Реклама




Урок - КВК у 3 класі. Тема: План і карта


КВК у 3 класі. Конспект

Урок - КВК у 3 класі за темою "План і карта"

Автор: Полякова Людмила Іванівна, вчитель початкових класів, МБОУ «ЗОШ №33» р. Новокузнецька.
Опис матеріалу: методична розробка уроку - Квк з теми «План і карта» призначена для вчителів початкових класів. До даного уроку готуються заздалегідь . Даний урок сприяє реалізації пізнавальної мети, враховує психологічні особливості молодшого школяра: прагнення до ігрової діяльності і розвиває такі універсальні навчальні дії:
Пізнавальні: класифікація, порівняння, самостійне виділення головного, уміння приймати навчальну задачу.
Регулятивні: моделювання, відображення отриманої інформації у схемі, читання інформації.
Комунікативні: визначення загальної мети і пошук шляхів її досягнення, вміння ставити запитання, прогнозувати, вести усний діалог, домовлятися про розподіл функцій і ролей у спільній діяльності, будувати зрозумілі для партнерів висловлювання, адекватно оцінювати поведінку оточуючих.
Особистісні: вміння не створювати конфлікти, самооцінка.
Мета: узагальнення знань з питань - горизонт, орієнтування, компас, план, карта.
I. Організаційний момент.
Клас зазделегідь поділений на 2 команди. Під пісню Ю.Саульского про телеКВНе команди входять в клас.
Вступне слово вчителя.
- Ми закінчили вивчення теми «Природа нашого краю». Сьогодні вам належить показати свої знання та вміння, отримані по даній темі. Я вірю у ваш успіх і бажаю відмінних відповідей.
Повторення правил гри.
1.Работать так, щоб не заважати і не підказувати випадково іншій команді.
2.Отвечать швидко, чітко.
3.Не забувати про жарти.
4.Надо бути веселими і винахідливими.
-Не в телевізійному театрі,
А серед наших шкільних стін
Ми починаємо традиційний
Наш природоКВН.
2. Привітання команд.
Капітани представляють свої команди («Горизонт» і «Орієнтир») і розшифровують їх назви.
Горизонт - це видиме навколо нас простір.
Орієнтування - це вміння знаходити своє місце розташування в просторі відносно сторін горизонту.
3. Розминка «чи Знаєш ти, що це таке?»
Вчитель задає по 2 запитання кожній команді. Журі оцінює відповіді розминки, привітання та на дошці навпроти назви кожної команди прикріплює яскраві паперові гуртки:
червоний - відмінний відповідь;
синій - хороший відповідь;
зелений - неповний відповідь.
Питання:
- Йдеш, йдеш, а кінця не знайдеш. (Земну кулю)
- В який час дня тінь буває найкоротша? (Опівдні)
- Яка сторона горизонту знаходиться праворуч від полуденної тіні? (Схід)
- Що з землі не піднімеш? (Тінь)
4. Конкурс юних топографів.
Учитель диктує план маршруту ( можна записати план на картках для кожної команди і роздати), а які навчаються з урахуванням масштабу і напрямків сторін горизонту повинні накреслити план.
- Масштаб: в 1 см - 10м. Ми йдемо з південно-заходу на північний-схід від джерела по стежині, по обидва боки якої розташований ялиновий ліс. Через 30 м ми виходимо до будиночка лісника. Далі по грунтовій дорозі ми йдемо на схід, ялиновий ліс змінюється на півночі від дороги змішаним лісом, а на півдні чагарником. Через 90 м ми виходимо до річки Швидкої і по дерев'яному мосту переходимо на інший берег.
Поки команди працюють над планом місцевості, проходить конкурс капітанів.
5. Конкурс капітанів.
Загальне завдання:
-Які способи орієнтування на місцевості ви знаєте? Капітани по черзі (без повторів) називають способи орієнтування. Перемагає той, хто назвав спосіб орієнтування останнім. Можна називати способи, додаткові до тексту підручника: за компасом, по сонцю, зіркам, по годинах, по мурашнику, по моху на стовбурі дерева, за кольором стовбура берези, по кроні дерева, по просіці, по річці і т.д.
6. Конкурс ерудитів.
Члени обох команд (один за іншим) виходять і пишуть на дошці стовпчиком поняття і терміни з вивченої теми і усно пояснюють їх зміст.
Наприклад: масштаб, лінія горизонту, сторона горизонту, полуденна тінь, компас, намагнічена стрілка, план, топографічні знаки, карта, умовні позначення.
Перемагає той, хто більше напише термінів і краще пояснить.
7. Підведення підсумків.
Журі підводить підсумки, відзначаючи достоїнства команди - переможниці. Всім учасникам Квк вручаються «медалі» - Юний географ.