Реклама












Конспект психолого-педагогічного заняття в підготовчій групі


З досвіду роботи педагога-психолога у дошкільному освітньому установі з психодіагностики сімейних відносин

Автор: Луковникова Віталія Вікторівна, педагог-психолог МБДОУ ЦРР - дитячий садок №42 «Джерельце», р. Чільне Московська область

Опис матеріалу: Пропоную Вам матеріал з психодіагностики сімейних відносин на занятті з дітьми підготовчої групи (вік: 6-7 років). Використання даного матеріалу може зацікавити не тільки фахівців, але і педагогів для вирішення спірних моментів у дитячо-батьківських відносинах. Заняття проходить в ігровій формі, що сприяє зацікавленості дітей.

КОНСПЕКТ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО ЗАНЯТТЯ

ЦІЛІ: діагностика сімейних відносин; зняття емоційної та м'язової напруги.

Обладнання: олівці, підготовлені аркуші формату А4 з завданнями, м'яка іграшка.

Хід заняття

1. Вправа «Ласкаве ім'я»

2. Діагностика сімейних відносин.

3. Релаксація

Заняття починається на килимі.

Психолог: Здрастуйте! Сьогодні ми з вами пригадаємо, як називають нас батьки, попрацюємо за столами і встигнемо побувати в казковій країні. А для початку згадаємо кілька правил на занятті. У нас в гостях Пуфа (м'яка іграшка). Пам'ятаєте його?

Діти: Так!

Психолог: Коли Пуфа потрапляє вам в руки, говоріть тільки ви. Зараз Пуфа знаходиться у мене в руках. Хто говорить?

Діти: (показують пальцем на педагога)

Психолог: Молодці! А інші мовчки слухають. А тепер давайте згадаємо, як батьки називають вас ласкаво по імені. Мене звуть Віталія Вікторівна. Батьки називають мене Виточка. А тебе?

Вправа «Ласкаве ім'я».

Передаю іграшку наступного. Діти по черзі називають своє ім'я в зменшувально-ласкательной формі.

Психолог: Спасибі! Тепер я знаю, як вас називають ваші батьки, бо ви для них самі рідні та найулюбленіші. Пропоную вам сісти за столи.

Діти сідають за столи. Дістають кольорові олівці. Педагог роздає підготовлені завдання.

Діагностика сімейних відносин (адаптована методика Рене Жиля)

Психолог: Подивіться уважно! Вам роздали аркуші із завданнями. Знайдіть завдання №1. Тут зображений круглий стіл. За ним сидять мама, тато, брат, сестра, бабуся і дідусь (вся інструкція супроводжується уточненням за допомогою указки на дошці). Візьміть олівець зеленого кольору. Поставите «хрестик» туди, де ви хотіли сидіти.

Подивіться завдання №2. Бачите круглий стіл?! За ним ніхто не сидить. Поставте «хрестик» червоного кольору і позначте своє місце.

Продовжуємо далі. Завдання №3. Тут зображений стіл з п'ятьма посадковими місцями. За ним сидять ваші мама і тато, а також три незнайомих людини. Ви їх не знаєте. Куди б ви присіли? Позначте «хрестиком» жовтого кольору.

Останнє завдання. Візьміть синій олівець. Знайдіть завдання №4. За столом сидять мама і тато. Позначте місце, куди б ви сіли.

Молодці!!! (підписуються роботи). І ми знову повертаємося на килим. Лягайте на килим.

Релаксація

Психолог: Сильно стискає долоні в кулачки. Один, два, три, чотири, п'ять... Розслабляємо. (3 рази). Напружуємо ноги. Один, два, три, чотири, п'ять... (3 рази). Закриваємо очі і уважно мене слухаємо. Уявіть собі, що ви потрапили в казковий ліс. Високі зелені дерева. Блакитне небо. Яскраво світить сонце. Ви йдете по стежці. І раптом бачите водоспад. Свіже-свіже. Блакитний-блакитний. Він сильно дзюрчить. Ви відчуваєте крапельки на своєму обличчі. Раптом крізь водоспад виходить старенький-старенький чарівник. У нього довга сива борода. Він підходить до вас і тихо каже: «Ти можеш загадати бажання, яке обов'язково збудеться, якщо ти віриш в мене...» Один, два, три, чотири, п'ять, шість, сім, вісім, дев'ять, десять... Ви повертаєте голову, а чарівник вже зник. Ви знову бачите водоспад, повертаєтеся стежкою назад. Крізь ліс... Один, два, три... Відкриваєте очі, ви знову в групі. Дивимося на стелю, вправо-вліво. Піднімаємося!

Далі психолог пропонує обговорити, що сподобалося. Діти по черзі, тримаючи в руках м'яку іграшку, розповідають про свої враження.

Психолог: А мені сподобалося сьогодні, як ви себе вели, уважно слухали мене і відмінно впоралися з усіма завданнями. Молодці!

По завершенню заняття заповнюються психологічні зошити, у які вклеюється завдання для батьків.