Реклама












Конспект заняття по позаурочної діяльності на екологічну тематику для 2 класу


Конспект заняття для 2 класу по позаурочної діяльності екологічного спрямування на тему: «Підготовка до посіву рослин»
Автор: Годлевська Наталія Борисівна, студентка групи Ш-31 ГБОУ СПО "Єйський педагогічний коледж"
Опис роботи: дане заняття призначене для реалізації позаурочної діяльності екологічного, науково-пізнавального спрямування відповідно до ФГОС НГО; матеріал заняття може бути використаний для створення проектів з навколишнього світу"
Тип заняття: комбінований.
Технологія заняття: ігрова.
Освітня мета: формувати знання дітей про рослини, про частинах рослини; познайомити зі способом розмноження рослин через насіння.
Розвиваюча мета: розвивати мислення, увагу, пам'ять, усне мовлення.
Виховна мета: прищеплювати інтерес до природи, повагу до праці.
Формування УУД:
Особистісні УУД:
1) формування готовності і здатності учнів до саморозвитку
2) формування мотивації до навчання та пізнання
3) формування цілісного, соціально орієнтованого погляду на світ в його органічному єдності і різноманітності природи
4) формування шанобливого ставлення до іншої думки
Регулятивні УУД:
1) оволодіння здатністю приймати і зберігати цілі та завдання навчальної діяльності, пошуку засобів її здійснення
2) освоєння способів вирішення проблем, творчого та пошукового характеру
3) формування вміння розуміти причини успіху/неуспіху в навчальній діяльності і здатності конструктивно діяти навіть у ситуаціях неуспіху
4) освоєння початкових форм пізнавальної та особистісної рефлексії
5) оволодіння початковими відомостями про сутність та особливості об'єктів, процесів і явищ дійсності
Пізнавальні УУД:
1) усвідомлення цілісності навколишнього світу, освоєння основ екологічної грамотності, елементарних правил моральної поведінки у світі природи і людей.
2) формування уміння адекватно, усвідомлено і довільно будувати мовленнєвий висловлювання в усному мовленні
3) встановлення причинно - наслідкових зв'язків, побудова логічного ланцюга міркувань, доказ
Комунікативні УУД:
1) формування вміння будувати мовленнєвий висловлювання відповідно до завдань комунікації і складати тексти в усній формі
2) формування уміння використовувати мовні засоби та засоби для вирішення комунікативних і пізнавальних завдань
3) формування уміння слухати і вступати в діалог.

Обладнання: проектор, презентація, пророщені насіння квасолі, гороху, ємності для посіву рослин.
Хід заняття
1. Організаційний момент
Вчитель: Здрастуйте, хлопці.

2. Актуалізація
Вчитель: На які дві найбільші групи ділиться природи? (жива і нежива)
На які групи ділиться жива природа? (рослини, тварини, гриби, бактерії)
Сьогодні ми докладніше зупинимося на рослинах. Які частини рослини ви знаєте? (корінь, стебло, листок, плід з насінням) Покажіть частини рослини на кульбабі. (на екран виводиться зображення кульбаби)
Хлопці, а як розмножуються рослини?

3. Вивчення нового
Вчитель: Сьогодні на занятті ми відкриємо секрет, як з маленького насіння з'являється велике, красиве рослина. Де знаходяться насіння у рослин? (в плоді) А як поширюються насіння? Найчастіше їх розносять тварини. Наприклад, птахи клюють ягоди, але тверді насіння не перетравлюються організмом і згодом виводяться назовні. Нерідко плоди або ягоди чіпляються за шерсть тварини і так перебираються кудись в інше місце, де і звалюються на землю. Легкі насіння розносить вітер. Наприклад, насіння орхідеї.
Більш важкі насіння теж інколи подорожують «повітряною поштою»: наприклад, у насіння клена є «пропелери», а у насіння кульбаби є парашут з пуху.
Учитель: Отже, щоб рослина виросла, потрібно, щоб насіння потрапило в землю.
У насінні закладений великий запас поживних речовин. І з них з'являється росток.
Коли росток досить зміцніє і виросте, він з'являється на поверхні ґрунту.
Потім росток розвивається, росте. Що з'являється у проростків? (корінь, листя, стебло) І проросток стає повноцінним рослиною.

4. Закріплення вивченого
Учитель: Хлопці, підніміть руку ті, хто допомагав мамі або бабусі садити рослини на городі? Більшість людей садить розсаду рослин, тобто вже готові паростки, так як тоді рослина виростає швидше, і більше вірогідність, що рослина приживеться і виросте.
У: Сьогодні я вас познайомлю зі способом вирощування рослини з насінини. Цей спосіб відрізняється від того, як рослини виростають в природі, без допомоги людини.
Для цього пророщування насіння знадобиться:
1. Неглибока ємність
2. Шматочок вологої марлі
3. Цілі здорове насіння
4. Тепле місце
5. Час (2-5 днів)
6. Повітря
Технологія пророщування насіння:
1. Взяти неглибоку ємність.
2. На дно ємності покласти вологу марлю.
3. Відібрати насіння. (Які повинні бути насіння?)
4. Покласти їх на дно ємності в один шар.
5. Поставити ємність з насінням в тепле місце.
6. Кожен день спостерігати за насінням, при необхідності-зволожувати насіння. (Як зволожувати насіння?)
7. Підготувати ґрунт. (Як підготувати грунт?)
8. Посадити пророщене насіння. Чим більше сім'я, тим глибше потрібно садити його в грунт.
9. Рихлити ґрунт і поливати рослину раз на тиждень.
Вчитель: Спеціально для вашого заняття я вже виконала більшу частину роботи. Чергові, роздайте на парту насіння. Отримані насіння поки не чіпайте руками, а тільки перегляньте оченятами. Отже, у вас на партах вже пророщені насіння. Насіння однакових або різних рослин перед вами? Будь рослини насіння? (квасолі) Якого кольору буває ще квасоля?
Будь рослини насіння? (гороху) Підніміть руку ті, хто їв свіжий горошок? Який він на смак? Який смачніше горошок - консервований або свіжий?
Учитель: Отже, прийшов час посадити наші насіння. Зараз ми виберемо найбільш вдалі пророщені насіння і посадимо їх.
Щоб посадити насіння, потрібно викопати неглибоку ямку і покласти туди пророщене насіння, потім рівномірно розподілити землю і трохи полити.
Вчитель: Хто в класі відповідає за квіти? Тепер ви відповідаєте за паростки. Всі інші хлопці повинні допомагати квітникарям: нагадуйте, як потрібно доглядати за паростками.

5. Підсумки
1. Ще раз згадаємо, як потрібно доглядати за паростками?
2. Коли росток зросте, які частини рослини у нього з'являться спочатку? (корінь, стебло, листок)Які частини рослини виростають пізніше? (квітка, плід)
3. Назвіть дві великі групи природи.
4. Назвіть чотири групи живої природи.