Реклама




Сценарій гри-подорожі для старших дошкільників


Сценарій ігрової програми для дітей старшого дошкільного віку

Автор: Козирєва Маргарита Віталіївна, соціальний педагог казенного установи Омської області «Соціально-реабілітаційний центр для неповнолітніх Большереченского району».

Гра-подорож «Подорож на острів «Фантазія». Сценарій

Опис матеріалу: Пропоную конспект гри-подорожі «Подорож на острів Фантазія» для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Даний матеріал буде корисним для вихователів дитячих садків, дитячих установ, вчителям початкових класів. Це конспект заходу, спрямованого на розвиток у дітей навичок ефективного спілкування, логічного мислення, мовлення, виховання ввічливості.

Часта зміна видів діяльності, казкових персонажів у заході дозволяють утримувати увагу дітей тривалий час, хлопці максимально активні протягом всього заходу.

Конспект гри-подорожі «Подорож на острів «Фантазія»

Інтеграція освітніх галузей «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація», «Читання художньої літератури».

Мета: Розвиток навичок ефективного спілкування, логічного мислення, мови

Завдання:

Освітні: навчати правилам культурного поведінки.

Розвиваючі: розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, пізнавальну активність, комунікативні навички, навички спільної діяльності.

Мовленнєві: розвивати зв'язне мовлення (розвивати у дітей вміння відповідати на запитання повними відповідями, давати обґрунтування своїх відповідей); розширити мовний діапазон.

Виховні: виховувати доброзичливе ставлення один до одного, допитливість.

Демонстраційний матеріал: наочний матеріал (зображення пальми з бананами, вітрильника, ялинки з шишками, лист від Мойдодира)

Роздатковий матеріал: зображення штурвалів.

Методичні прийоми: ігрова ситуація, бесіда-діалог, розглядання ілюстрацій, продуктивна діяльність дітей, підведення підсумків, фізкультхвилинка «Хомка, хомка, хом'ячок».

Музичний супровід: фонограма шуму моря.

ХІД ЗАХОДУ

1. Організаційний момент

2. Основна частина

З'являється Барбикус.

- Здрастуйте, хлопці! Це школа? А куди я потрапив? Ну, звичайно, дитячий садок. Ох, знову я все переплутав. Такий я розсіяний. Втомився я в дорозі, от і вирішив до вас зайти. Чув, що у вашій групі найбільш тямущі хлопці, найуважніші, сміливі, веселі. Ой, ви ж не знаєте, хто я такий. Звати мене Барбикус, я знаменитий мандрівник. Мій друг, Кузька, повідомив мені по секрету, що десь у море Захоплень є чудовий острів Фантазія. І заманулося мені відвідати цей острів, вивчити його. Я пропоную вам здійснити подорож морем Захоплень на острів Фантазія. Ви згодні? Хлопці, судячи по назві, що може відбуватися на цьому острові? (відповіді дітей). Отже, ми вирушаємо. Попливемо ми на вітрильнику «Саморобкін» (на стіну прикріплюється ілюстрація вітрильника). Взяли в руки штурвали (кожній дитині лунають штурвали з картону). Звучить фонограма шуму моря. Закрийте очі й уявіть, що за бортом шумлять хвилі, що дме теплий вітерець.

- Ну, ось ми і припливли.

На стіні з'являється зображення пальми. А це, хто під пальмою?

Вихователь в костюмі мавпи: Хлопці, я так захотіла бананів, а дістати їх не можу. Допоможіть мені.

Барбикус: Банани не прості, на них написані якісь завдання. Давайте їх вирішимо.

Рішення цікавих завдань.

5 маленьких ведмежат

Мама поклала спати.

Одному ніяк не спиться,

А скільком сон сниться?

 

Чапля по воді шагала,

Жабенят собі шукала,

Двоє сховалися в траві,

Шість - під купиною.

Скільки жабенят урятувалося?

Тільки точно!

 

Група малюків-каченят

Плавати і пірнати хочуть

6 попливли далеко,

2 - пірнули глибоко.

Скільки ж каченят в ставку?

Порахувати я не можу!

 

3 ромашки-желтоглазки,

2 веселих волошки

Подарували мамі діти

Скільки квітів у букеті?

 

Їжачок по гриби пішов,

10 рижиків знайшов,

8 поклав в корзину,

Решта ж на спинку.

Скільки рижиков везеш

На своїх голках їжак?*

 

Вітер дмухнув, зірвав листок

І ще 1 упав,

А потім впало 5,

Хто їх може порахувати?

Барбикус: Допомогли мавпочці, тепер знову в путь! Що ж це за місто видніється? (читає місто Чистоти і Порядку). Цікаво, хто ж цим містом править? (лунає стукіт у двері). Нам прийшов якийсь лист.

Дорогі мої, діти,

Я пишу вам листа,

І прошу вас, частіше мийте

Ваші руки і обличчя.

Все одно, якою водою

Кип'яченою, ключевою,

З річки, або з колодязя,

Або просто дождевою.

Потрібно митися неодмінно

Вранці, ввечері і вдень -

Перед кожного їжею,

Після сну і перед сном!

Тритесь губкою і мочалкою,

Потерпіть - не біда,

І чорнило, і варення

Змиє мило і вода:

Дорогі мої, діти!

Дуже, дуже вас прошу:

Мийтеся частіше, мийтеся чистіше,

Я бруднуль не виношу,

Не подам руки грязнулям,

В місто їх не запущу

Сам я миюся дуже часто

До побачення, Мойдодир.

Барбикус: Хлопці, про що вас просить Мойдодир?

- А як ви стежите за чистотою?

- Щоб нас пустили в це місто, виконаємо веселу физкультминутку.

Хомка, хомка, хом'ячок,

Полосатенький бочок (діти погладжують себе по обох боків).

Хомка раненько встає (діти потягиваютя),

Щічки миє, шийку тре (імітують рухи),

Підмітає хомка хатку,

І виходить на зарядку.

Раз, два, три, чотири, п'ять (імітують рухи зарядки),

Хомка хоче стати сильним.

Барбикус: - Тепер нам можна увійти в місто.

Вивішуються прислів'я:

Чисто жити - бути здоровим;

Хто акуратний, той людям приємний.

- Як ви розумієте ці слова? (відповіді дітей).

Гра: «Злови м'яч».

Барбикус: - Я буду загадувати вам загадки і того, кому я кину м'яч, повинен його зловити і сказати відгадку.

Загадки:

І сяє і блищить,

Нікому воно не лестить,

А будь правду скаже -

Все, як є, йому покаже (дзеркало).

 

Ліг в кишеню і караулю

Реву, плаксу і нечепуру,

Їм ранку потоки сліз,

Не забуду і про ніс (носовий хустку).

 

Зубаста пила

У густий ліс пішла,

Весь ліс обходила,

Нічого не спиляла (гребінець).

 

Подивіться, подивіться,

Тоне в річці і кориті,

Чому ж, воно завжди,

Тільки там, де вода? (мило)

 

На стіні висить, теліпається,

Усяк за нього хапається (рушник).

 

Гумка Акулинка

Пішла гуляти по спинці,

І поки вона гуляла,

Спинка рожеву стала (мочалка).

Барбикус: Молодці, хлопці! Вирушаємо далі. Ой, а це хто? (вибігає Грязнулька).

Грязнулька: Еслиб мило приходило

Вранці до мене в ліжко,

І саме мене б мило -

Добре б це було!

Якщо б книжки і зошити

Навчилися бути в порядку,

Знали всі свої місця -

Ось була б краса!

От би життя тоді настала!

Знай гуляй і відпочивай!

Тут і мама перестала б

Говорити, що я ледар!

Барбикус: А я зрозумів, що ми потрапили на площу «Ледарів і Бруднуль». Тут живуть хлопці, які нудьгують на уроках і погано вчаться, не люблять умиватися, робити зарядку. Якщо не мити руки, то під нігтями накопичується велика кількість мікробів. Існує хвороба, яка називається «хвороба брудних рук», а по-науковому дизентирия.

- Хлопці, вам подобається ця площа? Що будемо робити з Грязнулькой? (відправимо митися).

- Давайте, хлопці, швидше йти з цієї площі!

Отже, хлопці, у нас залишилася ще одна вулиця, на якій ми не були. Це вулиця «Казкова».

Дивіться, ялина стоїть

А під ялиною білка.

Диво, право не безделка.

Білка пісеньки співає,

Да горішки все гризе.

А горішки, щоб розгризти,

Треба їй допомогти відповісти на казкові питання (На наочному посібнику ялинці прикріплюються горішки з картону, складаються з двох частин. Горішки відкриваються і всередині кожного перебувають завдання):

1. А дорога далека,

А кошик не легка.

Сісти б на пеньок,

З'їсти б пиріжок. (Маша і ведмідь)

2. Ах, ти, Петя простота,

Схибив трошки,

Не послухався кота,

Визирнув у віконце. (Півник-золотий гребінець)

3. Красна дівиця, сумна,

Їй не подобається весна

Їй на сонці важко,

Сльози ллє бідолаха. (Снігуронька)

4. Немає ні річки, ні ставка,-

Де води напитися?

Дуже смачна вода

У ямці від копитця. (Сестриця Альонушка і братець Іванушка)

5. З букварем крокує до школи

Дерев'яний хлопчисько

Потрапляє замість школи

У дерев'яний балаган

Як зветься ця книжка?

Як зветься сам хлопчисько? (Буратіно)

6. Всіх на світі він добрішим,

Лікує він хворих звірів,

І одного разу бегемота

Витяг він з болота

Він відомий, знаменитий

Це доктор..... (Айболить)

7. Дівчинку бабуся дуже любила

Шапочку червону їй подарувала

Дівчинка забула своє ім'я

Ну, відгадайте, як її звали? (Червона Шапочка)

8. Вгамуйся, вгамуйся, зла чаклунка,

Не тіш себе надіями

В лісі 7 гномів зустрівши

Врятується наша..... (Білосніжка)

9. Він п'явок здобував,

Карабасу продавав,

Весь пропах болотній тіною

Його звали..... (Дуремар)

10. Він гуляв по лісі сміливо,

Але лисиця героя з'їла.

На прощання заспівав бідолаха-

Його звали..... (Колобок)

11. Бідних ляльок б'є та мучить,

Шукає він чарівний ключик.

У нього жахливий вигляд

Це..... (Карабас-Барабас)

12. Багато днів він був у дорозі

Щоб жінку свою знайти,

А допоміг йому клубок,

Його звали.... (Іван-Царевич)

13. І красива, і мила,

Тільки дуже вже мала!

Струнка фигурочка,

А звати..... (Дюймовочка)

6. Жив у пляшці сотні років,

Нарешті, побачив світ,

Він обріс Бородою,

Це добрий..... (Старий Хоттабич)

14. З блакитними волоссям

І величезними очима

Це лялечка-актриса,

І звуть її.... (Мальвіна)

15. Втратив він як-то хвостик,

Але його повернули гості.

Він буркотливий як дідок

Це сумний..... (Віслюк)

16. Він великий пустун і комік,

У нього будиночок на даху.

Хвалько і задавака,

А зовуть його.... (Карлсон)

Барбикус: Молодці, хлопці! Ось і підійшло наше подорож до кінця. Візьміть штурвали в руки, закрийте очі. (включити фонограму шуму моря)

Учасник конкурсу для педагогів "Краща методична розробка"