Реклама












Конспект класної години для учнів 1-4 класів


Конспект класного години на згуртування колективу в початковій школі
Конспект класного години «Вчимося розуміти один одного».
Автор: Корячихина Світлана Олександрівна, вчитель початкових класів Муніципального бюджетного освітньої установи середньої загальноосвітньої школи № 62 р. Нижнього Новгорода.
Опис матеріалу: конспект класної години для учнів 1-4 класів. Дана розробка класної години буде корисна вчителям початкових класів, а також батькам. Даний класний годину проводився у 2 класі, але може бути використаний і при роботі з більш старшими дітьми. Діти, граючись, навчаються слухати і чути один одного, розуміти почуття оточуючих їх людей.
Мета: згуртування класного колективу.
Завдання:
1.Продолжить роботу по формуванню толерантного ставлення один до одного.
2.Формировать вміння розуміти почуття інших людей по міміці і жестам.
3.Продолжить роботу з розвитку комунікативних навичок.
Обладнання: музичний супровід (краще, якщо це буде класична музика), записана на будь-якому носії.
Хід класного години:
1.Організаційний момент.
2.Вступне слово класного керівника:
Хлопці, ось вже другий рік ви вчіться разом. Я сподіваюся, що за цей час ви встигли подружитися, дізнатися один одного. Наш клас - це маленька сім'я всередині великої родини - школи. Якими словами ви могли б охарактеризувати наш класний колектив?
Відповіді дітей записуються на дошці.
Після кожної відповіді, діти наводять приклади з життя класу, доводячи свою точку зору: «Наш клас дружний, тому що ми завжди граємо разом, разом їздили на екскурсію в р. Городець, нам подобається спілкуватися з однокласниками». Якщо діти вимовляють слово, що характеризує клас негативно, наприклад, «конфліктний», ця характеристика обов'язково обговорюється.
3.Ігри на згуртування.
Класний керівник: Дуже часто ваш настрій, успіхи чи невдачі у навчанні залежать від тієї атмосфери, яка панує в класі. Легше пережити якісь складнощі, якщо поряд друзі, готові вас підтримати. Зараз ми перевіримо, як добре ви знаєте своїх друзів, чи вмієте ви зрозуміти їх.
1 гра. «Дізнайся мене».
Діти встають у коло. Якщо клас великий (у мене в класі 30 осіб), то можна встати в 2 кола. У центр кожного кола виходить дитина, який закриває очі. Класний керівник включає спокійну музику, під яку діти починають рухатися по колу. Коли музика зупиняється, дитина, що знаходиться в центрі кола пробує вгадати на дотик, хто з однокласників стоїть перед ним. Якщо він вгадує, в центр стає другий учень.
2 гра. «Зрозумій мене».
Всі учні розсаджуються півколом, один з дітей виходить в центр. Класний керівник пошепки говорить йому, яке стан, настрій йому треба показати за допомогою жестів і міміки. Завдання сидять - зрозуміти, відчути ведучого і голосно сказати загадане слово.
Приклади слів: страх, радість, гнів, полегшення, втома, розчарування, байдужість, здивування, веселощі, образа, роздратування, гордість.
3 гра. «Ми разом».
Всі учні розбиваються по парах. Якщо число учасників непарне, то одному з дітей пару складе класний керівник. Кожній парі потрібно порадитися, домовитися і зобразити жестами те, що ця пара любить робити разом. Починати свій показ треба словами «Ми разом дуже любимо..»
Варіанти запропонованих відповідей:
Ми разом дуже любимо....
-грати у футбол, хокей, баскетбол,
-кататися на лижах, ковзанах,
-малювати,
-танцювати
-збирати конструктор,
-плавати,
-грати в комп'ютерні ігри,
-грати в шахи,
-ліпити та інші.
4 гра. «Комплімент».
Кожна пара береться за руки. Дивлячись в очі один одного потрібно сказати комплімент, похвалити іншого щиро, від усього серця.
5 гра. «Один скаже, інший підхопить».
Діти розбиваються на пари. Вони домовляються, хто з них буде пояснювати, а хто намагатися зобразити почуте.
Одному з пари дається картинка із зображенням простих геометричних фігур різного кольору і розміру. Друга людина в парі цієї картинки не бачить. Перший учень описує картинку, наприклад, «У лівому нижньому куті намальований невеликий зелений трикутник», а другий замальовує почуте на аркуші паперу. По закінченні роботи малюнки кладуть поруч, і оцінюється вміння пояснити й уміння зрозуміти іншого. За бажанням можна запропонувати іншу картинку, а дітям помінятися місцями. З дітьми більш старшого віку запропоновані картинки можна ускладнити.
4.Підведення підсумків.
Яка гра вам сподобалася найбільше?
Що було важче: зрозуміти іншого або пояснювати самому?
Чи навчилися ви краще розуміти своїх однокласників?
Ви всі великі молодці. Я сподіваюся, що наш клас з кожним днем, тижнем, місяцем ставатиме більш згуртованою, ви будете щиро поважати один одного, допомагати, ніколи не кинете в біді.