Реклама












Конспект гри-подорожі «Уроки обережності» для старших дошкільників


Ігрове заняття - подорож «Уроки обережності»

Автор: Миронова Світлана Володимирівна, педагог додаткової освіти, МБОУ ДОд Центр дитячої творчості р. Брянськ
Конспект гри-подорожі «Уроки обережності» розрахований на дітей старшого дошкільного віку. Буде корисним для вихователів дитячого садка, педагогів додаткової освіти при роботі з дошкільниками, як закріплення пройденого матеріалу. Створена мотивація і часта зміна ігрових завдань дозволяє утримувати активність дітей до кінця заходу.
Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання», «Комунікація», «Здоров'я» «Соціалізація».
Мета: формувати у дітей навички безпечної життєдіяльності. Сприяти розвитку обережності, уваги, кмітливості. Сприяти вихованню відповідального ставлення до свого життя і здоров'я.
Завдання:
Навчальні:
Познайомити дітей з правилами безпечної поведінки вдома
Виявити у дітей, якими знаннями вони володіють.
Розвиваючі: формувати стійку потребу безпечної поведінки.
Розвивати мовленнєву активність.
Виховні: Виховувати бажання допомагати іншому, викликати інтерес до вивчення правил безпеки.
Тип заняття: комбінований
Форма заняття: віртуальна подорож
Методи навчання: словесний, наочний, практичний.
Демонстраційний матеріал: іграшки: Сова, Домовичок, будиночок, наочні посібники по темі: «Один вдома».
Роздатковий матеріал: дід. гра «Світлофор», картки «Небезпечні та безпечні предмети», кольорові олівці, стаканчики з водою, медальки.
Хід заняття.
Педагог: Доброго дня, дітки. Ви всі такі хороші і красиві, що мені захотілося з кожним з вас привітатися. Як ваш настрій. Давайте посміхнемося один одному.
Педагог: Хлопці, сьогодні ми поговоримо про безпеку, а ви знаєте, що таке безпека. Це дотримання правил, щоб не нашкодити своєму життю і здоров'ю.
У мене є одна знайома, яка дуже любить займатися, багато знає про безпеку і любить робити різні сюрпризи. Ви любите сюрпризи? І вона приготувала для вас сюрприз.
А ось і сама тітонька Сова. (З'являється).
Сова: Хлопці, ви не бачили мого домовичка Непослуху. Дуже я за нього хвилююся, як би чого не накоїв. Потрібно терміново знайти його.
Педагог: Хлопці, допоможемо тітоньки Сови знайти домовичка? А ти тітонька Сова залишайся тут, ми скоро повернемося.
Але перш ніж відправитися шукати Непослуху, ми повинні згадати правила поведінки на дорозі.
- Де можна йти по проїжджій частині або по тротуару?
- Яке позначення на асфальті допомагає нам перейти вулицю?
- Де потрібно стояти, коли чекаєш автобуса?
Який предмет регулює рух на дорозі? Ну а тепер вирушаємо в дорогу. (музика)
Педагог: Ой, хлопці, подивіться, на нашому шляху зламався світлофор. Допоможемо його підпорядкувати?
Підійдіть до столів, і спробуйте підпорядкувати свої светофорчики.
А тепер, перевірте, чи правильно ви підпорядкували светофорчики. Перевірте у свого сусіда, чи правильно він підпорядкував світлофор.
Ну ось, загорілося зелене світло, вирушаємо на пошуки Непослухи.
Педагог: Хлопці, ви нічого не помічаєте, попереду, здається, пожежа. Поспішімо на допомогу. Як ви думаєте, за яким телефоном можна викликати пожежну машину?
Ой, а у мене, на жаль, немає з собою телефону. Що ж робити? Здається, я щось придумала. Давайте ми самі станемо юними пожежними і згасимо вогонь. Повторюйте за мною розминку юного пожежника:
Ми юні пожежники
вміємо робити так,
сходами піднімаємося
ми швидко на горище.
Ми юні пожежники
вміємо робити так,
Швидше за всіх розкручуємо
великий пожежний шланг
Ми юні пожежники швидше всіх йдемо
ми юні пожежників,
ми впораємося з вогнем

Підійдіть, потушкуйте будинок. З'являється Непослуха.
Педагог: Непослуха, чому ти плачеш? Я залишився один вдома, грався з сірниками і загорівся
будинок.
Педагог: Ай, Непослуха, невже ти не знаєш правила поведінки, коли ти залишаєшся один вдома. Хлопці, а ви знаєте ці правила поведінки.
Давайте підійдемо з вами до дошки, і розповімо Непослухе, як треба поводитися вдома. (Правила поведінки).
Педагог: А тепер, щоб ви запам'ятали, які предмети не можна чіпати, коли ви залишилися одні, підійдіть до столів і обведіть небезпечні предмети червоним олівцем а безпечні синім.
Які предмети ви обвели? Ці картки ви можете забрати додому. І тобі, Непослуха, я теж дарую таку картку, щоб ти запам'ятав які предмети не можна чіпати, коли залишився один.
Сова: Хлопці, ви знайшли мого Непослуху. Нічого з ним не трапилося?
Педагог: Діти, розкажіть, що сталося з Непослухой. Не хвилюйся тітонька Сова, ми навчили Непослуху правилами поведінки. Хлопці, давайте розповімо тітоньки Сови якими правилами безпеки ми навчили Непослуху.
Сова: Я думаю, що Непослухе і діточкам знадобляться уроки безпеки. Я вам дарую диск «Уроки тітоньки Сови» і за те, що ви врятували мого Непослуху, вручаю вам ці медальки.