Реклама












Класна година в 10 класі на тему: Моє право вибору


Класний годину в 10-11 класі на правову тему

Методична розробка класної години для 10 класу «Моє право вибору»

Автор-укладач: Забаренко Ольга Андріївна, вчитель іноземної мови, МБОУ Вуглегірська ЗОШ Тацинского району Ростовської області.

Класний годину спрямований на формування у підлітків знань про вибори, про виборчу систему в Росії. Класний годину побудований у формі інтерактивного заняття. Час проведення 30-40 хвилин. Цільова аудиторія - учні 10-11 класів.

Мета: виховання почуття громадянськості й любові до Батьківщини, сприяти формуванню визначених якостей особистості, активної життєвої позиції, свідомого ставлення до виборів будь-якого рівня (муніципального, федерального і т. д.), а також розширити знання про права виборця.

1. Організаційний момент. Привітання учасників.

Добрий день, дорогі друзі! Я дуже рада бачити вас на нашому сьогоднішньому занятті. Хлопці, тема сьогоднішнього заходу «Моє право вибору». Тут мається на увазі ваш власний вибір, який вам належить зробити у недалекому майбутньому і відповідно мова піде про виборче право. Сьогодні ми з вами пригадаємо основні виборчі права та виборчі системи, дізнаємося для себе щось нове, а також попрацюємо в групах.

2. Гра активатор.

Але для створення робочої атмосфери і гарного настрою я пропоную вам зробити наступне: кожен з вас вимовляє ім'я сусіда, який сидить праворуч із компліментом, який починається на першу букву його імена. Наприклад: Данило - добрий, Кирило - красивий і т.д.

3. Питання-відповідь.

Дякую, а тепер я пропоную вам зайняти свої місця в колі.

Ця тема важлива тим, що сьогодні ми будемо говорити не тільки про права людини, але і про громадянському обов'язку, особистої відповідальності кожного за зроблений вибір. Ми вибираємо кожен день, що нам їсти, в що одягтися, чим займатися, з ким дружити. Доросле життя, на порозі якої ви зараз знаходитесь, теж неможлива без вибору. А як ви розумієте значення слова «вибори», що це таке?

Вибори - від слова вибирати (взяти потрібну, обрати голосуванням).

Вибори - це дії громадян, виборчих комісій та органів державної влади, передбачені Конституцією РФ.

Загальне виборче право - це право обирати і бути обраним.

4. З історії виборів

А завжди члени нашого суспільства мали виборче право? Давайте «заглянемо в історію.

1. Хто мав виборче право і хто був позбавлений права голосу відповідно до положення про вибори до Державної Думи від 3 червня 1907 року?

2. На які три курії поділялося населення. Що таке курія?

3. Які принципи проголосила Конституція РРФСР 1918 року?

4. Які виборчі права гарантувала Конституція 1936 року?

5. Які особливості виборчого права радянського періоду?

6. Які документи гарантують виборче право сьогодні?

Ну от, хлопці, ми розширили наші знання про історію виборчої системи Російської Федерації.

5. Гра - енергизатор.

А зараз я пропоную вам трохи перепочити

«У кого є...» . встаньте позаду своїх стільців. Слухайте мене уважно.

-у кого є вдома кішка оберніться навколо себе два рази.

- у кого волосся русявого кольору - пострибайте три рази

- хто сьогодні робив зарядку - хлопніть в долоні

- у кого сірі очі, клацніть пальцями

І т.д.

6. Виборче право в сучасній Росії.

1.що розуміють під виборчою системою в РФ?

2.що означає активне виборче право?

3.що означає пасивне виборче право?

4.які ж принципи участі громадян РФ у виборах?

а) загальне виборче право

б) рівні

в) пряме виборче право

г) таємне

д) вільне волевиявлення

е) виборче право громадянина РФ, який проживає за її межами

7. Розподіл на команди. Зараз, я вам, хлопці, пропоную підійти до мене. Встаньте в коло. Я виберу капітанів команд. Я вибираю... тому, що у нього... і так далі.

Команди, будь ласка, займіть свої місця.

8. Робота в групах. Хлопці ми сьогодні багато говоримо про вибори. Як вам відомо, дуже скоро в нашій країні пройдуть вибори в Державну Думу. А чи можете ви уявити свою групу політичною партією? Яку програму ви б запропонували виборцям? (обговорюють, записують, захищають).

9. Творчий проект. А як би виглядала ваша виборча листівка із закликом до молоді про прийняття участі у виборах. Виборчий листок повинен бути барвистим, звучним, що запам'ятовується.

10. Підведення підсумків. Рефлексія. На жаль, люди часто не ходять у наші дні на вибори, тому, що всьому цьому вірять. Що їх голос може щось змінити. Тим самим вони вирішують долю нашої батьківщини. Зовсім скоро вашим рідним, близьким чи навіть просто знайомим належить зробити свій черговий вибір, це вибори Державної Думи, тобто парламенту нашої країни. Від їх вибору залежить, в якій країні нам з вами жити. Я б дуже хотіла, щоб ви теж внесли свій внесок у настільки важливу справу - не дозволили своїм рідним залишитися байдужими. Поясніть їм, наскільки це важливо і необхідно вирішити долю нашої країни і виконати свій громадянський обов'язок 4 грудня. Я попрошу вас підійти до мене і висловити кожен свою думку з приводу нашого заняття. (Передаємо серце - іграшку)