Реклама












Конспект уроку німецької мови у 7 класі. Уздовж Рейну


Конспект уроку з німецької мови у 7 класі "Вздовж по Рейну"
Автор: Колотова Наталія Анатоліївна, ГУ Середня загальноосвітня школа №15 г.Павлодара, вчитель німецької мови.
Опис роботи: Робота має завдання: здійснити захоплюючу подорож уздовж Рейну, познайомити учнів з визначними пам'ятками річки, з її історією.
Протягом уроку удосконалюються всі 4 види мовленнєвої діяльності.
Тема уроку: «Den Rhein entlang».
Цілі уроку
Освітня:
Учень знайомиться з історією найбільшої річки Німеччини.
Вчити читання з розумінням основного змісту прочитаного.
Вчитися пошукового читання.
Вчитися працювати з картою, відслідковувати по карті маршрут екскурсії.
Вчитися будувати монологічні висловлювання.
Розвиваюча:
Учень розширює загальний кругозір про країні досліджуваного мови, розвиває свої комунікативні компетенції допомогою монологічного висловлювання, мовної здогадки при роботі з текстом.
Виховна:
Учень виховує шанобливе ставлення до культури іншої країни
Привернення уваги учнів до особливостей природи по річці Рейн.
Привернення уваги учнів до визначних Рейну, їх історії.
Обладнання уроку:
• Роздатковий матеріал: тексти для читання
• Мультимедиапроектор. Фільм «Вздовж по Рейну»
• Карта
Хід уроку
1.Организационный момент
- Guten Tag! Setzt euch!
2. Мовна розминка.
Kleines Deutschland - Quiz!
Was wissen Sie uber Deutschland?
-Wo liegt Deutschland? ( Deutschland liegt in Mitteleuropa)
- Wie heisst die Hauptstadt Deutschlands? ( Die Hauptstadt heisst Berlin)
-Aus wie vielen Bundeslandern Deutschland besteht? (Es besteht aus 16 Bundeslandern)
-Wie ist die Flagge der BRD? (Sie ist schwarz-rot-gold)
-Wie heisst der grosste Fluss der BRD? (Der grosste Fluss heisst der Rhein)
3. Тема і мети уроку.
- Wie meint Ihr, wie klingt unser Thema heute? (вчитель озвучує тему уроку)
- Was mochten Sie dazu wissen? ( Що ви хочете дізнатися?)
Постановка цілей перед учнями.
Щоб отримати відповіді на всі запитання вчитель пропонує учням виконати пошуково-дослідницьку роботу, що пропонує визначити маршрут подорожі по річці Рейн.
4. Робота з текстами. Самостійна робота.
Учитель ділить учнів на групи. Пропонує пошуково-дослідницьку роботу, визначити маршрут подорожі, вказати його на карті, назвати пам'ятки Рейну, про яких йде мова в тексті.
Лексичні труднощі зняті. Учні діляться на групи, отримують текст із завданнями, читають, отримують необхідну інформацію для визначення маршруту подорожі по Рейну.
Текст №1 Der Oberrhein (Верхня течія)
Der Rhein kommt aus der Schweiz ,(бере початок у Швейцарії) und fliesst in den Bodensee hinein ( впадає) und dann verlasst ( покидає) ihn. Den Teil des Rheins ( частина Рейну від) von Basel bis Mainz durch Strasburg, Karlsruhe, Heidelberg. Nordwestlich ( захід) von Bodensee erstreckt sich (тягнеться) der Schwarzwald mit Rheinfall.(Чорний ліс, водоспад)
1Woraus kommt der Rhein?
2 Welche Stadte liegen am Oberrhein?
Текст №2 Der Mittelrhein (Середня течія) .Der Romantische Rhein
(Романтичний Рейн).
Den Teil des Rheins (частина Рейну від) von Bingen bis Bonn durch Koblenz, Linz, Bonn. In diesem Teil treten ( в цій частині зустрічаються) die Berge und Felsen ( гори і скелі) an die Ufer heran. Man kann dort den Mauseturm und Lorelei - Felsen (Мишача гора, скеля Лорелей) bewundern (можна побачити).Man kann dort auch die Porta Nigra (Порта Нігра), Deutsche Dreieck (Німецький кут)
1 Welche Stadte liegen am Mittelrhein?
2 Was kann man dort bewundern?
Текст №3 Der Niederrhein. (Нижня течія)
Den Teil des Rheins( частина Рейну від ) von Bonn bis in die Nordsee ( Північне море) nennt man Niederrhein. Die grossten Stadte sind Koln, Dusseldorf, Duisburg.
1 Welche Stadte liegen am Niederrhein?
2 Wohin fliesst der Rhein?
5. Побудова монологічного висловлювання. Робота з картою.
Учитель пропонує відповісти на питання і почати роботу з картою. Учні будують монологічні висловлювання, використовуючи витягнуту з тексту необхідну інформацію. Наносять на карту маршрут подорожі.
6. Перегляд фільму.
Учитель пропонує подивитися фільм, насолодитися красою річки Рейн.
Учитель знайомить з новою країнознавчої інформацією, з історією Рейну, його визначними пам'ятками
7. Рефлексія.
- Sie haben gut gearbeitet.
-Was Neues haben Sie erfahren?
8. Підсумок уроку. Виставлення оцінок.