Реклама












Игольниц Соняшник своїми руками


Игольниц Соняшник своїми руками

Игольниц «Соняшник» своїми руками

Майстер-клас по рукоділлю

Игольниц «Соняшник». Майстер-клас

Автор: Ахуджанова Роза Семенівна, вчитель початкових класів ГБС(К)ОУ «НС(ДО)ЗШ №69 VIII виду» р. Набережні Челни Республіка Татарстан

Майстер-клас по рукоділлю розрахований для роботи з дітьми 8-10 років. Матеріал можна використовувати на уроках праці, у гуртковій роботі, на заняттях груп продовженого дня. Готові вироби, виконані дітьми, можна подарувати мамам до «Дня Матері» або до «8 Березня», бабусям на «День Літньої людини», також ігольніци можуть бути використані дітьми на заняттях та уроках по рукоділлю.

Виготовлення подушечки для голок та булавок «Соняшник».

Мета: удосконалення умінь шиття.

Завдання:

Навчальна: познайомити з інструментами для ручного шиття, правилами безпечної праці, організації робочого місця. Навчити виготовлення подушечки для голок та булавок за зразком.

Розвиваюча: створення умов для розвитку наочно-образного мислення, уваги через розміщення предметів у відповідності з цифровими значеннями технологічної карти. Розвиток пізнавальної діяльності і дрібної моторики рук через використання ручних інструментів.

Виховує: прищеплювати естетичний смак; виховувати акуратність, точність у роботі, позитивну мотивацію до предмета.

Обладнання до уроку:

Інструменти для шиття (голки, ножиці, шпильки), нитки, олівець, тканина жовтого кольору (можна використовувати серветки для протирання столу), вата, шаблони ігольніци, технологічна карта, презентація по ТБ.

Хід уроку

Етапи уроку

Зміст

1.Организационный момент.

 

 

 

 

 

2. Актуалізація опорних знань.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Виклад нового матеріалу.

 

 

 

 

ТБ.

 

 

Алгоритм роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.Практическая робота (виконується поетапно)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фізкультхвилинка

5.Заключительная частина.

Демонстрація готових робіт

Підведення підсумків уроку.

- Хлопці, сьогодні ми познайомимося з інструментами для ручного шиття і навчимося виготовляти ігольніцю «Соняшник», а для цього я запрошую вас відправитися в подорож. Хочете дізнатися куди?

Давним-давно, було це чи не було, але кажуть: далеко за морями, за дрімучими лісами стояв замок «Шваль»ція. У замку тому жила прекрасна особа, вгадайте хто?

- Пташка - невеличка,

Носик сталевий

Хвостик лляний, всіх на світі обшиває,

Що зшиє, не одягає. (голка)

Так, це була Голочка. Багато хто називав її Голочкою - искусницей.

- Разом з голочкою в «Шваль»ції жили веселі подружки з лляними хвостиками. Як ви думаєте, хто це? (нитки). Нитки допомагали голочці плести тонкі мережива.

- ще у голочки були сестрички. Відгадайте, як їх звали?

- Залізний жучок,

на хвості черв'ячок( шпильки).

Ніхто не вмів так майстерно, як вони, приколювати мережива і з'єднувати деталі. Одного разу замок «Шваль»цію відвідав Король, ви його дізнаєтеся, відгадавши загадку:

- Два кінця, два кільця

Посередині цвях (ножиці).

Всі разом, хлопці, ці предмети називаються інструменти для ручного шиття.

Король Ножиці замовив Голочці зробити для нього ігольніцю. Але голочка стає «Майстринею», якщо потрапляє в умілі руки, які знають як потрібно з нею та іншими інструментами звертатися.

- Давайте і ми з вами пригадаємо правила безпечної роботи з інструментами: показ презентації «ТБ»

Які правила ви запам'ятали? Давайте повторимо.

- Сьогодні ми з вами будемо шити ігольніцю. А якої форми, ви дізнаєтеся, якщо отгадаете загадку:

В городі, на доріжці, під моїм віконцем
Розквітло сьогодні сонце на високій ніжці!
(Соняшник)

- Правильно, хлопці! Наша игольниц буде називатися «Соняшник». А якої форми квіти соняшників? (Коротка бесіда за фото: форма, колір...)

(Фото №1 - показ)

- Ось таку ігольніцю ми з вами сьогодні виготовимо.

(Фото №2 - демонстрація готового виробу)

- Для того, щоб зшити ігольніцю нам знадобитися: тканина, ножиці, олівець, нитки, голка, шпильки, вата.

(Фото №3 - показ)

- А зараз, нам потрібно допомогти Голочці виготовити деталі для шиття ігольніци: ми для цього використовуємо шаблони.

(Фото №4 - показ)

1. Візьміть серветки і розташуйте її перед собою на робочому столі.

· Візьміть шаблони «Маленький коло», «Квітка» і розташуйте її на край серветки. Обведіть їх олівцем.

(Фото №5 - показ)

2. З рівного краю серветки накресліть смужку шириною 1 см і довжиною 10 см. Виріжте ножицями обведені деталі.

(Фото №6 - показ)

3. Залишки тканини приберіть. Залиште перед собою тільки готові деталі.

(Фото №7 - показ)

4. На середину «Квітки» розташуйте «Маленький коло», складіть навпіл смужку, розташуйте її кінцями між «Квіткою» і «Маленьким колом» і приколіть шпилькою.

(Фото №8 - показ)

- Щоб працювати далі, нам необхідно трохи відпочити. Порухатися і розмити пальчики.

- Для того, щоб з'єднати деталі нам потрібна голка і нитки. Деталі ми будемо з'єднувати між собою швом. Як називається найпростіший шов? ("вперед голку"). Сьогодні наше завдання полягає в тому, щоб навчитися акуратно виконувати цей шов. Отже, продовжуємо роботу:

5. Покладіть перед собою скріплені шпилькою деталі.

· Всуньте нитку в голку. Кінець нитки трохи підкрути між пальцями (великим і вказівним). Зав'яжіть вузлик.

· Візьміть голку з ниткою, проведіть голку між сполученими шпилькою деталями, щоб сховати вузлик.

6. Виконайте шов "вперед голку" по «Маленькому колу» залишаючи по краю відстань в 2-3 мм. (Кроки потрібно робити маленькі, щоб з країв не було видно начиненою вати!)

(Фото №9 - показ)

7. Залиште до кінця шва відстань 2-3 см для набивання вати.

Візьміть невеликий шматок вати і акуратно покладіть в простір між деталями.

(Фото №10 - показ)

8. Доведіть шов до кінця кола і між деталями зав'яжіть вузол, щоб його не було видно.

(Фото №11 - показ)

- Наші ігольніци готові! Порівняйте свої роботи зі зразком. Все правильно у вас вийшло?

(Фото №12 - показ)

- Щоб виготовити такі соняшники як у вас:

- які матеріали нам знадобилися для роботи?

- які інструменти для ручного шиття ви знаєте?

- какиие правила безпечної роботи ви виконували при шитті?

Рефлексія:

- А тепер покажіть свої роботи усім дітям.

Я - соняшник золотистий!

Знають діти все мене.

Тому наряд мій жовтий,

Що під сонцем виріс я. (C. Богдан)

(Учні виставляють свої роботи, імітуючи соняшникове поле).

- Хлопці, наші соняшники вам подобаються? Який у вас зараз настрій?

- Оцінки за урок та їх коментування.

- Спасибі за роботу! Молодці!

Приведемо в порядок своє робоче місце.

Фотоматеріали

Технологічна карта