Реклама




Сценарій фізкультурно-оздоровчого заходу у підготовчій групі


Сценарій фізкультурно-оздоровчого заходу для дітей підготовчої групи з використанням нетрадиційних методів оздоровлення
Сценарій розроблено інструктором з Фізичної культури вищої категорії Фаузетдиновой Людмилою Валеріївною МБДОУ дитячий садок №82 р. Іркутська
Сценарій фізкультурно-оздоровчого заходу «Політ на Місяць»
МЕТА: Надати загальнозміцнюючу дію на організм дитини, зміцнення м'язів тулуба і кінцівок, особливо м'язів «корсета» хребта і стоп, розвиток спритності і чіткості рухів.
Формувати емоційно - позитивне відношення і інтерес до руху, сприяти перевтілення, розвивати інтерес до оздоровчих вправ, сприяти прояву дітьми почуття задоволення від рухових завдань.

Закріпити в ігровій формі навички виконання корекційних вправ, розвивати дрібну моторику пальців ніг під - засобом малювання, гартує масаж Сприяти функції дихання, за допомогою звукової гімнастики Лобанової, ігровий масаж «пограємо носиком» за методикою Уманської та Динейки.
Розвивати у дітей самостійність, активність, розвивати вміння піклуватися про своє здоров'я, розвивати творчість, фантазію.
ОБЛАДНАННЯ: хусточки, м'ячі - хоппы 10 шт., намистини багато, стрічки 40 см,6 шт., м'ячі гумові 6 шт., «доріжки здоров'я» 4 шт., шоломи космонавтів 10 шт., папір, фломастери за кількістю дітей.
ХІД ЗАХОДУ
Діти входять в зал. (знімають взуття і шкарпетки, тому що заняття буде проходити босоніж) Їх зустрічає Людмила Валеріївна.
Л.В. Здрастуйте хлопці! Сьогодні ми здійснимо незвичайну подорож, і вирушимо на місяць. Ви згодні?
Діти. Так!
Л.В. але спочатку я хочу з вами познайомитися! Вставайте в коло. Називаючи своє ім'я ви подаєте праву руку стоїть поряд сусідові. В результаті у нас вийде замкнене коло. (діти виконали завдання). Тепер підніміть руки вгору і дружно скажемо - УРА! Разом ми друзі!
Тепер я думаю, для подорожі ви готові. Залишився один момент закривайте очі і перетворюємося на космонавтів.
Звучить музика, всі кружляють, у цей час педагог одягає дітям шапочки на голови.
Увага! Увага! Екіпажу юних космонавтів надається корабель нової технології «Схід». Вітаю вас із зарахуванням до загону юних космонавтів!
Тільки сильних зореліт може взяти з собою в політ. Пропоную вам пройти етап перевірки - випробування спритності.
Попереду тернистий шлях,
Подолай його ти один.
Якщо все ти тут пройдеш
У космонавти потрапиш!
Діти один за одним виконують ходьбу з «доріжкою здоров'я».
Я дивлюся, всім дуже хочеться полетіти на місяць, ви так старалися, і правильно виконали всі вправи.
Приготуватися до польоту, завести мотори.
Руки зігнуті в ліктьовому суглобі, виконують кругові рухи зігнутими руками, звукова дихальна гімнастика вдих через ніс на видиху вимовляти звук Р-Р-Р
Дуже чітко я жужжу,
Моторчик заводжу.
Р-Р-р-р-р-р-р-р-р. Повторити 3 рази
Завели Мотор і все полетіло.
(під музику діти кружляють, в цей час по залу розкладають хусточки).
Прилетіли на першу станцію.
Л.В. хлопці куди це ми потрапили? що це за станція? І чому такий безлад?
Педагог знайшов записку і читає.
Любі діти, допоможіть.
Сміття скоріше приберіть.
Ручками чіпати не можна,
Ви вже вибачте мене!
Венера.
Л.В. ну, що хлопці руки в сторони і за роботу! Діти піднімають хусточки пальцями ніг, і переносять їх з одного місця на інше, не допомагаючи руками. Кожен переносить 3-4 хусточки.
Молодці справжні космонавти! Нам пора продовжувати політ.
Всі зібралися, всі здорові?
А до польоту ви готові.
Ти тоді не лінуйся,
На місяць поспішай.
Заводимо мотори: звукова дихальна гімнастика, вдох - через ніс, на видиху вимовляємо звуки-Р-Т-П-У-У-У. повторити 2 рази.
Рухаються легким бігом по залу. В цей час розкладають м'ячі хоппы. Музика закінчується, діти відкривають очі.
Л.В. Так! Хлопці куди це ми потрапили? Яка кам'яниста поверхня в планети. Це скоріше всього «Меркурій». Адже ця планета покрита кратерами.
(знаходить лист, і читає.)
А зараз, ви можете пограти,
Повеселитися.
В інопланетян перетворитися!
Л.В. давайте спробуємо?
Діти виконують вправи на Хопфах:
1. лежачи на м'ячі, на животі крокувати вперед руками.
2. лежачи на м'ячі, на спині прокатування назад, вперед.
Л.В. які веселі інопланетяни з нас вийшли! А давайте ще пограємо! Зробимо міст.
Гра 1. міст: діти приймають І.П. стоячи, зігнувшись один за одним, останній проповзає під усіма вибудованими хлопцями і встає попереду колони.
Л.В. Товариші космонавти, що ми загралися, здається, ми хотіли потрапити на місяць! Нам пора летіти далі.
Двигуни загули,
Ми знову полетіли.
Виконання звукової гімнастики вдих-носом, видих Р-Р-П-П-У_У-.
Закрили очі і побігли по залу. В цей час розкидаються намистини.
Л.В. шановні космонавти, що тут відбувається? Це по всій видимості пройшов метеоритний дощ. Вони заважають нашому польоту. Потрібно очистити шлях!
Ручки ховай за спинку,
Ніжки в серединку.
Ти збери предмети,
Але дивись не впади!
Діти збирають намистини пальцями ніг і носять в обручі на іншій стороні майданчика.
Л.В. не легка це була робота. Ніжки наші втомилися, давайте трохи відпочинемо. Сідайте в коло, беріть серветки, і розтирайте пальчики ніг, потім беріть інші серветки і розтирайте пальчики рук. Ви готові? Тоді почнемо!
(діти протирають руки і ноги вологими серветками, педагог кожному проходить намазує і крапельку крему на стопу, діти розтирають і починають робити масаж стопи)
Ми ходили, ми скакали,
Наші ноженьки втомилися.
Сядемо поруч, відпочинемо
І масаж підошов почнемо.
На кожну ніжку
Крему потрошку.
Хоч вони і не машини,
Змастити їх необхідно!
Проведемо по ніжці ніжно,
Розтирай, розтирав і не відволікайся.
По підошві як граблями,
Проведемо зараз руками.
Рук своїх ти не шкодуй
І по ніжкам бий сильніше.
Гнучкість теж нам потрібна,
Без неї нікуди.
Раз - згинай, два - випрямляй
Ну, активніше давай!
У центрі зону ми знайдемо,
Гарненько розітремо.
Треба з нею нам дружити,
Щоб всім здоровим бути!
Л.В. тепер шлях вільний! Летимо далі! Я, здається, бачу, ми наближаємося до місяця. (в цей час розкладаються стрічки). Педагог починає стрибати на двох ногах. Ой, Я здається вже на місяці, тут така атмосфера, що я не можу ходити. А ви зі мною? Ви на місяць? Ніхто не загубився? (поступово діти починають стрибати).
Щоб стрибати веселіше і не загубитися, прив'язуйте стрічки до ноги.
Гра 2. діти шикуються в шеренгу і прив'язують одну ногу між собою, і виконують стрибки з просуванням вперед, чия пара швидше досягне фінішу.
Гра 3. теж дія, тільки тут м'яч затиснутий між ніг, і кожен стрибає окремо.
Л.В. хлопці, що стало важко дихати, мерщій сідайте відновимо дихання.
Виконується ігровий масаж «Носове дихання».
Підходь до мене дружок,
І сідай швидше в гурток.
Носик ти швидше знайди,
Капітану покажи.
Треба носик очищати,
На прогулянку збирати.
Ротик ти свій закривай.
Тільки з носиком гуляй.
Ось так носик - баловник!
Він шалитьу на звик.
Тихіше, теші, не поспішай,
Ароматом подихай.
Добре гуляти в саду
І співає ніс: «ба-бо-бу».
Треба носик нам погріти.
Нагулявся носик мій,
Повертається додому.
В цей час розкладається папір і фломастери.
Л.В. хлопці! Кажуть. Що на місяці живуть маленькі інопланетяни, давайте зробимо їм подарунок. Намалюємо їх такими як представляємо. Беріть фломастер пальцями ніг, і почнемо малювати на папері.
Малюють пальцями ніг на папері
Крапка, крапка, кома,
Мінус рожится крива.
А ще додамо ніжок
Вийшов лунатежек.
Давайте свої малюнки залишимо тут. Коли ми полетимо, вони напевно вийдуть і подивляться. А нам пора повертатися домой.Приготовили мотори, глибокий вдих.
Мотори заревли, і ми з вами полетіли.
Л.В. Ось ми і повернулися в наш д\с. Велике спасибі, що не відмовили мені в допомозі злітати на місяць. Одна б я не змогла, як - то страшно, хіба змогла б я прибрати все, що було на нашому шляху, ви дійсно спритні, сміливі і самі здорові діти. Настала пора прощатися. Бажаю вам здоров'я і ніколи не хворіти.
До нових зустрічей!