Реклама




Гра з валеології «Щасливий випадок» у підготовчій групі


Конспект НОД у підготовчій до школи групі з валеології. Гра «Щасливий випадок»
Автор: Коваленко Олена Миколаївна, вихователь МБДОУ дитячий садок «Казка» р. Гірника Алтайського краю Локтевского району

Гра «Щасливий випадок» за темою валеології, розроблений для дітей старшого дошкільного віку. У ньому беруть участь підготовчої до школи групи дитячого саду. Даний сценарій буде корисним для вихователів ДНЗ, вчителів початкових класів.

Мета:
навчити дітей піклуватися про своє здоров'я;
формувати звички здорового способу життя;
виховувати у дітей прагнення бути здоровими;
розвивати здібності до висновку, бажанням самостійно користуватися отриманими знаннями у повсякденному житті.
Словникова робота:
Активізувати слова: шлунок. Кровообіг, педіатр, стоматолог, терапевт, хірург.
Обладнання:
Емблеми для команд: «Знайки» і «Розумниці»; два чорних скриньок; картинки або іграшки: праска, фен, газова плита, сірники; картки з зображенням внутрішніх органів для гри «Що зайве?»; картки-гуртки (замінники вітамінів) на металлографе.
Хід заняття:
Ведуча «перетворюється» в мудру сову (маска, накидка).
Сова: - Здрастуйте, діти! Починаємо гру «Щасливий випадок». Всі ми хочемо бути здоровими, сильними і красивими. І сьогодні ми з вами спробуємо розібратися, що ж допомагає нам стати такими. У нашій грі беруть участь дві команди»Знайки» і «Розумниці». За кожне правильно виконане завдання команда буде отримувати фішки. Раз гра у нас про здоров'я, то і фішками нам будуть служити вітаміни, які в кінці гри ми замінимо на справжні. Команди, привітайте один одного:
Команда «Знайки»
Ми команда «Знайки»
Суперникам ми шлемо привіт.
І від душі бажаємо
Знати правильну відповідь!
Команда «Розумники»
Ми, «Розумники», друзі
Нам ніяк не можна програти.
З вами ми поборемося, так просто не здамося!
Сова: - отже. Перший гейм - «розминка»
Всі ми знаємо, що «Чистота - запорука здоров'я!»щоб ми могли успішно боротися з мікробами, нам потрібні помічники. А які саме - дізнаєтеся у грі «Загадки і відгадки».
(Діти по черзі загадують один одному загадки).
1. Гладке, запашне, миє чисто. Потрібно, щоб у кожного було. Що це? (Мило).
2. Зубів багато, а нічого не їсть? (гребінець).
3. Гумка Акулинка пішла гуляти по спинці. Поки вона гуляла, спинка рожева стала? (Губка).
4. Мойдодир я рідня, отверни-но ти мене,
І холодною водою, швидко я вмию тебе! (Кран).
5. Мови немає, а правду скаже? (Дзеркало).
6. Кістяна спинка, на черевці щетинка
За частоколу пострибала, весь бруд повычистила? (Зубна щітка).
7. Хлюпає хвиля тепла, під хвилею білизна,
Відгадайте, згадайте, що за море в кімнаті? (Ванна).
8. Ліг в кишеню і караулю: Реву, Плаксу і Нечепуру,
Їм ранку потоки сліз, не забуду і про ніс! (Носовичок).
9. В руки всі мене беруть і старанно тіло труть,
Як приємно розтертися, я, хлопці....(Рушник).
10. Начебто тендітна на вигляд, але не просить їжі,
По одязі пробіжить - вона стане чистішою! (Одежна щітка).
11. Ранками і вечорами чистить зуби пастою нам? (Зубна щітка).
12. Ось який кумедний випадок, оселилася у ванній хмара,
Дощик ллється зі стелі, мені на спину і боки.
До чого приємно це, дощик теплий. Підігрітий.
На полу не видно калюж, всі хлопці люблять...(Душ).
Сова: - Наступний гра «Покажи», вона вам добре знайома. Приготувалися, почали!
(Вихователь називає частини тіла та органи, а діти показуючи, де вони знаходяться, доторкаються до них долонями).
Щоки, коліна, підборіддя, боки, потилицю, вухо, живіт, п'яти, пахви, шия, мозок, легені, серце, руки, голова...
Сова: - молодці! Ви все правильно показали і впоралися з цим завданням. Кожна команда отримує по витаминке.
А тепер починаємо другий гейм: «Заморочки з бочки».
Діставайте кожен сам собі питання, я буду зачитувати їх, а ви відповідати.
(Вихователь по черзі підносить бочку до гравців, вони по черзі дістають питання).
Питання для «Розумників»
1. Коли можна їсти солодке? (після їжі).
2. Що потрібно зробити перед їжею? (вимити руки).
3. Можна їсти на ходу? (ні. Можна вдавитися і їжа потрапляє в дихальне горло).
4. Чим корисний і чим шкідлива жувальна гумка? (вона очищає порожнину рота і зуби від залишків їжі, але якщо її жувати довго, вона змушує працювати шлунок пустий).
5. Чим корисна морква? (вона корисна для зору, в неї багато каротину - вітаміну «А»).
Запитання для команди «Знайок»
1. Чому солодке шкідливо їсти в будь-який час доби? (можуть захворіти зуби).
2. Що потрібно робити після їжі? (полоскати рота від залишків їжі).
3. Корисні чіпси? (смажена їжа не шкідлива для шлунку).
4. Чи можна розмовляти під час їжі? (ні. Навіть є приказка: «Коли я їм - я глухий і німий»).
5. Чим корисне молоко? (в ньому вітамін «Д», воно багате кальцієм, чим корисно для зміцнення кісток).
Сова: - Молодці! Ви відмінно впоралися з цим завданням. А тепер у нас естафета «Корисні продукти». Всі знають, що продукти бувають корисні і шкідливі для організму. І зараз ми дізнаємося яка команда впоратися з цим завданням.
( Команди шикуються в колони, навпроти них стоять кошики з продуктами. Перші гравці підбігають до кошиках, беруть з корзини корисні продукти «Розумники» та шкідливі «Знайки» біжать назад, ставлять на стіл і передають естафету наступному гравцеві. Перемагає команда, яка перша правильно виконала завдання).
Підведення підсумків, вручення вітамінів.
Сова: - А тепер капітани повинні постояти за честь своєї команди. Починаємо гейм «Конкурс капітанів» - гра «Що зайве?». Капітани візьмуть по картці, уважно подивляться на малюнки і скажуть. Що тут зайве і чому.
1-а картка - серце, легені, нирки, руки.
Відповідь: -Тут намальовані внутрішні органи людини, руки зайві, тому що це частина тіла.
2-ая карточка6 - голова. Тулуб, руки, печінка.
Відповідь: - Тут намальовані частини тіла, зайвий малюнок - печінка, тому що це внутрішній орган.
Сова: - впоралися. Хлопці? Абсолютно вірно і кожен капітан отримує свою витаминку.
А ми починаємо четвертий гейм «Ти - мені, я - тобі». Обидві команди підготували питання один одному. І зараз вони поставлять їх по черзі.
Запитання для команди «Розумники»
1. Як називається орган травлення? (шлунок).
2. Як називається орган зору? (очі).
3. Як називається орган нюху? (ніс).
4. Як називається орган слуху? (вухо).
5. Як називається орган кровообігу? (серце).
Запитання для команди «Знайки»
1. Як називають лікаря, який лікує дорослих вдома (терапевт).
2. Як називають лікаря, який лікує дітей? (педіатр).
3. Як називають лікаря, який лікує зуби? ( стоматолог).
4. Як називають лікаря, який лікує очі? (окуліст).
5. Як називають лікаря, який робить операції? (хірург).
Сова: - Молодці! Наступна гра «Абсолютно вірно».
Я приготувала для вас гру-вірші. У ній я розповім про корисні речі, а ви мені відповідайте: «Правильно, правильно, абсолютно вірно!»
1. Їж побільше апельсинів, пий смачний морквяний сік.
І тоді ти точно будеш, дуже стрункий і високий! (діти відповідають).
2. Якщо хочеш бути струнким, треба любити солодке.
Їж цукерки, жуй ірис, стрункий стань як кипарис! (діти мовчать).
3. Щоб правильно харчуватися - ви запам'ятаєте рада:
Їжте фрукти, каша з олією, рибу, мед і вінегрет! (діти відповідають).
4. Не забудь перед обідом пиріжком перекусити,
Їж багато, щоб побільше свій шлунок завантажити! (діти мовчать).
5. Немає корисніше продуктів смачних овочів і фруктів,
І Сергієві і Марині, всім корисні вітаміни! (діти відповідають).
6. Наша Люба булки їла і жахливо розтовстіла,
Хоче в гості до нас прийти, та в двері не може заповзти! (діти мовчать).
7. Якщо хочеш бути здоровий, правильно харчуйся,
Їж побільше вітамінів, займайся спортом! (діти відповідають).
Сова: - починаємо п'ятий гейм «Темна конячка». Зараз нам винесуть два чорні ящики. Потрібно відгадати, що в них лежить і як з ним звертатися.
(У кожному ящику лежать побутові прилади).
Для команди «Розумники»
- Я не вихваляючись скажу, всіх друзів омоложу.
Йдуть до мене смутні - із зморшками і складками.
Йдуть дуже милі - веселі і гладкі!
Значить я надійний друг. Електричний....(праска).
Відповідь: - Це праску. Цей предмет є електроприладом. До електричних приладів не можна торкатися мокрими руками. Йдучи з дому, треба перевірить, чи всі прилади вимкнені. Не можна хапатися за провід, коли витягаєш вилку з розетки. Якщо від електроприладу йде дим, терміново потрібно покликати дорослих, щоб старші його вимкнули. Не можна чіпати дроти голими руками і не вставати на них.
Для команди «Знайки»
- Не помітний для очей, є в квартирі він у нас.
Пам'ятай він дуже небезпечний, не потерпить він проказ.
Коли помітив цей запах, сірники в руки не бери,
04 дзвони швидше, вікна ширше розплющ! (газова плита - іграшка).
Відповідь: - Це газова плита, сірники. Без дорослих газ не включати. Пам'ятайте - сірники дітям іграшки! Не включати газ самим. Якщо пахне газом, сказати батькам, терміново телефонувати 04. Якщо ти вдома один зателефонувати батькам, покликати сусідів.
Сова: - Молодці! І в цьому геймі у нас два переможця! І тепер ми переходимо до нашого заключного шостого гейму «Гонка за лідером». Він у нас буде вирішальним.
- Що таке режим дня? Це розпорядок дня, те, що ми повинні обов'язково виконувати кожен день. Наприклад: щоранку ми чистимо зуби, снідаємо, прийшовши з прогулянки миємо руки, а перед сном приймаємо душ.
( Вихователь для кожної команди роздає конверти з картками, на яких намальовані елементи режиму дня ).
- Розкладіть картки по черзі одна за одною, як ви виконуєте режим дня.
Сова: - Дорогі діти, дякую вам за участь у грі «Щасливий випадок». Завжди будьте розумними, здоровими і слухняними. І поки будуть підбиватися підсумки, давайте з вами заспіваємо веселу пісню про чомучок.
( Діти співають пісню «Чомучки», а журі підводять підсумки. Скільки вітамінок заробила кожна команда).
Сова: - вітаю, хлопці, вас з перемогою. Ви показали хороші знання і відмінно впоралися з усіма завданнями. А тепер я ці вітамінки заміню на справжні і пригощу вас.