Реклама












Конспект уроку математики у 1 класі "Додавання"


Математика 1 клас
Автор: Годлевська Наталія Борисівна, студентка групи Ш-31 ГБОУ СПО "Єйський педагогічний коледж"
Опис роботи: уявляю Вашій увазі конспект уроку математики в 1 класі на тему "Складання" УМК "Школа 2100", підручник «Моя математика» ТОБТО Демидова, С.А. Козлова, А.П. Тонких 1 кл. 1 частина. Урок 19.
Мета: познайомити з арифметичною дією додавання
Завдання:
1) освітні: розкрити конкретний зміст дії додавання, вчити складати, ознайомлення з арифметичними знаками «+» і «=», удосконалювати навик листи
2) розвиваючі: розвивати логічне мислення усну і письмову мову, пам'ять, увагу
3) виховні: виховувати інтерес до предмету, товариство; прищеплювати любов до тварин.
Обладнання: картки із поняттями, роздатковий матеріал для вчителя й учнів (кола червоного і синього кольорів).
Хід уроку
1. Організаційний момент
Вчитель: Здрастуйте, хлопці. Тихо сіли дівчата, тихо сіли хлопчики. Перевіримо вашу готовність до уроку. Якщо у вас є предмет, який я називаю, - хлопнете, а якщо у вас цього немає, - підніміть руку. Отже, почали: щоденник, зошит, підручник з математики, ручка, олівець, лінійка.
2. Усний рахунок
Вчитель: Сіли рівно. Взяли посадку учня. А тепер послухайте уважно і приготуйтеся відповідати. Якщо ви знаєте відповідь - підніміть руку.
Задачі в віршах:
На ганку сидить щеня,
Гріє свій пухнастий бік.
Прибіг ще один
І сів поруч з ним.
(Скільки стало щенят?)

Три яблука з саду
Їжачок приніс.
Саме рум'яне
Білку подарував.
З радістю подарунок
Отримала білка.
Порахуйте яблуко
У їжака в тарілці.
Вчитель: Скажіть, хлопці, можна їжачка назвати хорошим другом? Чому? (їжачок пригостив білку)
Приготуйтеся вирішити наступні завдання:
1) По доріжці стрибали горобці: один серед двох і три в ряд, одна попереду і дві позаду. Скільки всього воробйов стрибало по доріжці? (три)
2) Батон розрізали на три частини. Скільки всього розрізів зробили? (два)
Вчитель: Встали всі. Проведемо физкультминутку.
У мене спина пряма,
(Ходьба на місці, руки за спину.)
Я нахилів не боюся:
(Нахил вперед.)
Выпрямляюсь, прогибаюсь,
(Нахил назад, випрямитися.) Повертаюся.
(Повороти тулуба.)
Раз, два. три. чотири.
Три. чотири раз. два.
(Нахил вперед і випрямитися.)
Я ходжу з гордою поставою.
(Повороти тулуба.)
Прямо голову тримаю,
(Нахил вперед і випрямитися.)
Нікуди я не поспішаю.
(Ходьба на місці, руки за спину.)
Раз. два. три. чотири,
(Повороти тулуба.)
Три. чотири, раз, два.
(Ходьба на місці, руки за спину.)
Я можу і вклонитися.
(Уклін і випрямитися.)
І присісти, нахилитися,
(Сидячи, нахил вперед.)
Повернися туди - сюди!
(Повороти тулуба направо-наліво.) Ох, прямешенька спина!
(Нахил вперед і випрямитися.)
Раз, два, три, чотири
(Повороти тулуба.)
Три, чотири, раз, два.
3. Актуалізація знань
Учитель: Хлопці, назвіть цифри, які ви вже знаєте. (1,2,3) Яке число більше, 1 або 2? 2 або 3? 1 або 3?
4. Вивчення нового
Вчитель: Відкрийте підручники на сторінці 38, знайдіть вправа 1.

Учитель: Розгляньте малюнки Петі. Скільки кіл на першому малюнку? (1) На другому? (2) Візьміть роздатковий матеріал. Покладіть на столі зліва стільки ж червоних кіл, скільки у Петі, а праворуч - стільки ж синіх.
Тепер зберіть їх разом. Як назвати ваші дії? (додавання) Якщо ми говоримо: прийшов, прилетіли, дали, принесли , зібрали, то на математичному мові це називається дію додавання. Як записати ваші дії? Мовою математики дія записується так: 1+2 або 2+1. Ця дія додавання.
Знак «+» називається плюс. Порахуємо, скільки кіл вийде, якщо їх скласти? (3) 3 - це результат дії додавання чисел 1 і 2. На мові математики це записується так:
1+2=3 або 2+1=3
Знак «=» називається так само. А сама запис називається приклад.
А читається так: один плюс два дорівнює два чи три плюс один дорівнює три.
Знаки «+» і «=» - називаються арифметичними знаками, а складання - арифметичну дію.
5. Первинне закріплення
Учитель: Послухайте вірші про арифметичні знаки.
Я - плюс.
І цим я пишаюся.
Я для складання годжуся.
Я - добрий знак соединенья.
І в тому моє мету.
Вчитель: Про який арифметичний знак цей вірш? (+) Для чого потрібен знак плюс? (Для позначення дії додавання)
А дізнатися, що виходить,
Допомагає знак дорівнює.
Вчитель: Про який арифметичний знак цей вірш? (=) Для чого потрібен знак дорівнює? (Для позначення результату дії)
Вчитель: Відкрийте зошити з математики. Знайдіть сьогоднішнє число. Знайдіть нижче в лівій стороні аркуша червону крапку. Починаємо писати в ній. Знак плюс пишеться так. Ставлю крейда по середині верхньої лінії клітини, веду лінію вниз, торкаюся нижньої лінії клітини. Відриваю руку, ставлю крейда по середині лівої лінії клітини, веду лінію вправо, торкаюся правій лінії клітини. Відступіть одну клітинку вправо, поставте крапку. Пропишіть знак плюс п'ять разів через клітинку.
Відступіть одну клітинку вправо. Знак одно пишеться так. Ставлю крейда трохи вище середини лівої лінії клітини, веду лінію вправо, торкаюся правій лінії клітини, відриваю руку. Ставлю крейда трохи нижче середини лівої лінії клітини, веду лінію вправо, торкаюся правій лінії клітини, відриваю руку. Пропишіть знак рівно п'ять разів.
Вчитель: Проведемо физкультминутку.
Ах, як довго ми писали.
Ах, як довго ми писали,
Очі у хлопців втомилися.
{Поморгати очима.)
Подивіться всі в вікно,
(Подивитися вліво - вправо.)
Ах, як сонце високо.
{Подивитися вгору.)
Ми зараз закриємо очі,
(Закрити очі долонями.)
У класі веселку побудуємо, вгору по веселці підемо,
{Подивитися по дузі вгору вправо і вгору - вліво.)
Вправо, вліво повернемо, а потім скотимося вниз,
(Подивитися вниз.)
Жмурься сильно, але тримайся.
(Заплющити очі, відкрити і поморгати ними)
6. Закріплення
Вчитель: А тепер ми будемо складати приклади задач. Я буду читати завдання, а ви повинні будете придумати до неї приклад і записати його.
1) У Колі було яблуко. Маша пригостила його апельсином. Скільки фруктів стало у Колі? (2)
Учитель: Скільки було яблук у Колі? (1) Відступивши від попередньої записи одну клітинку вниз, йдіть до початку рядка і пишіть в першій повної клітці цифру 1. Якщо Маша пригостила Колю, то яке це дія на математичному мові? (Додавання) Знак додавання - плюс. Ставимо в такій клітці знак плюс. Скільки апельсинів Маша дала Колі? (1)В такій клітці ставимо один. Щоб позначити результат дії, ми ставимо знак одно в такій клітці. Розв'яжемо приклад. Скільки буде один плюс один? (2) У такій клітці ставимо цифру 2.

2) До близнюкам Кирилу і Пилипа прийшов їх друг Ігор. Скільки хлопчиків грало разом?(3)
Учитель: Скільки хлопчиків чекали в гості одного? (2) Від першої цифри першого прикладу відступивши клітку вниз, напишіть цифру 2. Якщо до хлопчиків прийшов один, то яке це дія на математичному мові? (Додавання) Знак додавання - плюс. Ставимо в такій клітці знак плюс. Скільки хлопчиків прийшов в гості? (1) Ставимо в такій клітці цифру 1. Щоб позначити результат дії, ми ставимо знак одно в такій клітці. Розв'яжемо приклад. Скільки буде два плюс один? (3) У такій клітці ставимо цифру 3.
Один учень іде до дошки записувати приклад.
Вчитель: До наступної задачі запишіть приклад самостійно, з такими ж міркуваннями.
3) У дівчинки була одна мармеладка. Мама і тато купили їй ще за мармеладке. Скільки солодощів було у дівчинки?
Учитель: Від останнього прикладу відступивши клітинку вниз. Під першою цифрою другого прикладу починаємо писати. Перевіримо.
Один учень читає свій приклад, інші перевіряють.
Вчитель: Візьміть підручники, знайдіть на стор.39 упр.8.
Прочитаємо завдання хором. Учитель: Розгляньте фігури, які намалювали хлопці. Які фігури намалювала Катя? Петя? Вова? Розгляньте картки з цифрами під ними. Скільки фігур намалювала Катя? Вова? Петя?
7. Підведення підсумків
Вчитель: Ось наше заняття підійшло до кінця. Дайте відповідь на мої запитання:
1) З якою арифметичною дією ми сьогодні познайомилися?
2) З якими арифметичними знаками ми сьогодні познайомилися?
3) Які цифри ми сьогодні згадали?
4) Які фігури ми сьогодні згадали?
8. Рефлексія
Вчитель: У кого сьогодні на уроці все вийшло, для кого урок пройшов легко і цікаво, намалюйте на полях веселий смайлик. У кого на уроці не все вийшло, але урок сподобався, намалюйте на полях спокійний смайлик. У кого нічого не вийшло, урок не викликав інтересу, намалюйте сумний смайлик