Реклама












Відкритий урок з математики у 7 класі корекційної школи


Відкритий урок з математики на тему «Порядок дій» у формі гри «Що? Де? Коли?» для учнів 7 класу корекційної школи VIII виду.

Автор: Мартинова Тетяна Вікторівна, вчитель математики СКО школи-інтернату VIII виду р. Міаса, Челябінської області.
Опис матеріалу: методична розробка відкритого уроку математики з теми «Порядок дій» у формі телевізійної гри «Що? Де? Коли?» для учнів 7 класу корекційної школи VIII виду. Дана робота може бути використана для проведення уроку - закріплення знань учнів по темі «Порядок виконання дій у виразах з дужками і без дужок».
Тема уроку: Порядок дій.
Мета уроку:
- відпрацювати навички виконання порядку дій у виразах з дужками і без дужок.
Завдання уроку:
-повторити правила виконання арифметичних дій у виразах з дужками і без дужок;
- удосконалювати обчислювальні навички;
- корекція і розвиток розумових операцій, пам'яті, уваги, емоційної сфери і усного мовлення учнів;
- формувати навички само - та взаємоконтролю;
- розвиток індивідуальних здібностей учнів;
- розвивати інтерес до математики, вміння працювати в парах і групою, виховувати дружні стосунки в класі.
Тип уроку: урок-гра.
Обладнання: дзига, ігровий коло з секторами, табло, картки, жетони, чорний ящик, камінь - топаз, сова (орігамі), плакат із зображенням дерева, листочки дерев (червоного, жовтого і зеленого кольору).
Хід уроку.
1. Психологічний настрій учнів на урок. Створення предрабочей обстановки.
- Добрий день!
Ось і продзвенів дзвінок,
Починаємо наш урок!
Урок у нас сьогодні незвичайний,
Вам належить в гру «Що? Де? Коли?» зіграти.
Так побажаю вам удачі та успіхів,
А математика вам у цьому допомагатиме.
- Але перш, ніж почати гру, давайте перевіримо виконання домашнього завдання.
2. Перевірка домашнього завдання.
- Відкрили зошити і звірили відповіді з дошкою (д\з стр.169 № 561 (3б) 4 стовпчик, III група - приклад 2): 10502, 20304, 30401, 10601 (III група - 10502, 20304).
Навпроти правильної відповіді поставте знак «+». У кого всі відповіді правильні, одержують жетони.
3. Повідомлення теми і цілей уроку.
- Сьогоднішній урок у нас пройде у формі гри «Що? Де? Коли?»
- Будуть грати дві команди. Команда вчителів і співробітників школи проти команди учнів-знавців.
Звучить музика (18 секунд) Петра Чайковського з арії Германа. “Що наше життя. Гра".
- Тема нашої гри: Порядок дій. Ми розв'яжемо приклади на порядок виконання дій, завдання та інші завдання, які нам запропонує команда вчителів і співробітників.
- Гра складається з 5 раундів. Рахунок 0:0 і ми починаємо 1 раунд.
Учень натискає на гіроскоп. Звучить постійна заставка "обертання дзиги" з телевізійної версії гри " Що? Де? Коли?".
Випадає сектор з певним номером. Випадає супербліц.
- Проти Вас грає мешканка Челябінської області міста Міаса, вчитель початкових класів Бозова Любов Миколаївна. Супербліц складається з трьох завдань. Тільки виконавши всі завдання правильно, ви отримуєте очко. Якщо помиляєтеся, перемагає команда вчителів і співробітників школи. Від команди на кожне питання відповідає один гравець.
4. Усний рахунок. Супербліц.
а) Знайдіть зайве число, скажіть його складу.
4 268 5 137 1 246
76 013 84 230 24 610
123 000 48 000 35 000
(Відповідь: 123 000)
б) Відновити ланцюжок:
200 : 4
- 20
: 5
      ?
4

в) Усна задача у віршах.
У Новий рік подарунки дітям приготував дядько Петя.
(У нього є 3 синочка, дуже славні хлопці).
Він 15 мандаринів в 3 пакету розклав.
А по скільки мандаринів кожен хлопчик отримав?
І великий пакет горіхів - 300 штук їх виявилося -
Розділив між синами, скільки кожному дісталося?
Підсумок усного рахунку. Рахунок ... : ...
Активним учням, правильно впоралися із завданням, вручаються жетони.
5. Робота над помилками. Оформлення зошитів.
- Рахунок 0:1 і ми починаємо 2 раунд.
Учень натискає на гіроскоп. Звучить постійна заставка "обертання дзиги" з телевізійної версії гри " Що? Де? Коли?".
Випадає сектор з певним номером.
- Проти вас грає мешканка Челябінської області міста Міаса, вчитель початкових класів Дацковских Валентина Василівна.
Валентина Василівна просить вас знайти і виправити помилку:
      
64 080: 16
-64 405
80
     -80
0
- Відкриємо зошити, запишемо число.
-Яке сьогодні число? Місяць? Рік?
Один з учнів-знавців вирішує приклад у дошки, інші у зошитах.
За правильне рішення видається жетон.
Підсумок другого раунду. Рахунок ... : ...
6. Повторення порядку виконання дій.
- Ми починаємо наступний 3 раунд.
Учень натискає на гіроскоп. Звучить постійна заставка "обертання дзиги" з телевізійної версії гри " Що? Де? Коли?".
Випадає сектор з певним номером.
- Проти вас грає мешканка міста Міаса, заступник директора з навчальної роботи Романова Любов Сергіївна.
- Любов Сергіївна просить вас згадати порядок виконання дій у виразах і виконати завдання на листочках, які лежать у вас на партах.
На дошці логарифм порядку виконання дій у виразах, учні повторюють і називають порядок виконання дій у виразах з дужками і без дужок.
Індивідуальна робота за варіантами (на картках):
- розставити порядок дій в наступних виразах:
I варіант: Про * (О - О) - Про : (О - О) + Про
(високий рівень) О + О - О * О - О + О : О + Про

II варіант: (О - О) * О + О * (О - О)
(середній рівень) О - О : О + О * Про

III варіант: (О + О) : Про - Про
(низький рівень) О + О * Про

Взаимопроверка.
Відповіді: 3 1 5 4 2 6
I варіант: Про * (О - О) - Про : (О - О) + Про
3 4 1 5 6 2 7
О + О - О * О - О + О : О + ПРО
1 3 5 4 2
II варіант: (О - О) * О + О * (О - О)
3 1 4 2
О - О : О + О * ПРО
1 2 3
III варіант: (О + О) : Про - Про
2 1
О + О * ПРО
Всім, хто правильно впорався із завданням, вручаються жетони.
Підсумок третього раунду. Рахунок ... : ...
7.Физминутка (оздоровча пауза).
-А зараз настав час трохи відпочити і у нас оздоровча пауза.
А зараз ми відпочинемо,
Дружно з-за парт встаємо.
Щоб далі нам грати,
Треба сили всім набрати. (імітація руху рук з гантелями)
Щоб правильно писати,
Треба пальці розім'яти. (масаж пальців рук)
Щоб добре вирішувати,
Треба думати і кумекати. (кругові рухи пальцями і лобовою
скроневої частини голови)

А тепер два рази присіли (присідання)
І на місце тихо сіли.
8.Закрепление пройденого матеріалу.
-А ми продовжуємо гру, починаємо 4 раунд.
Учень натискає на гіроскоп. Звучить постійна заставка "обертання дзиги" з телевізійної версії гри " Що? Де? Коли?".
Випадає сектор з певним номером. Випадає видеовопрос.
- Проти вас грає мешканка Челябінської області міста Міаса, кухар шкільної їдальні.
- Вся увага на екран.
На екрані монітора: “Здрастуйте, шановні знавці! Я пропоную Вам розв'язати наступну задачу. Учень взяв в їдальні шматочок хліба, масою 100 грам і рівно половину не з'їв, залишив на столі. А в школі 70 осіб. Якщо кожен зробить так, скільки хліба піде у відходи?
- Ви прослухали умову задачі, а зараз увагу на дошку. Прочитати задачу за коротким записом:
1 чол.- ? половина 100 г хліба
70- ? г хліба
Розбір завдання за методикою.
- Записуємо в зошит тільки рішення і повну відповідь. Учні розв'язують задачу самостійно, III група - індивідуальна допомога.
Рішення:
1)Скільки хліба не з'їв один учень?
100 г : 2 =50 м
2)Скільки хліба піде у відходи?
50 м х 70 = 3500 м = 3 кг 500 г
Відповідь: 3 кілограми 500 грамів хліба піде у відходи.
- А зараз увага на екран правильну відповідь.
На екрані монітора: " А тепер правильна відповідь: 3 кілограми 500 грамів хліба піде у відходи".
- Молодці! Все вирішили правильно.
- Який же висновок можемо зробити після рішення задачі? (відповіді учнів)
- Як ви розумієте зміст наступної прислів'я:
Хліб до обіду в міру бери,
Хліб - це золото, їм не сміти.
Всім видаються жетони.
Підсумок четвертого раунду. Рахунок ... : ...
9. Зарядка для очей.
-Гра триває і у нас 5 раунд.
Учень натискає на гіроскоп. Звучить постійна заставка "обертання дзиги" з телевізійної версії гри " Що? Де? Коли?".
Випадає сектор з певним номером.
- Проти вас грає мешканка міста Міаса, вчитель географії Соколова Марія Олександрівна.
- Увага! Чорний ящик.
-Марія Олександрівна просить назвати напівкоштовний камінь, що лежить у чорному ящику. З відкриття цього каменю почалася слава Ільменських гір. Ви зможете назвати його, якщо правильно вирішите приклад, дотримуючись порядок дій, і прочитаєте слово з допомогою шифру.
Приклад з підручника для 7класса спеціальних (корекційних) освітніх установ VIII виду автор Т.В. Алишева стор 172 № 573 (2 стовпчик, 1 приклад), III група - за картками.
2 004 х 16 : 32 - 26 220 : 23 : 20 (III група - 2 004 х 6 : 3 + (26 220 : 23 - 140))
У кожного на столі відповіді зашифровані в літери. Учні вирішують приклад, знаходять правильні відповіді і ставлять літери в табличку.
1 002 - Про 945- З 32 064- Т 57- А 1 140- П
III група: 1 000- Про 5 008- З 1 140- Т 4 008- А 12 024- П
Учні вписують літери в таблиці, згідно з порядком виконання та результату дії:
1-Т 2-Про 3-П 4-А 5-З

- Хлопці, яке слово у вас вийшло? (Топаз).
- Увага! Відкриваємо чорний ящик. В ящику лежить напівкоштовний камінь - топаз.
За виконання завдання видаються жетони.
- Пропоную переглянути невеликий відеоролик з Ільменського заповідника.
Відеоролик.
10. Підсумок уроку.
- Підіб'ємо підсумки нашої гри. Рахунок ... : .... Молодці, хлопці!
- Як і в цій телевізійній грі «Що? Де? Коли?» вам вручається символ гри - «Сова» (виріб з орігамі). Будьте такими ж мудрими і розумними.
- Чи сподобався вам урок? Чим займалися ми сьогодні на уроці? Що нового дізналися?
- У вас на столах лежать листочки (зелені, жовті, червоні) Пропоную кожному з вас вибрати собі 1 лист і прикріпити його на «Дерево успіху» - зелений лист - немає помилок, жовтий лист - 1 помилка, червоний лист - 2-3 помилки.
- А тепер підрахуйте свої жетони. У кого 5 і більше жетонів, за урок отримують «5»; у кого 4 жетона і менше - «4».
- Урок закінчено. Спасибі всім!
Звучить постійна заставка "кінець гри" з телевізійної версії гри " Що? Де? Коли?".