Реклама












Розвиток просторового мислення у дітей 6 років


Конспект заняття по програмі додаткової освіти дітей «Острівець» на тему «Розвиток просторового мислення за допомогою конструювання з картону. Подарунок для папи»
Автор: Котлярова Ольга Юріївна, педагог додаткової освіти МАОУ ДОД «Будинок дитячої творчості» МО «Леніногорськ муніципальний район».
Опис роботи: дана методична розробка містить рекомендації щодо організації творчого процесу на заняттях з конструювання з дітьми 6 років у школі раннього розвитку, об'єднання «Острівець». До розробки додається повний комплект дидактичного та наочного матеріалу необхідних для проведення даного заняття. Представлений у розробці матеріал може бути цікавий педагогам додаткової освіти, педагогам дошкільних закладів, батькам. Заняття розраховане на 30 хвилин.
Мета: Розвиток просторового мислення. Навчити дітей конструювати літак з картону.
Завдання:
а) Навчальні:
-розширити знання в області конструювання з паперу;
- вчити аналізувати свою роботу та роботу товаришів.
б) Розвиваючі:
- розвивати дрібну моторику рук;
- розвивати довільність.
в) які Виховують:
- патріотичні якості
- акуратність;
- самостійність;
- вміння доводити роботу до кінця.
Обладнання заняття:
а) для педагога: план-конспект заняття, наочні посібники, презентація поетапної роботи, роздатковий матеріал для дидактичної гри, кольоровий картон, кольоровий папір, клей - олівець, ножиці, сірниковий коробок, олівець.
б) для дітей: кольоровий картон, кольоровий папір, клей - олівець, ножиці, сірниковий коробок, олівець.
Перелік наочних посібників:
1) зображення бойових машин (танк, літак, корабель);
2) готовий виріб - літак;
3) презентація поетапного виконання роботи.
Хід заняття:
Педагог: Скажіть, будь ласка, який свято у нас наближається?
Діти: Передбачуваний відповідь 23 лютого - день захисника вітчизни.
Педагог: Правильно. Кого ж ми в це свято вітаємо?
Діти: Передбачуваний відповідь - колишніх, теперішніх і майбутніх захисників батьківщини. Дідуся, тата, брата, дядька, хлопчиків і т.п.
Педагог: А від кого ж нас треба захищати?
Діти: Від ворогів.
Педагог: Абсолютно вірно. Це свято ще називають День Російської армії. Скажіть, якими якостями повинен володіти чоловік, щоб він міг захистити батьківщину?
Діти: Передбачуваний відповідь - сильний, сміливий, відважний і т.п.
Педагог: Всі якості ви назвали правильно. Російська армія оснащена бойовими машинами, які допомагають захищати нашу Батьківщину. Які бойові машини ви знаєте?
Діти: Передбачуваний відповідь - танк, корабель і літаків.
Педагог демонструє наочність з зображенням бойових машин (див. фото №1,№2,№3)
  
  
Звертає увагу дітей на будову літака, танка і корабля. На які геометричні фігури схожі крила літака, гусеничні колеса танка і т.п.
Педагог: Зараз ми пограємо в гру «Побудуй сам».
Педагог роздає матеріал для дидактичної гри з конструювання з картону.
Педагог: У вас в руках конверти, відкрийте їх і дістаньте матеріал. Скажіть мені, які геометричні фігури ви бачите?
Діти: Квадрати, трикутники, прямокутники, кола.
Педагог: Правильно. Ваше завдання із запропонованих геометричних фігур зібрати бойову машину.
Діти грають. У цей час педагог ходить по навчальному класі спостерігає за ходом гри, допомагає тим, у кого виникли труднощі.
Педагог: Молодці! Ви чудово впоралися із завданням. Щоб далі з таким же успіхом конструювати бойову машину, нам потрібні здорові очі. Давайте трохи відпочинемо, виконаємо гімнастику для очей.
Діти виконують рухи очима в відповідності з текстом.
Педагог: Раз - наліво, два - направо,
Три - наверх, чотири - вниз.
А тепер по колу дивимося,
Щоб краще бачити світ.
Погляд направимо ближче, далі,
Тренуючи м'язи очей.
Бачити скоро будемо краще,
Переконайтеся, що ви зараз!
А тепер натиснемо трохи
А тепер натиснемо трохи
Точки біля своїх очей.
Сил дамо їм багато-багато,
Щоб посилити в тищу разів!
Подивитися вліво. Подивитися вправо.
Кругові рухи очима: ліворуч - вгору -
- праворуч - вниз - вправо - вгору - вліво - вниз.
Підняти погляд вгору.
Опустити погляд вниз.
Швидко поморгати.
Спасибі, хлопці. Наші очі відпочили, і тепер настав час попрацювати. Справжні літаки створюють конструктори. І ми сьогодні, щоб привітати наших захисників будемо справжніми конструкторами і зробимо ось такий подарунок.
Педагог демонструє готовий виріб-літак. Звертає увагу дітей на будову літака.
Педагог демонструє уваги дітей на мультимедійному екрані презентацію поетапного виконання вироби. Звертає увагу на послідовність етапів виконання роботи, для того щоб досягти гарного результату.

Педагог: 1)перед вами лежить аркуш картону, на картоні накреслені лінії (див. фото №4),
ви повинні прорізати ножицями накреслені лінії. Ось що виходить(див. фото № 5).

2) Довгу смужку зігнути навпіл і приклеїти до спичечному коробку (див. фото №6, №7).
  

Педагог: Вам потрібно постаратися і в кінці уроку ми проведемо конкурс на саму акуратну роботу.
Педагог зупиняє презентацію на кожному етапі до повного його практичного завершення. Педагог на своєму прикладі показує кожен етап презентації. Звертає увагу на правильність виконання етапу. Учні самостійно виконують роботу, показану на слайді.
Педагог: Конструктор створює літак, а льотчик потім на ньому літає і захищає батьківщину. Уявіть собі, що ви льотчики.
Педагог розповідає текст фіз. хвилинки супроводжуючи відповідними рухами тексту. Діти повторюють.
Встали, сіли,
Встали, сіли.
В сторони руки,
Вгору полетіли.
Сіли, встали,
Сіли, встали
І на місці за марширували .
Продовжуємо роботу.
Педагог: продовжуємо роботу.
Педагог демонструє уваги дітей на мультимедійному екрані презентацію поетапного виконання вироби. Звертає увагу на послідовність етапів виконання роботи, для того щоб досягти гарного результату.
3) 2 широкі смужки закруглити - це будуть крила (див. фото №8).
Приклеїти до спичечному коробку(див. фото №9).

4) Робимо хвіст - 1 коротку смужку закруглити(див. фото №10).
і приклеїти горизонтально на місце хвоста (див. фото №11).
Другу смужку зігнути навпіл і приклеїти вертикально на місце хвоста (див. фото №12, №13).
  

5)Вирізати пропелер і приклеїти до спичечному коробку(див. фото №14, №15).
  
Прикрасити зірочками або квіточками(див. фото №16).

Під час практичної роботи педагог ходить по навчальному класі і допомагає тим, у кого є труднощі в роботі.
Педагог: Все закінчили. Покладіть літаки на першу парту. Давайте виберемо акуратну роботу. Хто висловить думку?
Діти аналізують роботу товаришів.
Педагог: Добре. Хто вважає по-іншому?
Інші вихованці висловлюють свою точку зору.
Педагог, вислухавши думки учнів, робить висновок і присуджує номінацію «Найбільш акуратна робота». Всі хлопці грюкають.
Педагог: Я рада, що ви впоралися з таким складним завданням. Вийшли чудові роботи. Їх ви можете подарувати вашим татам. А вдома ви зможете самостійно зробити ще такі літаки, і буде подарунок для дідусів і братів. На цьому наше заняття закінчене. До побачення. Всім спасибі!