, щоб з нами не трапилося біди, як з нашим гостем...

Незнайко: (входить Незнайко увесь забинтований)
Здрастуйте, здрастуйте!
Дівчата і хлопці! (дивиться на оточуючих і уточнює)
Хлопці!!!

Ведучий: Розкажи Незнайко, що з тобою сталося, зробилося.

Незнайко: я Зайшов в гості до своєї подружки Ромашці, а вона з дівчатами-малятами: вишиває,
шиє гарні платтячка і так здорово у них виходить. І мені захотілося стати Найкращим Рукодельником. Випросив я коробку з інструментами і побіг додому (гойдає ногою).

Ведучий: Що ж, ти, Незнайко далі не розповідаєш?

Незнайко: (говорить розтягуючи слова)
Голкою - уко-лол-ся,
Ножицями - по-ра-нился,
В нитках - за-пу-вав-ся,
Гачком - у-ко-лол-ся,
Ґудзик - про-па-ла,
Булавка - ті-ря-ла-сь,
Нічого не-за-лу-чи-лось!
Ведучий: Я знаю, чим тобі допомогти. Потрібно вивчити правила роботи з «небезпечними предметами», тоді все вийде.

Незнайко: Я вивчу, я здатний!

Ведучий:
Дружно всі ми збираємося.
В путь-дорогу вирушати.
Запрошую вас в країну дуже незвичайну.
Там де ріжуть, пиляють, б'ють,
Рубають, пиляють, щось шиють.
Дуже потрібна - вона, це чудая країна.
Гостра, небезпечна.
Гостра - мій друг.
Але все ж дуже важлива, нам полегшить працю.

Незнайко: Ах, який гарний скриньку!
Що там? Дуже цікаво!

Ведучий: Ти прав Незнайко - цей чарівний скринька!
Скринька, скринька,
Позолочений бочок,
Розписна кришка,
Мідна засувка!
Раз-два-три-чотири-п'ять!
Можна казку починати!

(Діти, надівши ковпачки перетворюються на швейні приналежності).

Голка: Ах, який чудовий день!

Ґудзик: Як ми блестим і переливаемся на сонечку.

Ножиці: Так ви праві тут так просторо і добре.

Гачок: Не можу зрозуміти, чому нас ховає в скриньку, і не дають пожити на волі.

Клубок: А давайте запитаємо у кого-небудь!

Булавка: Ви не знаєте, чому нас завжди після роботи прибирає в скриньку?

Ведучий: Знаю, як не знати. Адже голки, шпильки, ножиці, гудзики, гачки, нитки - це «небезпечні предмети».

(Предмети зашуміли).

Все: Які ж ми небезпечні?

Голка: Ось я навіть дуже потрібна і корисна. Я допоможу будь-кравчині зшити плаття, пришити ґудзик, зашити отвір, вшити блискавку, вишити візерунок.

Ведучий: Так, але ти маленька, гостра, тендітна і дуже небезпечна. З голками потрібно звертатися уважно і обережно. Їх не можна брати в рот, забувати на робочому столі, не можна залишати в одязі. Голки зберігаються тільки на спеціальній м'якої подушечки.

Ножиці: Ми теж корисні. Якщо що-то потрібно відрізати, вирізати, розрізати без нас не обійтися і для безпеки у нас 2 кільця.

Ведучий: Так, але два гострі леза можуть принести біду. Адже з ножицями не можна крутитися розмахувати балуватися, а передавати тільки у закритому вигляді, кільцями вперед.

Клубок: я Вже напевно сама безпечна м'яка кругла пухнаста.

Ведучий: Шановна тітонька Нитка, ви теж не такі нешкідливі. Адже у вас можна так заплутатися, що не далеко до біди.

Ґудзик: Ну, я тут сама красива, блискуча і безпечна напевно. До того ж дуже потрібна. Адже мене використовують не тільки як застібку, але і як прикраса.

Ведучий: Постій, постій вистачить хвалитися, а якщо з тобою грати, брати в рот засунути в вухо або ніс - начувайся!

Булавка: Я, точно найбезпечніша. Мене так і називають безпечна булавочка і мною можна застебнути, пристебнути.

Ведучий: Та ти красива і безпечна в застебнутому вигляді, але якщо ти розстебнута дуже небезпечна, тобою легко поранитися і вколотися.

Гачок: А я такий гарний блискучий, витончений, мною можна зв'язати, вив'язати, прив'язати, доплести, перев'язати.

Ведучий: Ти дуже гарний, але завжди повинен зберігатися в спеціальному чохлі так, як ти дуже гострий і небезпечний.
Взагалі друзі, безперечно, ви всі потрібні і корисні людям, АЛЕ ВИ НЕ ІГРАШКИ.

Клубок: Так, виявляється, ми дуже потрібні і корисні предмети для рукоділля.

Гачок: А от скажи чому не можна шити чи в'язати сидячи за обіднім столом або на дивані.

Ведучий: Та тому, що за обіднім столом люди їдять, а маленькі предмети можуть потрапити в їжу, що приведе до ушкодження здоров'я. Голки, гачки можуть боляче поранити, якщо вони сховаються в м'яку оббивку крісла або дивана. Що теж дуже погано.

Ножиці: Ясно, значить ми «небезпечні предмети» і нас потрібно зберігати в коробках і скриньках.

Діти хором: Всім сказати хочемо ми прямо: гудзики, голки, ножиці, нитки і котушки -
                     це вам не дитячі іграшки.

Ведучий: Молодці! Ви все зрозуміли швейні приналежності.
- А, ти Незнайко, що запам'ятав?

Незнайко:
Ось чарівна скринька
У скриньці живе гачок
Ножиці, голки,
Клаптики з шовку.
Є і клубок вовни,
Він схожий на колобок,
Є голки, спиці,
Все нам знадобиться!
Для роботи й рукоділля.
Але зовсім не для веселощів!
Ведучий: Молодець Незнайко! Гарний з тебе учень виходить.

Незнайко: так, Так, я здатний!
( ведучий і Незнайко вносять маленький стіл і швейні приналежності, Незнайко намагається щось зробити, при цьому всі речі розкидаються, діти спостерігають за нею).

Ведучий: Незнайко, що ти робиш?
Незнайко: Займаюсь Рукоділлям! Я ж повинен стати найкращим Рукодельником!
-Ой! Ой!
- Що це, там мені коле? (дістає з-за спини велику голку)
- Ось! (віддає провідному)

Ведучий: Який же ти Незнайко - неуважний, неакуратний!
- Ти робиш все не правильно, так працювати не можна, можна поранитись самій і нанести травму іншій дитині.
- Давай краще, швейні приналежності розкажуть, як потрібно.
- Добре?!

Незнайко: Добре! (швейні приналежності по черзі розповідають і показують правила техніки безпеки)

Клубок: На столі повинен бути порядок, розкидати приналежності не можна (допомагає Незнайку зібрати речі з підлоги і розкласти на столі).
На стільці потрібно сидіти прямо, щоб спина торкалася спинки, ноги повинні стояти на підлозі (садовить Незнайка правильно за стіл).

Голка: Зберігати голку потрібно в игольнице, а не кидати її (бере велику голку і встромляє в ігольніцю, кладе її на стіл).
Не залишай голку на робочому місці без нитки.
Не відволікайся під час роботи з голкою.

Ножиці: не Можна залишати ножиці розкритими, передавати ножиці тільки в закритому вигляді
кільцями вперед, класти на стіл ножиці кільцями до себе. Не можна: грати, розмахувати, кидати, підносити до обличчя, ходити з ними, а тим більше бігати (кладе ножиці правильно на стіл).
Ведучий: Незнайко, ти все зрозумів?

Незнайко: так, Так я здатний! (ведучий і Незнайко прибирають маленький стіл)

Ведучий:
Скринька, скринька,
Позолочений бочок,
Розписна кришка,
Мідна засувка!
Раз-два-три-чотири-п'ять!
Можна казку завершувати!
(Діти складають ковпачки швейних приналежностей в скриньку).

Ведучий: Ви хлопці, добре працювали, а тепер пора відпочити.
- Запрошую вас на «веселу зарядку» (діти стають в коло, а Незнайко в центр).

Релаксаційна пауза:

Гей, Лежня, ану вставайте!
На зарядку вибігайте!
(Кроки на місці)

Гарненько потягнулися, нарешті-то ви прокинулися!
Починаємо! Всі готові? Відповідаємо - Всі готові!
(Всі готові!)

Починаємо всі здорові?! Я не чую - Всі здорові!
(Всі здорові!)
Ставайте по порядку, на веселу зарядку.
Приготувалися, і почнемо всі разом подпоем!
( Кроки на місці)

Приспів:
Променисте сонечко, любить скакати,
(Прямі руки піднімаємо знизу вгору по сторонах, руки перед собою 2 бавовни).
З хмарки на хмарку перелітати!
Ось так ось!
(Стрибки з боку в бік 2 рази).
Раз, два, три, чотири,
раз, два, три, чотири,
Раз, два, три, чотири, п'ять.
(Прямі руки піднімаємо зверху по сторонам вниз 3 рази).
Ще раз!
(1 бавовна).
Раз, два, три, чотири,
Раз, два, три, чотири,
Раз, два, три, чотири, п'ять!
(Прямі руки піднімаємо зверху по сторонам вниз 3 рази).

Всі розробляємо руки - немає місця більше нудьги!
(Зчепити пальці між собою, робимо хвилеподібні рухи 2 рази).
Всі розробляємо плечі - щоб в поході було легше!
(Плечима вниз по черзі вгору 2 рази).
Всі розробляємо ноги - щоб не втомлюватися в дорозі!
(Переступлення ногами 2 рази).
Всі розробляємо шию - що б співалося веселіше!
(Нахили голови 2 рази).

Приспів:


Ведучий: І ще один сюрприз від Тітоньки Сови. Давайте подивимося мультфільм Уроки Тітоньки Сови «Небезпечні предмети».

Рефлексія діяльності:

Ведучий: А зараз ми підведемо підсумки нашого заняття. Розкажіть, чого ви навчилися на занятті, почніть з такої фрази:
- «Я дізнався...!»
- «Я навчився...!»
- «Мені сподобалося...»
- «Мені знадобиться...»

- Усім спасибі!
- До побачення!

Використання ресурсу:
*Освітній сайт про дітей для батьків і вихователів дитячого садка «Світ дошкільнят»
*Конспект заняття «Ножиці голки і котушки - це не дитячі іграшки!»
*Вожатская фонотека «Музика для зарядки», «променисте Сонечко».
* Мультфільм Уроки Тітоньки Сови «Небезпечні предмети».