Реклама












Конспект ООД "Пізнання" з математики для дітей із ЗПР


Конспект ООД "Пізнання" з математики для дітей із ЗПР "Граючи, пізнаємо величину предметів"
Мета: уточнити та закріпити знання дітей про величинах («високий», «низький», «широкий», «вузький», «довгий», «короткий»).
Завдання:
- вправляти дітей у порівнянні і практичному співвіднесення предметів за розмірами; вчити обґрунтовувати свій вибір;
- розвивати орієнтування в просторі, уточнити значення понять: ліворуч, праворуч, поруч, біля, в середині;
- продовжувати вчити дітей порівнювати дві групи предметів, встановлювати співвідношення більше - менше, порівну;
- закріпити навички рахунку;
- формувати прийоми аналізу і синтезу;
- розвивати дрібну і загальну моторику, координацію рухів;
- розвивати пам'ять і слухове увагу, мовленнєву активність дітей;
- розвивати вміння використовувати свої знання в предметно - практичній діяльності;
- виховувати дбайливе ставлення до природи;
- виховувати бажання брати участь у спільній діяльності.
Обладнання: дидактичний полотно, сонце, роздаткові квіти і дерева, частини рослин (стебла і листя), смужка синього паперу (струмок), великий конструктор, звірі (заєць, лисиця, ведмідь), три будинки різної величини, зошити, прості олівці.
Хід заняття
Дефектолог. Хлопці, сьогодні нас чекає дивовижна подорож. Ми вирушимо з вами на квіткову галявину. На чому можна подорожувати? (Відповіді дітей.) А ми вирушимо в дорогу на кониках. Спочатку наші конячки будуть йти повільно, красиво, високо піднімаючи ноги.

Готові? Поїхали. (Діти йдуть один за одним, високо піднімаючи ноги) А тепер наші конячки вирішили побігти. (Діти біжать галопом один за одним, руки на поясі)

Зупиніть своїх конячок. Що треба їм сказати?

Швидко ми скакали і прискакали до струмочка. Опустіть ручки, поторкайте струмочок. Яка в ньому холодна вода! Як же нам перебратися через струмок? (Припущення дітей)

Подивіться, лежать дошки. Давайте з них побудуємо місток через струмок. (Діти виконують споруду з великого конструктора)

Хороший місток вийшов! Тільки от не перейти мені по вузькому містку, що ж робити? (Відповіді дітей) Давайте побудуємо широкий місток. (Діти будують місток)

Дефектолог. От і перейшли ми через струмок. Сідайте, відпочиньте. Шлях був такий довгий.

Ось ми з вами і на квітковій галявині. Хлопці, в природі є свої правила поведінки. Не можна голосно розмовляти, кричати, галасувати, так як можна налякати звірів, птахів і комах.

Подивіться, а квітів-то ніяких немає. Що потрібно, щоб з'явилися квіти? (Відповіді дітей) Потрібна земля. (Показ на картині) Що ще потрібно? (Сонце) Для чого потрібно сонце? (Відповіді дітей)

Давайте намалюємо сонце. Підніміть вгору руку, поставте в повітрі точку, намалюйте сонце. Спочатку гурток. Потім промінчики
Діти виконують уривчасті рухи, що імітують малювання променів

Давайте покажемо, як уранці піднімається сонечко. Подивіться, на нашій картині з'явилося сонце.

Тепер у нас є земля, сонце і вода (струмка). Що ж із землі з'явиться перше - листки, стебельця або квітки?

Дивіться, ось з'явилися стеблинки (на столі розкладені довгі і короткі стеблинки). Підберіть кожній стеблинці свій листочок. Довгому стеблинки - довгий листочок, короткий - короткий. (Діти викладають листя)
Подивіться, тепер і на нашій галявині стали рости квіти.

Д/і «Виросли квіти»

Дефектолог. Я буду говорити вам, де саме виросла квітка, а ви садіть його на це місце.
Виросла квітка під кущем.
Виросла квітка праворуч від високої ялини.
Виросла квітка поруч з пеньком.
Виросла квітка зліва від низької ялинки.

Д/і «Порахуй квіти»

Дефектолог. Порахуйте, скільки квітів виросла на лісовій галявині.
Викладіть перед собою на стіл стільки квітів, скільки нарахували їх на галявині. - Скільки кольорів ви виклали?
Під квітами викладіть стільки ж дерев. А тепер зробіть так, щоб дерев стало більше, ніж квітів.
- Що ви для цього зробили?

Фізкультхвилинка «На галявині дуб могутній»

На галявині дуб могутній
Гілки тягне прямо до хмарі.
(Встати на носки, потягування - руки вгору).
Він на гілках серед лісу
Щедро жолуді розвісив.
(Нахили вправо-вліво з піднятими руками)
А внизу квіти ростуть,
Їх так багато нині тут!
Не лінуйся і не соромся,
За квітами нахиляйся!
Раз - квітка і два - квітка,
Покладеш їх у кіш.
(Нахили вперед, вправо, вліво).
Ми тепер пройдемо трохи,
Піднімаємо вище ноги!
(Ходьба на місці).
Походили, потішилися
І тихенько опустилися.

Дефектолог. Подивіться, хто прийшов на галявину? Назвіть звірів (Заєць, лисиця, ведмідь)

Д/г «Знайди за описом»

- Довгі вуха і короткий хвіст (Заєць).
- Короткі вуха та довгий хвіст (Лисиця).
- Короткі вуха і короткий хвіст (Ведмідь).

Д/і «Розсели тварин по будиночках»

Діти самі вибирають, кого з тварин поселити першим, кого другим і третім, підбирають будиночок для цієї тварини, визначають його розмір, пояснюють, чому поселяють тварина саме в цей будиночок (Враховують розмір будинку і тварини, його вимоги)

Робота в зошиті «Розклади морквини»

Дефектолог. Подивіться, скільки у зайчика морквин. Давайте допоможемо розкласти морквини в кошики.
Короткі морквини потрібно скласти в маленьку корзинку. Довгі морквини - у велику кошик. Візьміть у руки олівець і проведіть лінію від коротких морквин до маленької кошику. Потім проведіть лінію від довгих морквин до великої кошику.
Порахуйте, скільки коротких морквин. А скільки довгих морквин? Будь морквин менше? Будь морквин більше?

А тепер нам пора повертатися у групу. Сідайте на своїх конячок і в шлях.