Реклама




Гра - подорож з математики для старших дошкільників


Гра-подорож для старших дошкільнят «По островах Королеви Математики».

Автор: Пільщікова Віра Василівна, вихователь, МБДОУ дитячий садок «Струмочок», місто Сорск, республіка Хакасія

Конспект гри-подорожі «По островах Королеви Математики» розрахований на дітей старшого дошкільного віку. Буде корисним для вихователів дитячого саду для спільної діяльності з дітьми, як закріплення пройденого матеріалу. Створена мотивація і часта зміна ігрових завдань дозволяє утримувати активність дітей до кінця заходу.

Конспект гри-подорожі «По островах Королеви Математики»

Мета: Створення умов для інтелектуального розвитку через формування математичних уявлень.

Завдання:

Розвиваючі: розвивати логічне мислення, творчу уяву; навички ефективного спілкування; активізувати словниковий запас.

Освітні: вправляти в умінні виділяти і знаходити предмет по чотирьом властивостям, в умінні співвідносити число з кількістю; закріплювати знання про знаки «більше», «менше», «рівність» і вміння ними користуватися; вправляти в прямому і зворотному рахунку.

Виховні: виховувати доброзичливі стосунки один до одного, цілеспрямованість.

Обладнання: лялька «Нулик», корабель (стільчики, поставлені у формі корабля), рятувальні круги, валізка з частуванням, 3 ключика, блоки Дьєнеша, картки з символами, хмаринка з краплями, знаки на липучках, паперові квіти з відповідною кількістю дітей пелюстками, обручі, камені з цифрами на звороті, картина з зображенням двох свинок.

Музичний супровід: фонограми (шум моря, шум дощу, голосу тварин).

Хід гри - подорожі

1. Організаційний момент

Вихователь:

- Діти, до нас прибув незвичайний гість. Відгадайте, хто це?

Не схожий він на п'ятак,

Не схожий на рублик.

Круглий він, та не дурень,

З діркою, та не бублик.

(з'являється лялька Нулик)

Вихователь:

- Нулик живе в царстві кмітливості, де править Королева Математика. В її царстві багато островів. Всі жителі островів добре вважають, вміють вирішувати різні складні задачки, розгадувати головоломки. У королеви є математичний чарівний чемоданчик, в якому вона зберігає різні секрети і сюрпризи. Одного разу, об'їжджаючи острова, вона втратила ключ від своєї валізки. Тепер Нулик в пошуку цього ключа і запрошує вас прийти йому на допомогу. Яку ж відповідь ви дасте Нуликів?

- На чому відправимося в подорож?

(Діти пропонують різні види транспорту).

Завдання: З'єднати крапки, поставлені на листках паперу по порядку.

(після виконання завдання - вийшов пароплав, вихователь пропонує пройти і зайняти місця на пароплаві)

Вихователь:

- Отже, ми вирушаємо в подорож на пароплаві

Не в Антарктику, не в Арктику

А на острови математики.

Там нас чекають випробування-

Складні завдання.

2 частина. (фонограма шуму моря)

Сидячи на пароплаві (стільчиках, поставлених у формі пароплава)

Динамічна пауза:

«Від зеленого причалу

Відштовхнувся пароплав.

Він ступив назад спочатку, (нахил тулуба назад)

А потім ступив уперед (нахил вперед)

І поплив, поплив морем

Набираючи повний хід». (гребуть руками)

(звучить фонограма шторму)

Вихователь:

- Що це? Ми потрапили в складну ситуацію. Що може статися? Як уникнути цього?

(Діти з'ясовують, що необхідно надіти рятувальний круг)

Вихователь: (показує кола, вирізані з картону)

- Виявляється, вони спущені! Що робити? Та вони не прості, а чарівно - математичні. Кожен має своє питання. Давайте ж скоріше надувати кола - відповідати на запитання.

Питання.

1. Скільки сонечок на небі?

2. Скільки очей у сови?

3. Скільки днів у тижні?

4. Скільки лапок у двох ципляток?

5. Що легше мішок вати або мішок піску?

6. Скільки пальчиків у двох хлопчиків?

7. Скільки вух у трьох мишей?

8. Скільки кольорів у веселки?

9. Скільки хвостів у семи ослів? та інші.

(коло дається дитині після відповіді на питання)

Вихователь:

- Шторм закінчився, подивіться в біноклі, що бачите? Чи Можете ви сказати, хто живе на цьому острові?

(діти з'ясовують, що на острові живуть геометричні фігури, виходять з пароплава)

1 острів. Острів фігур.

Вихователь:

- Тут так тихо. Може безлюдний острів?

(звучить фонограма голосів тварин)

Вихователь:

- Хто ж тут живе? Які? Тільки виконавши їх завдання можна отримати ключ.

Завдання:

1.«Збери тварина з геометричних фігур». (Гра Танграм) - за зразком.

2. «Пригости свою тварину». (блоки Дьєнеша) - за символами.

3. Гра-атракціон «Близнюки чи свинки?» (діти діляться на дві групи і знаходять відмінності, свинка віддає дітям ключ)

(сідають на пароплав)

Вихователь:

- Пропливаємо по каналу Мовчанка.

Ігрове вправу: «Нічого не говори, а руками покажи»

Завдання:

Високо - низько

Далеко - близько

Широко - вузько

Ліворуч - праворуч

Вихователь:

- Здається зліва з'явився наступний острів. (діти дивляться в біноклі) чи Зможете ви дізнатися, хто живе на цьому острові?

2 острів. «Цифроград»

1 завдання: «Цифровий дощик» (до хмаринці на нитці прикріплені крапельки, на них - дві цифри, діти ставлять знак «більше», «менше», «рівність». Правильно поставлений знак дозволяє крапельці впасти на підлогу - відрізати. Таким чином дощик припиняється).

2 завдання: «Цифровий квітка» (вихователь пропонує порахувати розпустилися після дощу квіти, зірвати одну квітку і пограти з них - діти передають по колу квітка один до одного зі словами: «На галявині росла квітка, втратив він пелюстка. Допоможи знайти його, порахуй до десяти» (або десяти). Дитина відриває пелюстку і починає рахувати від позначеної цифри)

3 завдання: «Жива клумба» (в обручі стоїть цифра, діти під музику рухаються, по закінченні музики утворюють «клумбу» у відповідності з цифрою, цифра кожен раз змінюється, в кінці гри в одному з обручів діти знаходять ключик)

Вихователь:

- Пропливаємо по протоці «Считалкино».

(діти розповідають лічилки, в яких є рахунок)

3 острів. «Острів цікавих завдань»

Завдання: «Камені - всезнайки» (на каменях із зворотного боку позначений відповідь). Правильну відповідь можна дізнатися, зсунувши камінь з місця.

Завдання:

1. Народилися у нас кошенята,

Різнокольорові хлопці.

Чорний, білий, сірий, рудий

Скільки всіх кошенят під дахом?

 

2.Еж запитав їжака - сусіда:

«Ти звідки, непосида?»

«Я запасаюся до зими,

Бачиш яблука на мені!

Збираю їх у лісі

Шість відніс, одне несу»

Задумався сусід:

Це багато чи ні?

 

3. Два їжака несли гриби

В нірку біля дороги.

Прибіг ще один

Один чотирилапий.

На їжаків ти подивися.

Скільки буде, рівне ...

(під останнім каменем діти знаходять третій ключ)

Вихователь:

- Ось ми і знайшли всі ключі!

(з'являється Королева)

Королева:

- Здрастуйте, мої дорогі друзі! Дуже рада зустрічі з вами. Поки ви сюди добиралися, я уважно спостерігала за вами. Ви молодці! Тільки ваші знання допомогли знайти ключ. Спасибі вам.

Чемодан мій не простий,

І всередині він не порожній.

Щось у ньому стукає, дзвенить

Там сюрприз для вас лежить!

(діти добирають ключик до чемоданчика, відкривають його, там частування - печиво у формі цифр)

Королева:

- Давайте, хлопці, вчитися рахувати

Ділити, множити, додавати, віднімати.

Запам'ятайте всі, що без точного рахунку

Не зрушиться з місця будь-яка робота.

Без ліку не буде на вулиці світла,

Без рахунку не зможе піднятися ракета.

Без рахунку лист не знайде адресата,

І в хованки зіграти не зуміють хлопці!

(Королева з Нуликом прощаються з дітьми, діти проходять на пароплав.)

3 частина: Обговорення подорожі.

- Чи сподобалося вам подорожувати?

- Що допомогло впоратися з усіма завданнями?

- Чим було цікавіше займатися?

Учасник конкурсу «Краща методична розробка»