Реклама












Методична розробка заняття з декоративно-прикладного мистецтва для молодших школярів


Методична розробка заняття з декоративно-прикладного мистецтва для молодших школярів

Методична розробка заняття з декоративно-прикладного творчості «Капронові метелики» конструювання з непридатного матеріалу

Вік дітей 10-12 років

Укладач: Сабазова Ірина Олександрівна, педагог додаткової освіти Будинку дитячої творчості «Іскорка», р. Томськ

Тема заняття: «Капронові метелики»

Мета заняття - познайомити з новим видом декоративно - прикладної творчості, конструювання з непридатного матеріалу

Завдання:

1. Навчальні:

- конструювання за допомогою дроту,

- освоєння прийому складання моделі “Метелик»,

- закріплення вміння читання найпростіших ескізів;

- навчання безпечним методам і прийомам роботи з матеріалами та інструментами;

2. Розвиваючі:

- розвиток художньо-творчих здібностей;

-розвиток самостійності та здатності вирішувати творчі завдання;

- розвивати спостережливість, технічне мислення;

- розвивати естетичний смак, уяву, фантазію;

3. Виховні:

- прищеплення навичок культури праці;

- виховання посидючості, акуратності і працьовитості;

Зоровий ряд:

- презентація - «Метелики»;

- фотоматеріал;

- зразки дитячих робіт;

Музичний ряд:

- «Пісенька метеликів» (зм\ф «Смішарики»)

- «Де водяться чарівники» (муз. Мінков М. сл. Ентін Ю.)

Літературний ряд:

- вірш (А.Фет «Метелик»)

Матеріали та інструменти:

- капронові колготки

- флористична дріт,

- скотч

- намистини, бісер, паєтки, нитки

- ножиці

- контурні фарби

- серветки

Обладнання:

- використання матеріалів інтернет-ресурсів

- мультимедіа обладнання

- CD - диск для музичного супроводу заняття,

- зразки готових виробів.

Завдання: зробити метеликів з непридатного матеріалу.

План заняття

I. Етап. Організаційний момент (релаксація)

II. Етап. Знайомство з технікою, демонстрація робіт учнів об'єднання (Презентація - актуалізація знань)

Фізкультхвилинка

III. Этап.Тема заняття - «Конструювання з непридатного матеріалу»

(Засвоєння нових понять і способів дії, постановка навчальної задачі)

IV. Етап. Практична робота

V. Етап. Підведення підсумків заняття (Рефлексія діяльності)

Хід заняття

I. Етап. Організаційний момент

Привітання групи та емоційний настрій дітей

(Тихо звучить музика «Звуки лісу»)

Педагог: Привіт хлопці!

Сьогодні ми з вами вирушимо казкову країну Ельфів. Сядьте зручно. Розслабте лоб, брови, закрийте очі. Розслабте м'язи шиї, плечі, кисті рук, пальці ніг. Дихання спокійне, рівне, очі закриті.

Подумки уявіть собі... Літній день. Ми йдемо по лісовій стежині, що дме свіжий теплий вітерець, щебечуть птахи. Стежка закінчується, і ми виходимо на залиту сонцем галявину. Скільки навколо квітів. Який аромат. Травичка ніжно лоскоче наші ніжки. В траві тріщать невгамовні коники. Озирніться навколо... Подивіться на квіти.... Подумайте, кого ми ще можемо з вами побачити. Нехай ці образи проносяться через вашу свідомість, і якщо який-небудь образ приверне вашу увагу, постарайтеся зосередитися на ньому. Як тільки ви ясно уявить собі цей образ, відкрийте очі.

У нас відбуваються справжні чудеса. Адже саме тут живуть маленькі друзі - ельфів прекрасні метелики. Нас чекає багато пізнавального і цікавого, я познайомлю зі своїм улюбленим видом творчості - конструювання з непридатного матеріалу, але для цього мені потрібні помічники. Ви згодні бути ними?

Діти: - Так!

II. Етап. Знайомство з технікою, демонстрація робіт учнів об'єднання (Актуалізація знань)

Педагог: Ну що ж, зібралися всі хлопці старанні, працьовиті, раз так запрошую вас на квіткову галявину. Моя полянка незвичайна, на ній багато красивих квітів, пурхають красуні метелики.

Педагог: Хлопці, а що ви знаєте про метеликів? Де живуть, чим живляться? Діти відповідають. Педагог доповнює відповіді дітей і включає презентацію про метеликів.

Педагог: Метелик - символ легкості, краси, витонченості, думки, душі. Вони дуже крихкі, якщо їх ловити і чіпати руками, метелики потім не зможуть літати.

Коментарі та показ презентації:

Ти прав. Одним повітряним очертаньем

Я так мила.

Весь оксамит мій з його живим миганьем -

Лише два крила.

Не питай: звідки з'явилася?

Куди поспішаю?

Тут на квітку я опустилася легкий

І ось - дихаю.

Надовго, без мети, без усилья,

Дихати хочу?

Ось-ось зараз, блиснувши, раскину крила

Й полечу.(А.А. Фет)

Педагог: Хлопці, а ви готові виготовити своїми руками, таку витончену, ніжну, повітряну, романтичну красу.

Як ви думаєте, а навіщо нам потрібно вчитися робити якісь вироби, вироби? Адже в магазині можна купити і іграшки, і картини, різні красиві речі.

(Такими виробами можна прикрасить кімнати, подарувати подарунок). Правильно хлопці! Адже набагато приємніше подарувати роботу, виконану своїми руками. І такої роботи не купиш.

Перш ніж приступити до роботи, трохи відпочинемо.

Фізкультхвилинка

Спав квітка і раптом прокинувся,

Більше спати не захотів,

Стрепенувся, потягнувся,

Звився вгору і полетів.

ІІІ.Этап. Конструювання з непридатного матеріалу

(Засвоєння нових понять і способів дії, постановка навчальної задачі)

Педагог:Розглянемо зображення метелика, що ви можете сказати про неї?

- Чи є у виробі лінія симетрії?

- З яких деталей складається метелик? (крильця, тіло, вусики, лапки). Тоді за справу! Ось зразок роботи.

- Хлопці, тема нашого заняття «Конструювання з непридатного матеріалу»

- Значити яка, мета нашого заняття? (освоїти прийом конструювання метеликів з дроту і капрону).

IV. Етап. Практична робота

1. Вступний інструктаж

Педагог: ми будемо Користуватися дротом, ножицями, при роботі нам потрібно пам'ятати про техніку безпеки

- Під час практичної роботи не відволікайтеся і не відволікайте однокласника

- Під час роботи не залишайте леза ножиць відкритими

- Передавати ножиці зімкнутими лезами, кільцями вперед

- Стежити за тим, щоб не поранитись об гострі кінці дроту

Педагог: На столах у вас лежать інструкційні карти. (Розглянути інструкційні карти виготовлення метеликів). Нам потрібно трохи капрону, флористичної дроту, бісер, намистини, нитки.

Послідовність виконання «метелики»:

- Спочатку створюємо шаблони крил 2 великих і 2 маленьких, шляхом згинання дроту, надаючи форму кола або краплі

- Обмотуємо шаблони крил капроном вибраного відтінку, закріплюємо їх ниткою, зайвий капрон обрізаємо ножицями

- З'єднуємо шаблони (між собою, що б вийшла метелик), метелика прикріплюємо скотчем до столу, догори лапками і закріплюємо нитьюпроволоку-лапки

- Акуратно прибираємо скотч від метелики

- Формуємо тулуб метелики: нанизуємо на дріт намистини і обмотуємо розворот крил,

- Приступаємо до вусикам - відрізок дроту, рівний довжині обох вусиків складаємо навпіл і прикріплюємо до тулуба «метелики». Нанизуємо на вусики 2 бісеріни, і загортаємо кінчики вусиків

- На завершення прикрашаємо метелика, так як дозволяє вам ваша фантазія і уява.

2. Самостійна робота учнів.

3. Поточний інструктаж (можливий груповий, фронтальний, індивідуальний).

4. Заключний інструктаж

- аналіз виконання практичної роботи;

- розбір помилок

V. Етап. Підведення підсумків заняття

Рефлексія діяльності

Педагог: Хлопці, з яким видом творчості ми сьогодні познайомилися?

- Що цікавого і нового дізналися про метеликів?

- Кому з вас сьогодні було цікаво?

◄Хлопніть в долоні, якщо ви вважаєте свою роботу, виконану на «відмінно».

◄Клацніть пальцями, якщо ви вважаєте, що роботу можна зробити краще.

◄Топните, якщо вважаєте, що у вас нічого не вийшло, і потрібно ще повторити і повернутися до закріплення.

Вибір учням вдалою, естетичної гарної роботи для творчої виставки

Педагог: Молодці хлопці! Мені було цікаво і приємно з вами працювати. Нехай ці метелики прикрасять ваш будинок, квартиру або кімнату.

Спасибі за увагу!

Література

1. Марія діспіріто « Красиві речі своїми руками», Москва, «Мій світ», 2007 р.; 92 с.

2. М. Скалыга «Стильні штучки своїми руками», Москва, «Мій світ», 2007 р.; 92 с.

Додатка

Додатки №1

«Капронові метелики»

Инструкционная карта по виготовленню

Сторінки: 1 2