Реклама












Конспект класної години для 2 класу "Давайте жити дружно!"


Класний годину - 2 клас
Даний захід допоможе дітям узагальнити і систематизувати уявлення про дружбу, взаємодопомогу і взаємовиручку. Психологічна гра "Чарівний стілець" допоможе дітям побачити в своїх товаришах хороші сторони і якості, а гра "Квітка-семицвітка" дозволяє хлопцям загадати бажання не для себе, а для свого вірного товариша, друга, вона вчить дітей замислюватися про потребах своїх друзів. Гість уроку кіт Леопольд повідомляє хлопцям правила Дружби, які допоможуть у доступній формі систематизувати і узагальнити знання дітей про дружбу і товариськість.
Конспект класної години для 2 класу по темі: «Давайте жити дружно!»
Автор: Годлевська Наталія Борисівна, студентка групи Ш-31 ГБОУ СПО «Єйський педагогічний коледж», Єйськ р.

Опис матеріалу: даний конспект можна використовувати при проведенні класного години морального спрямування для учнів 2-3-их класів. Матеріал буде корисним вчителям початкових класів до виховної роботи.
Мета: формувати в учнів правильне розуміння поняття дружба
Завдання:
1) освітня: актуалізація знань учнів про персонажів дитячих книжок і мультиплікаційних фільмів
2) розвивальна: розвиток пам'яті, уваги, кмітливості, вміння аналізувати різні ситуації
3) виховна: виховання шанобливого ставлення, уважності один до одного, згуртування дитячого колективу
Обладнання: зображення героїв мультфільмів, цветик-семицветик (з кольорового картону), можна використовувати букет семицветик, гість уроку кіт Леопольд (намальований з картону, можна використовувати зображення на слайді)
Хід заняття
1. Організаційний момент
Учитель: хлопці, тему нашого класного години ви бачите на дошці. Прочитаємо хором: «Давайте жити дружно!». Скажіть, будь ласка, герой якого мультфільму дуже любив вимовляти ці слова? (кіт Леопольд) Він точно знає, як треба жити дружно. Сьогодні, на класній годині, кіт Леопольд буде нашим помічником.
2. Основна частина
Вчитель: тепер давайте поговоримо про дружбу. Хто мені скаже, що таке дружба?
Дружба - це відносини між людьми, засновані на довірі, щирості, взаємних симпатіях, загальних інтересах і захопленнях.
Вчитель: але чи завжди люди правильно розуміють, що таке дружба? Щоб відповісти на це питання, я пропоную вашій увазі кілька ситуацій. Слухайте уважно і приготуйтеся відповісти на мої запитання.
Ситуація 1.«Друзі».
Одного разу Сашко приніс до школи нову ігрову приставку. До нього одразу ж підбіг Максим і закричав: «Ми ж з тобою друзі, давай разом грати!»
- Давай! - погодився Сашко.
Підійшли й інші хлопці, але Максим затулив від них гру.
- Я - Сашин друг! - гордо сказав він. - Я буду з ним грати.
На інший день Денис приніс у клас роботів-трансформерів. І знову першим біля нього опинився Максим.
- Я - твій друг! - знову промовив він. - Будемо разом грати.
Але тут підійшов Сашко.
- І мене прийміть.
- Ні, не приймемо, - сказав Максим.
- Чому? - здивувався Саша. - Ти ж мій друг, сам вчора говорив.
Вчора, - пояснив Максим. - Вчора у тебе гра була, а сьогодні у Дениса роботи. Сьогодні я з Денисом дружу!
Питання: чи Вважаєте ви Максима справжнім другом? Чому?
Висновок: окремі хлопці схильні до дружбу тільки з тими, від яких можна щось дістати: іграшки, солодощі і т.п. Такі хлопці живуть за правилом: «Ти мені - я тобі». Дружити потрібно не для того, щоб друг тобі щось зробив, не тому, що це вигідно. Справжній друг повинен бути тобі близький, близькі його інтереси, погляди.
Учитель: хлопці, здається, кіт Леопольд хоче розповісти нам перше правило дружби:
1. Поділися з товаришами: якщо у тебе є цікаві іграшки, книги, поділися з іншими хлопцями, з тими, у кого їх немає. Грай і працюй з друзями так, щоб не брати собі все найкраще.
Ситуація 2. «До першого дощу».
Таня і Іра були дуже дружні і завжди ходили в школу разом. То Іра заходила за Танею, Таня - за Ірою. Один раз, коли дівчата йшли по вулиці, почався сильний дощ. У Іри був парасольку, а у Тані - ні, вона була в одному платті. Дівчатка побігли.
- Пусти й мене під парасольку, тоді ми обидві не намокнем - сказала Таня Ірі.
- Я не можу, я промокну! - нагнувши голову з капюшоном, відповіла Іра.
У школі вчителька сказала:
- Як дивно, у Іри плаття сухе, а у тебе Таня, зовсім мокре. Як же це сталося? Адже ви ж йшли разом?
- У Іри був парасольку, а я йшла в одному платті, - сказала Таня.
- Так ви могли б сховатися однією парасолькою, - сказала вчителька і, глянувши на Іру, похитала головою. - Видно, ваша дружба до першого дощу!
Обидві дівчинки густо почервоніли: Іра - за себе, а Таня - за Іру.
Питання: Що ви можете сказати про дівчаток і їх дружбу? Чому обидві дівчинки густо почервоніли?
Висновок: справжній друг не кине свого друга в біді, не пошкодує поділитися чимось.

Вчитель: кіт Леопольд зараз розповість нам наступне правило:
2. Допомагай товаришу: якщо вмієш щось робити, навчи і його; якщо товариш потрапив у біду, допоможи йому, чим можеш.
Вчитель: а зараз ми пограємо в гру: «Хто з ким дружить». Ваше завдання - назвати друзів героїв книг і мультфільмів.
1. Веселі бурундучки Чіп і ...(Дейл).
2. Добра Білосніжка і ...(сім гномів).
3. Прекрасна Русалка і ... (Себастьян, Флаундер).
4. Кумедний Вінні Пух і ...(П'ятачок).
5. Добрий Малюк і ...(Карлсон).
6. Довірливий Буратіно і ...(Мальвіна, П'єро).
7. Зелений крокодил Гена і ...(Чебурашка).
8. Маленька Маша і ...(Ведмідь)
Учитель: а ось і знову Кіт Леопольд з ще одним правилом дружби:
3. Зупини товариша, якщо він робить щось погане. Якщо друг у чомусь неправий, скажи йому про це.
Гра «Волшебный стілець»
Вчитель: зараз ми з вами пограємо в гру «Чарівний стілець». Здібності цього стільця такі: запрошується хто-небудь з вас на цей стілець: як тільки він сідає, висвічуються тільки його гідності. При цьому ні один недолік не здатний «висвітити» «чарівний стілець». Ваше завдання: побачити цю хорошу сторону, висловити її словами перед усіма присутніми. Також є правило: той, хто сидить на «чарівному стільці», не має нічого говорити.
Вчитель: а тепер час дізнатися нове правило дружби від Кота Леопольда:
4. Не ссорься з друзями; намагайся працювати і грати з ними дружно, не сперечайся за дрібниці; не зазнавайся, якщо в тебе щось добре виходить; не заздри товаришам - треба радіти їх успіхам; якщо вчинив погано, не соромся в цьому зізнатися і виправитися.
Вчитель: а зараз, хлопці, згадаймо сюжет казки «Цветик - семицветик». Дівчинці Дружині чарівниця подарувала цветик-семицветик, щоб виповнилося 7 її заповітних бажань. Ось і у нас виявився такий чарівний квітка. Але ви повинні загадати бажання не для себе, а для того хто більше вас в ньому потребу. Подумайте, що і кому з своїх однокласників ви хочете побажати. Загадайте бажання не для себе, а для свого друга. Подумайте, кому б ви хотіли допомогти чарівним пелюсткою?

Вчитель: ось наше заняття підходить до кінця, і прийшов час для останнього правила дружби Кота Леопольда.
5. Умій прийняти допомогу, поради і зауваження від інших хлопців.
3. Підсумки заняття
Вчитель: а тепер підведемо підсумки заняття. Відповідайте, будь ласка, на запитання.
1) Що важливого і корисного ви сьогодні дізналися?
2) Скільки правил дружби ви сьогодні дізналися?
3) Який нам допомагав помічник дізнаватися правила дружби?
4) А хто тепер буде намагатися дотримувати ці правила, щоб стати справжнім другом?
Учитель: хлопці, а зараз поділіться своїми враженнями. Починайте зі слів:
Мені найбільше сподобалося...
Сьогодні я дізнався, що...