Реклама












Конспект пізнавально-ігрового заняття для старших дошкільнят «Казковий птах»


Пізнавально-ігрове заняття в старшій групі «Казковий птах»
Автор: Шрейдер Вікторія Олександрівна, вчитель - логопед, ТМБ ДНЗ «Дитячий сад комбінованого виду «Казка», р. Дудинка Красноярського краю
Короткий опис: сценарій заняття можна використовувати як закріплення про весну, ознаки весни, про перелітних птахів. У сценарій входить майстер - клас по виготовленню птаха, який дуже простий у виконанні дітьми старшого дошкільного віку. Матеріал буде корисний педагогам, вчителям - логопедам дошкільної освіти, педагогам додаткової освіти.
Конспект пізнавально - ігрового заняття "Казковий птах".
Мета: активізація словника з теми "Весна. Прикмети весни", "Перелітні птахи"
Завдання:
Корекційно-освітні:
• закріпити знання дітей про весну, весняні ознаках, перелітних птахів;
• уміння відповідати на запитання повною відповіддю, узгоджуючи всі частини мови в реченні;
• розширювати импрессивный словник;
• закріплювати вміння використовувати в мовленні складносурядні пропозиції;
Корекційно-розвиваючі:
• розвивати слухове увагу, сприйняття, пам'ять;
• удосконалювати дрібну моторику, тактильну чутливість ;
• розвивати уміння здійснювати дії по заданому алгоритму;
• закріплювати вміння виділяти істотні ознаки, встановлювати взаємозв'язки, робити висновки;
• розвивати творчі здібності;
Корекційно-виховні:
• виховувати бажання і повагу дітей вислуховувати відповіді своїх товаришів і при необхідності вміти виправити або доповнити один одного;
• виховувати вміння домовлятися і співпрацювати;
• формувати дружні стосунки між дітьми.
Обладнання: ноутбук, проектор, екран, презентація до заняття, ілюстративний матеріал по темі "Весна", "Перелітні птахи", мнемотаблица до вірша "Сонечко", масажні м'ячі, тканина, нитки муліне, вата, ножиці, дротяні затискачі, силіконові резиночки.
Інтеграція освітніх галузей: «Комунікація», «Пізнання», «Праця», «Читання художньої літератури».
Попередня робота: читання оповідань, віршів і казок про весну, загадування загадок, заучування чистоговорок.
Хід заняття.
Логопед. День сьогодні незвичайний,
Здивувати хочу я вас.
У велику подорож
Ми вирушимо зараз.
Послухайте вірш-загадку і відгадайте до кого в гості ми вирушимо:
Світає рано вранці,
Проталини і тут і там,
Струмок шумить, як водоспад.
Шпаки до скворечникам летять.
Дзвенять під дахами капели.
Ведмідь з ялинової встав ліжку.
Всіх сонечко тепло пестить.
Хто це час року знає?
Физминутка.
Збирайся, дітвора!
Весна кличе:
"Гуляти пора!"
Будемо по лісі гуляти,
Свіжим повітрям дихати.
На шкарпетках по стежці
Один за одним ми йдемо.
В маленькі калюжки
Не наступимо, обійдемо.
Встали ялинки на шляху.
Нам їх потрібно обійти.
Йдіть діти обережно:
Про гілки можна вколотися.
Логопед. Ось і прийшли до будиночка Весни (стукаємо). Чомусь ніхто нам не відкриває (на дверях висить великий замок, покритий сніжинками)
Над дахом будиночка з'являється сонечко смутне і каже: "Зима не хоче йти, впирається, снігом засипає, вітрами холодить, хмари наганяє, Весну не пускає"
Логопед. Подивіться яке сонечко смутне , давайте розповімо йому вірш може воно посміхнеться.
Розповідь вірша з опорою на мнемотаблицу
Сонце йшло по бруківці
Повз магазинів
І собі в одному з них
Кепочку купило,
Начепивши навскоси
Засяяло сонце,
В тій обнові і дивиться
На мене у віконце.
Логопед. Подивіться, сонечко заулыбалось, стало веселіше, радісніше і від його тепла прокидається природа (комашки, жуки, метелики, павуки). Давайте допоможемо павучки сплести павутину, називаючи ознаки весни.
Плетіння павутини. Діти називають ознаки весни (тане сніг, біжать струмки, на дахах бурульки, на річці льодохід, перелітні птахи повертаються з півдня, з'являються проталини, виростають проліски, набухають бруньки, з'являються листочки тощо)
Логопед. Сонце стало пригрівати, сніг тане, струмок на шляху, як же нам перейти?
Мости побудувати належить. Розділіться на дві команди так, щоб в кожній команді була однакова кількість дітей. Слухайте уважно звуки, візьміть в руки за одного квадратика, який відповідає звуку. Ваша команда будує міст з голосних звуків, а ваша команда будує міст з твердих і м'яких приголосних звуків.
Звуковий диктант (Діти будують одну доріжку з червоних квадратів, іншу з синіх і зелених квадратів)
Розвиток дрібної моторики (з використанням м'ячиків-їжачків). Обговорювання чистоговорок (сидячи на килимі)
Чий-чий-чий - тече чистенький струмок;
Чия-чия-чия - не пий водичку з струмка;
Чу-чу-чу - пливе човен по ручаю;
Чий-чий-чий - пустили човник в струмок;
Чиємусь чиєму-чиєму - пливе хмаринка над струмком.
Логопед. Хлопці, подивіться, на галявині виросло диво-дерево, але не листочки на ньому, а крапельки. (На крапельках ілюстрації з різними предметами: сніговик, лижі, сонце, проліски, сніжинка, санки, павук, трава тощо) Нам хлопці потрібно залишити на дереві тільки ті картинки, які відповідають весни (або прибрати ті крапельки з картинками які не відповідають весни)
Логопед. Молодці! Ви відмінно з усім впоралися. Я пишаюся вами. Подивіться, старання були не марними.
Звучить музика.
З будиночка виходить Весна.
Дитина. Весна, Весна - красна, що з собою принесла?
Весна (вихователь). Принесла я вам крапель, щоб дзюрчав у лісі струмок.
Дитина. Весна, Весна - красна, що з собою принесла?
Весна (вихователь). Принесла я для лугів покривало з квітів!
Дитина. Весна, Весна - красна, що з собою принесла?
Весна (вихователь). Принесла для ялинки нові голки. Для осинок і беріз свіжого листя цілий віз.
Дитина. Весна, Весна - красна, що з собою принесла?
Весна (вихователь). Принесла для неба ніжне покривало.
Дитина. Весна, Весна - красна, з ким прийшла?
Весна (вихователь). Зі мною прилетіли мої друзі (звертає увагу дітей на птахів розташованих на дереві). Діти перераховують перелітних птахів
Дитина. Весна, Весна - красна, що за птах чудова?
Весна (вихователь). Це казкова птиця, вона здоров'я, щастя і радість приносить. Хочете, я вас навчу робити таких пташок?
Весна (вихователь). Хлопці, що є у всіх птахів?
Весна (вихователь) пояснює алгоритм виконання роботи (відображений у слайдах).
• Нам знадобиться тканина, вата, дріт;

• вкладіть всередину шматочок вати;

• складіть квадратні відрізи тканини по діагоналі;

• краю зігніть до середини;




• дротом зверху закріпіть тканину (це буде голова);

• далі нам потрібно зробити хвостик (показ);

• розгорніть тканина (вийшли крила).

Весна: Подивіться, хлопці, які у вас красиві птахи вийшли, і пам'ятайте, що це птахи непрості, а казкові. А значить, вони приносять здоров'я, щастя та удачу! А мені, з вами прощатися пора! До побачення, до нових зустрічей!