Реклама












Конспект класного години 3-4 клас до Дня Перемоги


Конспект класного години в 3-4-их класах за темою: «Але хіба про війну мріють діти»
Автор: Годлевська Наталія Борисівна, студентка групи Ш-31 ГБОУ СПО «Єйський педагогічний коледж», Єйськ р.
Опис матеріалу: даний конспект можна використовувати при проведенні класного години патріотичної спрямованості для учнів 3-4-их класів. Матеріал буде корисним вчителям початкових класів до виховної роботи. Заняття вимагає попередньої підготовки учнів.

Цілі:
1. Виховні:
- продовжити формувати громадянську свідомість
- виховати почуття гордості за Батьківщину і героїв країни
- виховати почуття патріотизму
- виховати почуття поваги до товаришів
2. Навчальні:
- поглибити знання про Великої Вітчизняної війні
- познайомити з дітьми Героями Радянського Союзу
- познайомити з віршами та піснями про війну
3. Розвиваючі
- розвинути мова, уважність
- розвинути творчі здібності

Обладнання: зображення дітей-героїв СРСР: Льоні Голікова, Зіна Портнова, Марат Казей, Валя Котик; карта СРСР; аудіозаписи: «Священна війна» слова Ст. Лебідь-Кумача, музика Александрова, «Ми за ціною не постоїмо!» «До побачення, хлопчики» Булата Окуджави, «В землянці» слова Суркова Ст., музика Листова К.
Роздатковий матеріал: альбомний аркуш, кольорові олівці.
Попередня підготовка: учитель дає завдання декільком учням вивчити вірша; чотирьом учням розповісти про подвиг дітей-героїв СРСР.
Хід заняття
1. Організаційний момент.
Привітання дітей. Читання вчителем вірша.
Грають діти всієї землі у війну,
Але хіба про війну мріють діти?
Нехай тільки сміх підриває тишу
На радісною безхмарною планеті!
Над хуртовинами і стужами сивим
Знову тріумфує юна весна.
І як вогонь з водою несумісні,
Несумісні діти і війна!
Михайло Садовський

Вчитель: тему нашого заходу ви бачите на дошці. Один учень читає тему. Сьогодні ми будемо згадувати страшний час - Велику Вітчизняну війну. Хто може назвати дату початку і кінця Великої Вітчизняної війни? (22 червня 1941-9 травня 1945) 22 червня 1941 року о 3 годині 15 хвилин ранку фашистська Німеччина без оголошення війни віроломно напала на Радянський Союз.
Учень читає вірш:
Той найдовший день у році,
З його безхмарною погодою
Нам видав загальну біду
На всіх на всі чотири роки.

Вона такий вдавила слід
І стількох землю положила,
Що двадцять років, і тридцять років
Живим не віриться, що живі.
Костянтин Симонов
Вчитель: Ви знаєте, що таке Радянський Союз? Наша країна, що раніше входила до складу Радянського Союзу разом з іншими країнами. На нашу Батьківщину обрушилися лиха і страждання. Всі - від мала до велика, стали на її захист. Літні канікули вмить закінчилися, а почалися довгі 4 роки боротьби за Перемогу.
Звучить аудіозапис «Священна війна» Слова в. І. Лебедєва-Кумача, музика А. В. Александрова.
Вчитель: ця пісня звучала щодня по радіо, вона підтримувала бойовий дух солдатів.
Учитель: хлопці, а хто крім солдат бився за нашу Батьківщину? (Бабусі, жінки, діти) Війна торкнулася кожної сім'ї, кожної людини. Разом із дорослими боролися і діти. Багато з них були піонерами. А ви знаєте, хто такі піонери? (Кращі учні активно беруть участь у різних справах, допомагають дорослим) Тільки уявіть, їм було трохи більше років, ніж вам. Але вони йшли працювати на заводи, вступали в партизанські загони. Вони закинули дитячі ігри та забави. Війна - ось, що отримали хлопці замість щасливого дитинства. Чотирьом хлопцям-піонерам було присвоєно найвище звання Героя Радянського Союзу. Запам'ятайте їхні імена - Льоня Голіков, Зіна Портнова, Марат Казей, Валя Котик.
Розповідь учня про подвиг Льоні Голікова
У серпні 1942 року, перебуваючи в розвідці, Голіков підірвав легкову машину, в якій знаходився німецький генерал-майор. В ході перестрілки Голіков застрелив з автомата генерала, його офіцера і шофера. Після чого обшукав убитих, взяв з машини портфель і попрямував в штаб бригади. Те, що знаходилося в генеральському портфелі, являло собою велику цінність: креслення і опис нових зразків німецьких хв, інспекційні донесення вищестоящому командуванню і ряд інших паперів.
За цей подвиг Голіков був представлений до звання Героя Радянського Союзу.
Учитель: хлопці, уявляєте, наскільки треба бути хоробрим, щоб здійснити такий подвиг. А як ви думаєте, чому він зробив цей подвиг? (Любив Батьківщину, хотів перемогти)
Розповідь учня про подвиг Зіни Портнової.
Зіна Портнова ходила в розвідку, знищила не один десяток фашистів. Одного разу, коли партизанка, виконавши чергове завдання, поверталася в загін, вона потрапила в руки до гітлерівців. На допиті схопивши лежить на столі пістолет, вона застрелила двох фашистів, але бігти їй не вдалося. Її мучили, катували на допитах, але Зіна страждала і мовчала.
Учитель: хлопці, як ви думаєте, чому Зіна нічого не розповіла фашистам, хоч вони її і мучили? (Вони були ворогами, не хотіла зраджувати друзів)
Розповідь учня про подвиг Марата Казея.
Білоруський піонер Марат Казей почав свій бойовий шлях з перших днів війни. Він розпізнав фашистських десантників, переодягнених у форму червоноармійців, і повідомив про них прикордонникам. Ворожий десант був повністю знищений. Марат був розвідником у партизанів. Одного разу він здобув цінні карти гітлерівського командування. Не було випадку, щоб він не виконав задание.В 1944 році при виконанні чергового завдання Марат був виявлений фашистами, і його оточили. Юний патріот відстрілювався до останнього патрона, і, не бажаючи здаватися в полон, підірвав себе гранатою і оточували його ворогів.
Читання вірша учнем
Назустріч їм у своє безсмертя
Він зробив кілька кроків...
І гримнув вибух, і грізним смерчем
Сміливо розлючених ворогів.
Ст. Алексєєв
Учитель: хлопці, як ви думаєте, чому відважний Марат підірвав себе гранатою? (Не хотів здаватися в полон, хотів убити ворогів)
Розповідь учня про подвиг Валі Котику
Юний партизан розвідав місце знаходження підземного телефонного кабелю фашистів, який незабаром був підірваний. Він також брав участь у знищенні ворожих поїздів. У 1943 році, будучи на посаді, Валя помітив наближення фашистів. Він убив з пістолета фашистського офіцера і підняв тривогу, щоб партизани встигли приготуватися до бою.
Учитель: хлопці, подумайте, цим дітям було трохи більше років, ніж вам. Вони не побоялися ворога, вони були готові віддати життя за Батьківщину, за Перемогу. Кожна людина вніс свій вклад у Перемогу. Все переслідували одну мету - перемогти будь-якою ціною.
Вчитель: я пропоную вам на лежать перед вами аркушах написати слова вдячності загиблим героям. Уявіть, що вони отримають ці листи, щоб ви хотіли сказати? Які почуття у вас викликають їхні подвиги? Прикрасьте свій лист невеликим малюнком для піонерів-героїв. Пам'ятайте, вони билися за вас, вони боролися за мир, за щасливе і спокійне дитинство.
Під час роботи звучать аудіозаписи «Ми за ціною не постоїмо!» «До побачення, хлопчики» Булата Окуджави, «В землянці» слова Суркова Ст., музика Листова К.
Учитель викликає ряд вийти і показати свої роботи. Відзначає найбільш вдалі малюнки. Неуспевшим дає завдання дітям домалювати малюнок вдома.
Учитель: отже, підіб'ємо підсумки заходу.
- Коли почалася Велика Вітчизняна війна? (22 червня 1945 року)
- Як раніше називалася наша країна-Радянський Союз, СРСР)
- Які пісні про війну ви знаєте? («Ми за ціною не постоїмо!», «До побачення, хлопчики», «В землянці», «Священна війна», «Катюша», «День Перемоги»)
- Будь дітей Героїв Радянського Союзу ви знаєте? (Льоня Голіков, Зіна Портнова, Марат Казей, Валя Котик)
- Подвиги, які вони вчинили (підривали поїзда, розвідували плани ворогів, знищували ворогів)
Вчитель: мені дуже сподобалася ваша робота на занятті, спасибі читців, спасибі хлопцям, які розповіли нам про героїв, спасибі всім за ваші листи піонерам-героям.