Реклама












Сценарій закінчення 1 класу


Методична розробка позакласного заходу, присвяченого закінченню 1 класу

Автор-укладач: Капітонова Олена Олександрівна, учитель початкових класів МБОУ р. Кургану «СЗШ № 5»

Дана розробка буде цікава вчителям, вихователям ГПД, педагогам-організаторам, вихователям літніх таборів. Призначена для учнів 1 класу, але може бути використана і в літньому таборі чи в другому класі.

Свято - подорож «Ось і стали ми на рік дорослішими» (закінчення 1 класу)

Мета: підвести підсумок першого навчального року, дати позитивний настрій які навчаються на період літніх канікул.

Обладнання: дорожні листи (за кількістю команд), таблички з назвами станцій, спортивний інвентар для спортивної станції, на кожній станції ромашка із завданнями

Хід заходу

I Вступ (невеликий монтаж)

Провідні: 2 хлопчика і 2 дівчинки.

- Дорогі наші мами, тата, бабусі і дідусі. Ми раді бачити вас на святі закінчення першого класу.

- Ми хотіли б познайомити вас із тими, хто пройшов довгий і важкий шлях від першого вересня до сьогоднішнього дня і став другокласником.

Під музику учні парами входять

Звучить фонограма "Першокласник".

Ти пам'ятаєш, що було навколо

Море квітів і звуків,

З теплих маминих рук

Учитель взяв мою руку.

Я боялася, хвилювалася,

За маму я міцно трималася.

Як без мами буду жити?

Буду плакати і сумувати.

А тепер ми скажемо всім

І не страшно тут зовсім!

 

На перший урок продзвенів дзвінок.

За парти обережно сідаючи

Ми пам'ятаємо, як було тоді на душі

Радісно й тривожно.

І побігли шкільні дні

Строкатою вервечкою.

Дізналися ми, як важко часом

У першому класі вчитися.

Показ презентації! (можна підготувати про життя учнів класу)

Коломийки (виконують учні)

У нашому класі немає дівчат,

Є одні красуні.

За косу дужче смикну,

Що б їй сподобається.

У наш класі всі хлопчаки

Прямо скажемо на підбір,

Що не хлопець, то красень,

Що не хлопець, то орел.

Ми наводили Чистоту

Самі мили ми свій клас,

На себе ми подивилися...

Видно бруд, не видно нас.

Усіх швидше біжить наш Паша

І з'їжджає з гірки,

А за партою він тремтить

Наче мишка в нірці.

Запізнень причину

Данило миттю напише,

То він потрапив в павутину,

Знайшов метеорит.

А від Соні реготухи

Стільки шуму, дзвону,

Як від сотні брязкалець,

Навіть мільйона.

Дятел строкатий гострим дзьобом

Довбає дзвінку сосну

Віка з Дашею на уроці

Порушують тишу.

Данило свариться з друзями

У хід пускає кулаки.

У задираки під очима

Не проходять синці.

Ходить Діма як кощій

Ні супів не їсть, ні щів,

Падає від слабкості,

А любить тільки солодощі.

Всі науки здолаємо,

Все у нас вийде,

Тому що наші мами

Разом з нами навчаються.

Ми коломийки співати кончаем

І зараз вам обіцяємо:

Слухати вас завжди, у всьому

Вранці, ввечері і вдень.

Закінчений рік, ми не вихваляючись скажімо,

Що рік витрачено не дарма.

Читати ми вміємо!

Вважати ми вміємо!

Перевірити хочете? Будь ласка.

II Гра «Подорож по станціях»!

(читай-ка, вирішуй-ка, відгадай-ка, обганяй-ка, намалюй-ка)

СТАНЦІЯ «ВИРІШУЙ-КА»

Питання.

1. Сім раз відміряй, а ... раз відріж.

2. Розум добре, а ... краще.

3. Яке число входить у назву казки про поросят?

4. Скільки богатирів у казці Пушкіна "Спляча царівна"?

5. Скільки ніг у восьминога?

6. Найкоротший місяць у році?

7. Що вчитель ставить учневі за відповідь на уроці?

8.Сосчитайте хором від 1 до 10 і назад.

Задачі в віршах. (можна дати додаткові завдання)

Під кущами біля річки

Жили хрущі:

Дочка, син, батько і мати -

Хто встиг їх порахувати? (4)

 

Я, Сергійко, Коля, Ванда -

Волейбольна команда.

Женя з Ігорем поки

Запасних два гравця.

А коли підучаться,

Скільки всіх вийде? (6)

 

В сніг упав Сережка,

А за ним - Альошка,

А за ним - Іринка,

А за нею - Маринка,

А потім впав Гнат.

Скільки на снігу хлопців. (5)

 

Вісім хоробрих малюків

Переходять вбрід струмок.

Один відстав: "хочу Додому!"

Скільки їх прийшло до струмка? (7)

СТАНЦІЯ «ОРГАДАЙ-КА»

Загадки.

Якщо ти його отточишь,

Намалюєш все, що хочеш,

Сонце, море, гори, пляж.

Що ж це? (олівець)

 

У чорному полі заєць білий

Стрибав, бігав, петлі робив.

Слід за ним був теж білий.

Хто ж цей Заєць? (крейда)

 

Якщо їй роботу даси,

Даремно трудився олівець.(гумка)

 

Хто крокує з сумкою книг

Вранці в школу? (учень)

 

Сіли птиці на сторінки,

Знають правду і небилиці.(літери)

 

Хто на світі всіх розумніше,

Хто все знає і вміє,

І в будь-який вільний час

Хто всьому навчить нас? (книга)

 

То я в клітку, то в лінійку.

Написати на мене зумій-но.

Можеш намалювати.

Що таке я? (зошит)

 

Варто веселий світлий будинок

Хлопців моторних багато в ньому.

Там пишуть і вважають,

Малюють і читають. (школа)

 

Веселяться Коля, Олена

Це означає ... (зміна)

 

Довгоочікуваний дан дзвінок -

Це скінчився ... (урок)

 

Я люблю прямоту,

Я сама пряма.

Зробити рівну лінію

Всім я допомагаю. (лінійка)

 

У цій вузенькій коробці

Ти знайдеш олівці,

Ручки, пір'я, скріпки, кнопки,

Що завгодно для душі. (пенал)

СТАНЦІЯ «ЧИТАЙ-КА»

1. Хлопцям дається фраза, вони доказують закінчення хором.

- Отже, затеем ми гру, -

промовив ... кенгуру.

- Швидше сідайте в коло",

пробурмотів ... індик.

- Нам зовсім не до ігор, -

за всіх відповів ... тигр.

- Та який у них толк? -

додав сірий ... вовк.

2. - Вже краще я піду, -

вигукнув ... какаду.

- А я вже поскакав, -

протявкал боягуз ... шакал.

- Шкода, пограти нам не довелося, -

промукав сумно ... лось.

3. Докажіть ім'я літературного героя

Тато ...(Карло)

Кіт ...(Леопольд, в чоботях, Матроскін)

Дід ...(Мороз, Мазай)

Баба ... (Яга)

Дядько ...(Федір, Стьопа)

Крокодил ...(Гена)

Листоноша ...(Пєчкін)

Доктор ...(Айболить)

Червона ...(Шапочка)

Кощій ...(Безсмертний)

Муха ...(Цокотуха)

Вінні ...(Пух)

4. Назвіть засоби пересування героїв казок.

(Мітла, ступа, килим-самоліт, чоботи-скороходи, піч, карета...)

5. Визначте, від кого з казкових героїв надійшли ці телеграми.

· Прийшов вовк і поїв 6 моїх братів. Я сховався. Допоможіть.

· Буду, буду вмиватися вранці і вечорами.

· Лисиця зайняла мій будиночок, а мене вигнала.

· Спасибі, ластівка, за чудесне спасіння.

СТАНЦІЯ «НАМАЛЮЙ-КА»

(учні малюють з зав'язаними очима зображення тварин)

СТАНЦІЯ «ОБГАНЯЙ-КА»

біг у мішках

стрибки на скакалці

віджимання

присідання

провести розминку і т. д.

ІІІ Підведення підсумків

Учні рахують бали в шляхових листах, відбувається нагородження команд, хлопці отримують медальки (грамоти, дипломи) про перехід у другий клас.

Перший клас, перший клас,

Рік тому ти прийняв нас.

Перейшли ми в другій

І прощаємося з тобою.

 

2. Ми прощаємося і танцюємо,

Ми не плачемо, а співаємо,

Тому що невдачі

Нас не зустрінуть у другому!

 

3. Вмію читати, вмію рахувати,

Вмію на карті Москви показати.

Ми з піснею веселою

Простимся зі школою,

Щоб восени в школу

Повернутися знову.

 

4. А вчителька? Що ж?

Хіба кине нас з тобою?

Ні! Вчителька теж

Переходить у другий!