Реклама












Класний годину по літературному читання на тему «Російська народна творчість», 2 клас


Сценарій класної години для 2 класу

Автор: Іванченко Дарія Сергіївна, вчитель початкових класів Муніципальне бюджетне загальноосвітній заклад Тазовская середня загальноосвітня школа, п. Тазовский

Розробка класної години на тему: «Усна народна творчість»

Урок побудовано у вигляді гри хлопці діляться на команди і виконують різні завдання. Весь урок супроводжується показами слайдів, запису кліпів, аудіо записом. Хлопці дізнаються історію виникнення такого жанру як «Усна народна творчості», так що до нього відноситься. Потім розгадують кросворд, вчаться працювати з интрактивной дошкою. Відбувається розвиток уяви, образного сприйняття навколишнього світу за допомогою таких вправ: придумування своєї потішки, складання лічилки. Хлопці активно включаються в роботу, обговорюють питання і разом приходять до єдиної думки. Вчаться працювати колективно. Розвиваються художньо - творчі здібності, формується естетичне ставлення до мистецтва слова.

Класний годину по літературному читання на тему «Російська народна творчість». 2 клас

Цілі:

Освітні:

· Допомогти згадати жанри усної народної творчості.

· Вчиться розрізняти жанри усної народної творчості.

Розвиваючі:

· розвивати мислення, уяву, пам'ять, цілісне сприйняття, спостережливість, вміння порівнювати і аналізувати;

· розвиток грамотної усної мови;

· формування навичок виразного читання

Виховні:

· виховання дбайливого ставлення до усної народної творчості;

· виховання моральних якостей.

1. Організаційний момент.

Вчитель. Привіт хлопці! Сьогодні на уроці ми дізнаємося багато нового і цікавого (слайд 1).

2. Актуалізація знань.

Вчитель.

Сьогодні про жанри усної народної

Творчості поговоримо,

Те, що знаємо, повторимо.

Зверніть увагу на дошку, давайте прочитаємо питання (слайд 2).

Постановка проблемних питань.

Вчитель. Що означає вираз «Передавати з вуст у вуста»? (відповіді дітей).

Вчитель. Вираз «усне» - означає передачу «з вуст у вуста», тобто без запису тексту.

Вчитель. Як з'явилися твори усної народної творчості?

(відповіді дітей).

Вчитель. Один чоловік розповідав іншому батько - синові, бабуся - внучці, і т.д. А так як текст не записувався, то кожен оповідач міг вносити свої зміни в текст, тому що ми зазвичай розповідаємо так, як запам'ятали, але своїми словами.

«Творчість» - від слова «творити», створювати.

«Народне» - це значить, створив народ, а не хтось один.