Реклама












Конспект позакласного заходу в 3 класі «Я пізнаю світ»


Позакласне заняття для учнів 3 класу «Я пізнаю світ»

Автор: Аракелян Віолета Амаяковна, вчитель початкових класів МБОУ «Семьинская ЗОШ» Юр'єв-Польського району Володимирської області

Опис матеріалу: пропоную вашій увазі конспект позакласного заходу для учнів 3 класу, який сприяє розвитку пізнавальних процесів учнів: уваги, пам'яті, уяви. Завдання носять творчий характер, а заняття побудовано у формі подорожі, в ході якого діти пізнають світ за допомогою п'яти помічників.

Конспект заняття

Тема: «Я пізнаю світ»

Девіз: «Твори, вигадуй, пробуй!»

Цілі:

1. Розвивати пізнавальні процеси: уява, увага, пам'ять.

2. Розвивати творчі здібності, фантазію.

3. Збагачувати мовлення учнів фразеологізмами.

4. Виховувати любов до рідної мови, творчості.

Обладнання: малюнок Чомучки, розрізаний на частини: очі, ніс, вуха, рот, руки; чарівні окуляри з оправами різної форми: трикутної, квадратної, овальної, сердечком; варення, парфуми, цибуля; листи оксамитової папери і нитки; вода солодка, кисла, солона, прісна; магнітофонний запис різних звуків; книги із серії «Чомучки», «Я пізнаю світ», дитячі енциклопедії.

Хід заняття

I. Організація початку заняття.

II. Повідомлення теми і мети заняття.

- Діти, ви любите подорожувати? Ми відправимося в подорож разом з Почемучкой. Зараз зайдемо за ним і в шлях! А ось і його будинок. Постукаємо. Ой, двері не замкнені, і Чомучки немає. Але він залишив для нас повідомлення, давайте прочитаємо його.

Лист від Чомучки.

«Дорогі хлопців! Вибачте, що не дочекався вас. Пішов пізнавати світ. Слідуйте за мною. А щоб ви не заблукали, на дорозі я буду залишати умовні позначення. Йдіть за ним. До зустрічі. Чомучка».

- Ну, що ж, хлопці, вирушаємо в дорогу по слідах Чомучки. У світі багато цікавого, невідомого, давайте вирушимо за Почемучкой, і теж будемо пізнавати світ.

Девіз нашого подорожі: «Твори, вигадуй, пробуй!»

(Відкриваємо стулки дошки, а там дорога і умовні знаки, які залишав Чомучка)

III. Основна частина.

1. Очі.

Перший знак, який залишив Чомучка - очі. А що допомагає нам пізнавати світ? У нас є 5 помічників, завдяки яким, ми можемо творити, порівнювати, розрізняти, пізнавати.

Очі, мабуть, головні наші помічники. Ось чому Чомучка цей знак залишив першим. Можна багато разів читати опис моря, водоспаду, але уявити це складно, не побачивши хоча б раз. Адже Не дарма кажуть: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути».

Робота з фразеологізмами.

А які ще фразеологізми про очах ви знаєте?

Очі на лоб лізуть.

Очі розбігаються.

Дивись в обидва.

Творча робота.

Ось перед вами кілька предметів: метелики, рибки, квіти. Всі ви їх бачите однаково. Але Чомучка підготував вам сюрприз. Хочете стати на деякий час добрими чарівниками і побачити світ по-різному? Для цього вам будуть потрібні чарівні окуляри. У них форма оправи у всіх різна. Як тільки ви одягаєте окуляри з овальною оправою, то всі предмети набувають овальну форму, а якщо оправа трикутної форми, то всі предмети тільки трикутні. Приготуйтеся до роботи, вибирайте собі окуляри і малюйте. Успіхів вам.

2. Ніс.

А ось і другий знак, залишений Почемучкой - ніс.

Робота з фразеологізмами.

Що значить:

Зарубай собі на носі.

Не вішай ніс.

Водити за ніс.

Практична робота.

Якщо очі нам допомагають бачити, то завдяки органу нюху - ніс,

ми може розрізняти предмети за запахом.

Завдання: визначити по запаху предмет: полуничне варення, варення малинове, парфуми, цибулю. (очі в учня зав'язані)

3. Мову.

А ми йдемо далі, і ось на шляху третій знак - мову.

Робота з фразеологізмами.

Що значить:

Проковтнути мова.

У тебе довгий язик.

Тримай язик за зубами.

Практична робота.

Визначити яка на смак вода.

А зараз вам знадобиться ваш орган смаку - язик. Перед вами 4 склянки з водою. Ваші помічники очі повідомили вам, що вода безбарвна. По запаху визначити, що в воді ви не змогли. На допомогу вам прийде орган смаку, який визначить, що є у воді.

В склянках солодка, кисла, солона, прісна вода.

- Чому ми змогли розрізнити смак? Виявляється, наш язик вкритий безліччю крихітних сосочків. У них є нервові закінчення, які вміють відчувати, що потрапило в твій рот: кисле або солодке, гірке або солоне. Особливо багато їх на кінчику язика, по краях і на задній частині. Кінчик мови особливо чутливий до солодкого, краї відчувають кисле, задня частина - гірке, бокові частини мови - солоне. Ось чому ми розрізняємо такі різні на смак предмети.

4. Вуха.

А ось ще одна зупинка. Вуха - орган слуху. Почувши голос або кроки, ми можемо з упевненістю сказати, кому вони належать. При цьому можна і не бачити людини.

Робота з фразеологізмами.

Що значить: «Ведмідь на вухо наступив?»

Практична робота.

Думаю у вас все гаразд зі слухом. Це ми і перевіримо. Я включу магнітофонний запис, а ви повинні визначити, що це за звуки?

дзвін дзвіночка

кашель

оплески

цокіт копит

5. Руки.

Руки допомагають нам створювати, передавати побачене.

Робота з фразеологізмами.

Рукою подати.

Опускати руки.

Руки не доходять.

Золоті руки.

А тепер подивимося золоті у вас руки?

Практична творча робота. Ниткопись.

Послухайте вірш.

Під гіллястою ялиною

Білка зробила гойдалки.

І на белкины гойдалки

Зібралися лісові звірі.

З допомогою ниток викладіть на оксамитової папері звірів, які відвідали гойдалки білочки.

IV. Підсумок

Ось і підійшла до кінця наша подорож по слідах Чомучки. Ми багато творили, пробували, вигадували. Пора зустрітися з Почемучкой. Чомучка залишав нам знаки на дорозі - це частини обличчя. З'єднаємо їх і отримаємо його портрет. Дивіться, який він кумедний і веселий.

Мені хочеться вам побажати залишатися довше «чомучками», задавати улюблений і головне питання Чомучки «чому?». Так як з цього питання починається пізнання світу. Намагайтеся не тільки ставити, але і знаходити відповіді на свої питання.

У цьому вам допоможуть довідники, енциклопедичні словники, книги з серії «Я пізнаю світ» і звичайно книга «Чомучка».

Поповнюйте свої знання через спостереження, читання книг, зображайте побачене. А пізнавати світ вам будуть допомагати ваші 5 помічників: очі, руки, вуха, ніс, язик.