Реклама




Класна година у 5 класі на Новорічну тематику


Конспект класної години для 5 класу на тему: Новий рік
Класна година у 5 класі «Новорічна іграшка: історія і сучасність»
Автор: Непрокина Софія Володимирівна, вчитель російської мови та літератури МОУ СЗШ №7 г.о. Шуя Івановської області
Опис роботи: дану розробку можна використовувати при проведенні передноворічного класного години в 5 класі. Створюючи конспект, намагалася враховувати вимоги ФГОС. Захід дає їм нові для них відомості з історії новорічної іграшки. А також у учнів з'являється можливість проявити свою творчу фантазію.
Мета:
1. Познайомити з історією новорічної іграшки в Росії.
2. Виявити знання дітей про новорічні традиції в Росії.
Завдання:
1. Поглибити знання учнів про новорічні традиції в Росії.
2. Виховувати шанобливе ставлення до історії своєї країни.
3. Створити сприятливу атмосферу для творчого самовираження.
Обладнання: ялинка, прикрашена старими іграшками; виставка іграшок; кольоровий папір, клей, ножиці, фломастери або олівці, заготовки для іграшки.
Пояснення. Діти під час класної години не сидять за партами. Вони пересуваються від одного об'єкта до іншого: від екрана до ялинки, від ялинки до виставки, від виставки знову до екрану. Тільки під час виготовлення іграшки діти можуть присісти. Для роботи над іграшкою заздалегідь обладнана зона.
Хід заходу:
1. Формулювання теми.
Перш ніж ми почнемо нашу розмову, я пропоную вам, переглянувши презентацію, визначити, про що ж піде мова сьогодні.
Перегляд презентації (слайди презентації містять зображення новорічних іграшок).
- Хлопці, як вам здається, яка тема нашої сьогоднішньої зустрічі? Про що ми будемо говорити?
Так, сьогодні, напередодні Нового року, ми з вами поговоримо про історію новорічної іграшки, подивимося, які іграшки бувають, з чого їх роблять. А ще ви самостійно виготовите новорічну іграшку.

2.Эвристическая бесіда з навчаючим.
- Які новорічні традиції вам відомі? Що ми робимо перед Новим роком?
Тепер пропоную вам пройти до нашої ялинки і подивитися, якими іграшками ми прикрашаємо ялинку.
-Розкажіть, що ви бачите?
-З якого матеріалу зроблені новорічні іграшки?
- Подивіться, як іграшки прикріплюються до гілочок новорічного дерева?
- Що являють собою іграшки? Хто або що зображено у вигляді іграшки?
- А тепер зверніть увагу на виставку новорічних іграшок. Що ми можемо спостерігати тут? Які цікаві новорічні прикраси ви бачите?
- Може вам зустрічалися подібні іграшки раніше? Може бути у вас в родині збереглися такі ялинкові прикраси?

Зверніть увагу на екран.

3. Інформація вчителя про іграшки, що супроводжується презентацією.
Новий рік стали відзначати лише в 1700 року за указом Петра 1. На Русі новорічне дерево прикрашали їстівними іграшками. Звичай наряджати ялинку фабричними новорічними виробами з'явився в Росії лише в 1817 році. Самими популярними в той час були картонні іграшки та вироби.
Але в 1918 році зимове свято був викреслений з життя країни. Все повернулося на круги своя лише в 1935 році, Новий рік реабілітували.
Після того, як Новий рік був реабілітований в Росії, змінилися і новорічні ялинкові іграшки. Фігурки дітей, клоунів, балерин, птахів, тварин, фруктів і овочів залишилися. Але з'явилися фігурки піонерів, червоноармійців. З'явилися іграшки-підвіски у формі зірки з серпом і молотом, кулі з зірками.
З новорічним іграшкам часів СРСР можна в буквальному сенсі вивчати історію нашої країни.
У 1937 році була також випущена серія ялинкових кульок з зображеннями членів Політбюро.


Під час Великої Вітчизняної війни прикраса новорічної ялинки було обов'язковим - це нагадувала воякам про мирне життя, додавало сил і надію на швидку перемогу. При цьому на фронтах ялинки прикрашали фігурками, які майстрували з погонів, бинтів, шкарпеток. Фабрики також продовжували випускати новорічні іграшки, правда, обмеженими серіями. «Військові» ялинки прикрашалися «солдатами», « танками», «сталінськими броньовики», «пістолетами», «собаками-санітарами».
Після війни ялинкові іграшки знову стали «мирними».

У 1949 році, до ювілею О.с.пушкіна були випущені іграшки із зображенням персонажів казок поета.
Всі пам'ятають фільм Э.Рязанова «Карнавальна ніч», після виходу на екрани і після виконаної в ньому пісні «П'ять хвилин», з'явилися ялинкові іграшки у вигляді годинника, на яких стрілки завмерли в положенні «без п'яти дванадцять».
У 1960-ті роки на ялинках красуються «качани кукурудзи» і «снопи пшениці». 60-е роки ознаменувалися освоєнням космосу і ця подія також знайшло своє місце на ялинковій іграшці. З'явилися іграшки - «супутники», «космонавти», «ракети», кульки з малюнками на космічну тему.

4.Беседа з навчаючим.

- Яке найяскравіше спортивна подія чекає нас у 2014 році? (Олімпіада - 2014)
- Давайте запечатлим це важливе для нашої країни подія у новорічній іграшці. Я пропоную вам своїми руками зробити новорічну іграшку.
- Як ви думаєте, що ми можемо зобразити? (символи Олімпіади: олімпійського ведмедика - 2014, леопарда; а також символи Паралімпійських ігор - Промінці і Сніжинку)
- Я вам пропоную сьогодні попрацювати і створити білого ведмедика - символ Олімпіади 2014.
- Ви бачите, що на партах у вас лежать заготовки для створення іграшки. Давайте разом складемо план ваших дій по створенню іграшки.
План
1) На білій паперовій заготівлі потрібно зобразити ведмедика.
2) Приклеїти намальованого ведмедика на картонну основу.
3) Приклеїти до отриманої іграшці тасьму для того, щоб іграшку можна було повісити на ялинку.

5. Діти роблять іграшки.
Заготовки для іграшки

6. Давайте прикрасимо нашу ялинку тими іграшками, які ви самі виконали.

7. Рефлексія (плюс, мінус, цікаво).
Наше заняття добігає кінця. І ми повинні підвести підсумки. Я прошу вас виконати вправу, яке називається плюс-мінус-цікаво. Це ми виконаємо вправу письмово. Для письмового виконання пропонується заповнити таблицю з трьох граф. У графу «П» - «плюс» записується все, що сподобалося на уроці, інформація та форми роботи, які викликали позитивні емоції. У графу «М» - «мінус» записується все, що не сподобалося на уроці, здалося нудним, викликало неприязнь, залишилося незрозумілим, або інформація, яка, на думку учня, виявилася для нього непотрібною, марної з точки зору вирішення життєвих ситуацій. У графу «І» - «цікаво» учні вписують усі цікаві факти, про які дізналися на уроці і що б ще хотілося дізнатися з даної проблеми.
Прошу вас прочитати, що ви записали, але виберіть тільки одну графу.