Реклама












Конспект заняття з малювання з дітьми 6 років


Заняття з малювання метелика з дошкільниками

Майстер-класу: «Чарівне перетворення»

Автор: Тимошкина Ольга Анатоліївна, педагог додаткової освіти ГБОУ ЗОШ № 4 Будинок дитячої творчості р. Чапаевск, Самарської області

Конспект заняття з малювання

Програма: Додаткова освітня програма для дошкільнят «Пензлик», розрахована на 3 роки навчання, 3 години на тиждень.

Група: 3 рік навчання (6 років)

Тема розділу програми: «Живопис. Колір як засіб виразності»

Мета заняття: навчити дітей малювати метелика на основі власних уявлень.

Завдання заняття:

навчальна: вчити передавати правильне будова метелики, малювати візерунки різними методами - вливання кольору в колір, використання геометричних фігур, монотипией;

розвиваюча: розвивати дрібну моторику рук, уяву, почуття кольору, інтерес до творчої діяльності;

виховна: виховувати естетичні почуття, самостійність, акуратність, вміння давати оцінку своїм роботам і роботам інших, позитивне ставлення до всього живого.

Обладнання: ілюстрації із зображенням метеликів, заготовки з паперу силуетів метеликів, панно «Поляна з квітами», акварель, палітри, кисті з м'яким ворсом, баночки для води, паперові серветки, муз. супровід «Звуки лісу», дидактична гра на симетрію «Знайди другу половину метелики».

Методи і прийоми: ігровий - сюрпризный момент, словесний, наочний показ.

Попередня робота: читання пізнавальної літератури про метеликів «Як з'являються метелики», розглядання картинок «Метелики».

Хід заняття

1. Організаційний момент (ігровий)

Педагог: - Хлопці, сьогодні я вам розповім одну цікаву історію (розповідь супроводжується показом казки).

Майстер-клас. Малювання метелика

В одному чудовому саду жила-була гусінь. Щоранку вона прокидалася і дивилася на себе в крапельку роси, як у дзеркало. Яке віддзеркалення вона бачила в крапельці? Звичайно, негарне. Гусениця дуже засмучувалася своєї некрасивості, сідала на край листочка і гірко плакала.

Але одного разу повз пробігав павучок. Шкода стало павучки сусідку. І він вирішив їй допомогти. Сплів із срібних ниток покривало, щоб приховати її від сторонніх очей. Загорнулася в нього гусениця і заснула.

Дізналася чарівниця - Весна про це, вона доторкнулась чарівною паличкою до кокону, і гусениця прокинулася від сну.

- «Ах, яка красива метелик, які прекрасні у неї крильця!» - навперебій щебетали птахи.

Озирнулася гусениця, але навколо не було нікого, крім неї. Це вона перетворилася в прекрасну метелика.

Педагог показує метелика і від її особи читає вірш.

«Метелик»

Ти прав. Одним повітряним очертаньем

Я так мила.

Весь оксамит мій з його живим миганьем -

Лише два крила.

Не питай: звідки з'явилася?

Куди поспішаю?

Тут на квітку я опустилася легкий

І ось - дихаю.

Надовго, без мети, без усилья.

Дихати хочу?

Ось, ось зараз, блиснувши, раскину крила

Й полечу.

Автор: А. А. Фет

2. Пояснення.

Майстер-клас. Малювання метелика

- Красу метеликам надають їх ошатні крила. У кожній метелики на крилах свій неповторний візерунок.

(Розглядання зразків розписаних метеликів).

- З яких елементів складається візерунок кожної метелики? (кільця, круги, ромби, точки, прямі і хвилясті лінії).

- Які фарби використані в розпису: тьмяне або яскраві? (яскраві)

Майстер-клас. Малювання метелика

Майстер-клас. Малювання метелика

(Дидактична гра на симетрію «Знайди другу половину метелики»)

Висновок: предмети називаються симетричними, якщо дві сторони предмету однакові.

Педагог. - Давайте ми сьогодні на кілька хвилин станемо чарівниками і допоможемо нещасним гусеницях перетворитися в прекрасних метеликів - подружок для нашого метелика. У нас є метелики, а ми зробимо їх крильця яскравими і красивими. Нам допоможуть чарівні фарби.

Крила будемо розписувати різними способами.

Майстер-клас. Малювання метелика

Майстер-клас. Малювання метелика

Майстер-клас. Малювання метелика

Сторінки: 1 2