Реклама




Конспект пізнавально-ігрового заняття в старшій групі


Конспект пізнавально-ігрового заняття на тему «Музей книги». Старша група.
Автор: Яковлєва Ольга Василівна вихователь ГБОУ ЗОШ № 842, місто Москва
Опис роботи: Пропоную вам конспект безпосередньо освітньої діяльності на тему «Музей книги» для дітей старшої групи (5-6 років). Даний матеріал буде корисним для вихователів старшої групи. Це конспект пізнавального заняття, спрямованого на ознайомлення дітей з творчістю художників-ілюстраторів дитячих книг, на виховання інтересу до відвідування музею.
Конспект пізнавально-ігрового заняття на тему «Музей книги». Старша група.
Освітня область: «Пізнання»
Мета:
Познайомити дітей з творчістю художників-ілюстраторів дитячих книг.
Завдання
Освітні:
Вчити дітей звертати увагу на засоби виразності живописного та графічного мистецтва, давати естетичну оцінку творів мистецтва.
Спонукати до прагнення висловлювати судження, власне розуміння художнього образу, настрій твору.
Розвиваючі:
Розвивати стійкий інтерес до освоєння мистецтва.
Розвивати вміння вдивлятися в ілюстрацію, емоційно відгукуватися на твір, міркувати, коментувати.
Виховні:
Виховувати інтерес до відвідування музею, культуру поведінки, розуміння необхідності дотримання деяких правил, прагнення до дбайливому відношенню до музейних предметів.
Словникова робота: казкова живопис, графіка, художник-ілюстратор, баталіст, мариніст, анімаліст.
Методи і прийоми: використання наочності, художнього слова, музичного супроводу, розповідь дітей, проблемні питання, гра, розглядання ілюстрацій, аналіз, підведення підсумків.
Матеріали та обладнання:
Портрети художників-ілюстраторів (В.Г.Сутеев, В.В. Лебедєв, В.М. Конашевич, Є.М. Рачев, Ю. Васнецов), книжки, проілюстровані ними, репродукції; афіша; бейджики «екскурсовод», «доглядач», «реставратори», «білетер», «директор»; дитячі малюнки за літературним творам.
Попередня робота:
Бесіди з дітьми про художників-ілюстраторів дитячих книг; розглядання фотографій, колекції проспектів про музеї; настільно-друкована гра «Ми художники»; ігрові вправи «Увійди в картину», «Що ми бачимо, чуємо, переживаємо»; обговорення правил поведінки в музеї; образотворча діяльність «Ми - художники-ілюстратори книг».
Хід.
Організаційний момент
Вихователь: Хлопці, що таке музей? (відповіді дітей)
Які музеї ви знаєте? (відповіді дітей).
Сьогодні ми побуваємо в музеї «Дитячої книги». Для гри нам потрібні працівники музею. Які професії працівників музею ви знаєте? (відповіді дітей).
Діти розподіляють ролі, пристібають бейджики.
Гостей зустрічає доглядач, нагадує правила поведінки в музеї.
Проведення екскурсії
Перший екскурсовод запрошує познайомитися з виставкою ілюстрацій художника В.М. Конашевича до творів К.И.Чуковского («Мойдодир», «Тараканище», «Муха-цокотуха»), О.с.пушкіна «Казка про золотого півника», у російській народній казці «Гуси-лебеді».
Другий екскурсовод знайомить з ілюстраціями художника Е.М.Рачева до російським народним казкам «Півник - золотий гребінець», «Рукавичка», «Лисичка-сестричка і сірий вовк».
Третій екскурсовод знайомить дітей з творчістю В.Г.Сутеева.

Діти розглядають ілюстрацію «Снігова королева»
Фізкультурна хвилинка «Сніжинки».
Діти танцюють під музику.
Дидактична гра «Витівки Снігової королеви»
Вихователь: Снігова королева переплутала всі ілюстрації. Нам необхідно підібрати кожну ілюстрацію до художника, який намалював.
Розповіді дітей
Вихователь: Хлопці, ви всі любите книги, особливо казки. Я вас запрошую в зал «Майбутніх художників-ілюстраторів». Покажіть нам і розкажіть про своїх ілюстрованих казках.
Підсумок.
Вихователь: Що нового, незвичайного ви дізналися, граючи в гру «Екскурсія в музей»?
Які моменти були найбільш цікаві, чимось запам'яталися?
Хто такі творці книг?
Малюнки дітей - художників-ілюстраторів казок
Російська народна казка «Ріпка»
Г.Х. Андерсен «Дюймовочка»
М.М. Носов «Пригоди Незнайки та його друзів»
К.І. Чуковський «Крадене сонце»
К.І. Чуковський «Тараканище»
К.І. Чуковський «Айболить»
О.М. Толстой «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно»