Реклама












Класний годину на 1 вересня, 1 клас


День знань, 1 клас. Сценарій

Класний "Перший дзвінок" у 1 класі

Конспект класного години на 1 вересня для першокласників

Мета: створити святковий настрій 1 вересня, показавши дітям лялькову виставу, підготовлений старшими дітьми або групою батьків.

Дійові особи: Петрушка, Ведмідь, Лисиця, Айболить, Федора, Мойдодир, ведучий.

Обладнання: посвідчення учнів, повітряна кулька, подарунки для першокласників, цукерки-сюрпиз, приколоті на звороті сидіння кожного стільця учня.

Хід заходу

Після урочистої лінійки діти разом з учителем входять в клас.

Вступне слово вчителя

Вчитель. Здрастуйте, хлопці! Як вас багато і які ви всі гарні! Сьогодні ви вперше прийшли до школи. Поплескайте в долоні ті, у кого сьогодні гарний настрій. Давайте я спробую вгадати, чому ви так радієте. Якщо я вгадаю, ви ляскаєте в долоньки. Домовилися?

Ви раді, тому що у вас є гарний ранець; тому що в вашому ранці багато нових шкільних речей; тому що ви сьогодні дуже ошатні і красиві; тому що ви сьогодні перший раз прийшли в школу; бо ви сьогодні стали школярами; тому що ви зустрілися сьогодні зі своєю вчителькою. І, напевно, вам дуже хочеться познайомитися зі мною трохи краще, правда?

(Після кожного визначення діти плескають у долоні.)

Розповідь вчителя про себе

Вчитель. Мене звати... Якщо забудете моє ім'я, підійдіть до мене і запитайте. Я ваша перша вчителька. Я дуже люблю дітей. У мене є... Я люблю... Не люблю... Найбільше моє захоплення... Ми з вами будемо вчитися разом, і я завжди буду рада вам допомогти.

Розповім вам про все:

Чому буває грім,

І про північ, і південь,

І про все, що є навколо,

Про ведмедя, про лисицю

І про ягоди в лісі.

Зі мною ви познайомилися. А тепер я хочу познайомитися з вами. У мене є чудовий повітряна кулька. Він нам допоможе ознайомитися. Той, у кого кулька виявиться, нехай назве своє ім'я і прізвище.

(Діти по черзі говорять свої імена, передаючи кульку один одному.)

Гра

Вчитель. Тепер Давайте пограємо. Я буду називати різні імена. Якщо ви почуєте своє ім'я - вибігає до мене.

(Вчитель називає імена до тих пір, поки всі діти не вибіжать до дошки. Потім можна провести будь-яку гру на розсуд вчителя.) Молодці! Чудово пограли.

Вручення посвідчень

Вчитель. З сьогоднішнього дня ви вже не просто хлопчики і дівчатка, ви тепер будете носити почесне звання - Учень!

(Вручаються посвідчення учнів, при цьому ще раз вимовляються імена і прізвища хлопців).

Вчитель. Ви тепер по праву справжні учні. Подивіться ще раз один на одного. Всі ви однокласники. Ми будемо з вами разом 4 зими, 4 весни, 4 осені, 816 днів, проведемо 32 тисячі уроків. Це наш класний колектив, в якому будуть жити і навчатися 25 осіб.

Подання

Вчитель. А тепер пора дивитися виставу. Влаштовуйтеся зручніше, ми починаємо.

Провідний.

Здрастуй, школа!

Здрастуй, клас!

Двері шкільні сьогодні

Розкриваються для вас.

Ви прийшли сьогодні до школи.

Вступили в перший клас.

Забули і про м'ячик,

І про ігри у дворі:

Ми розглянемо гарненько

Всі картинки в букварі.

Будемо в школі ми читати

І писати, й рахувати.

Багато-багато будемо знати.

Багато будемо знати.

Скільки буде два і два?

Що таке острова?

Чому ведмідь заліг у барліг?

Де Снігуронька живе?

Як літає літак?

У космос перший хто відкрив дорогу?

А зараз, а зараз -

Подання для вас!..

(З'являється ширма лялькового театру або фланелеграфа. Починається вистава.

Заднє полотно (або передня нижня сторона ширми) зображує город, а на ньому - дари осені: капуста, ріпка, соняшник. Тут же вулика. Під веселу музику з'являється Петрушка.)

Петрушка.

Я Петрушка, Петрушка, Петрушка!

Я кумедний, веселий, смішний.

Ніяка на світі іграшка

Ніколи не зрівняється зі мною.

Тра-ля-ля! Тра-ля-ля!

Ніколи не зрівняється зі мною!

Про! Скільки хлопців! І всі учні?

Доброго дня, діточки,

Дівчата і хлопці.

Доброго дня!

Діти (хором). Здрастуй, Петрушка!

Петрушка.

Вітаю, вітаю

З поступленьем в перший клас!

Все ранець поклали?

Діти. Так!

Петрушка. Ай да молодці! Я теж в школу прийшов. Вгадайте, з чим я прийшов?

Ти в школу йдеш разом з ним,

Адже він тобі потрібен.

Пенал, зошити з букварем -

Все може поміститися в ньому.

Що це?

Діти. Ранець!

Петрушка. Вірно! Молодці! А в ранці у мене є те, що і у вас. Вгадайте, що це?

Без нього б ви не писали.

Без нього б не малювали.

Він лежить у вас в пеналі,

Він вірний помічник ваш.

Шурі, Тані, Петі, Вале

Дуже потрібний...

Діти. Олівець!

Петрушка. Молодці, вгадали! А це? (Показує задню сторону букваря.)

Головна, найважливіша,

Сама потрібна книга для вас,

Дуже красива, з різними літерами.

А ну вгадайте! Назад вважаю:

Три, два, раз!

Діти. Буквар!

Петрушка. І цю загадку відгадали. Коли я ходив в дитячий сад, то дуже любив слухати вірші, казки, оповідання різні. Ой, як любив! А ви, хлопці, знаєте вірші, казки, оповідання?

Діти. Знаємо!

Петрушка.

Тоді вгадайте, з якою це книжки.

Тр-р-р... У мене задзвонив телефон..

Хто говорить?

Діти. Слон! («Телефон».)

Петрушка.

А хто герой цієї книжки?

(Під звуки музики з'являється лікар Айболить.)

Приходь до мене лікуватися

І корова, і вовчиця,

І жучок, і черв'ячок,

І зайчик, і цуценя.

Я вправив спритно плічко

Зеленому кузнечику,

Я вилікував животики

Нещасним бегемотикам.

Петрушка. Хто вилікує?

Діти. Доктор Айболить!

Петрушка. Вгадали! Вгадали!

(З'являється Федора.)

Петрушка.

Це що ще за диво?

У кого з посудом погано?

Шкандибає хто з бору?

Це бабуся...

Діти. Федора!

Федора.

Ой, ви, бідні сирітки мої,

Праски і сковорідки мої.

Ви підіть-но, немиті, додому.

Я вас водою вмию ключовою.

Я почищу вас пісочком,

Окачу вас кіпяточком.

І ви будете знову,

Немов сонечко, сяяти. (Іде.)

Петрушка. Як ви думаєте, повернулася посуд до Хведора?

Діти. Повернулася.

Петрушка. А тепер спробуйте вгадати, з якої казки ці рядки.

Вдавалися до Мусі блішки,

Приносили їй чобітки,

А непрості чобітки...

Діти. «Муха-Цокотуха».

(Під звуки музики з'являється Мойдодир.)

Мойдодир.

Треба, треба вмиватися

Вранці і вечорами.

А нечистим сажотрусів

Сором! Сором!

Я герой відомої казки,

Знаменитий...

Діти. Мойдодир!

Мойдодир. Вгадали! Дізналися! А скажіть, хто написав ці казки?

Діти. Корній Чуковський.

Петрушка і Мойдодир. Правильно! Письменник Корній Чуковський. (Мойдодир йде.)

Провідний. Хлопці, ви такі кмітливі. А давайте перевіримо, які ви уважні.

Гра на увагу «Ковпак мій трикутний»

Під час гри забирається одне слово в тексті і поступово замінюється жестами. Поступово весь текст замінюється жестами.

Ковпак мій трикутний,

трикутний мій ковпак,

а якщо не трикутний,

значить, він не мій ковпак.

Ковпак (діти показують на голову).

Мій (показує на себе).

Трикутний (показують руками трикутник).

Він (показують на іншого).

Не (мотають головою)..

Петрушка (щось шукає). Ох! Ох! (Засумував, сіл, голову повісив.)

Вчитель. Що ти, Петрушка, засумував?

Петрушка. Як мені не сумувати: друг мій не прийшов. Ми тут граємо, веселимося, а його немає.

Вчитель. Який друг? Хто він?

Петрушка.

Клишоногий і великий,

Він в барлозі спить взимку.

Діти. Ведмідь.

Петрушка. Ось-ось, він самий. Немає його - і все тут. Що робити?

Вчитель. Хлопці, давайте покличемо Ведмедика всі разом. Він почує нас і прийде.

Діти. Міш-ка! Міш-ка!

Ведмідь (із-за ширми). Йду, йду! (Виходить.)

Петрушка. Мишко, мій друже, що ти так довго не приходив?

Ведмідь. Розумієш, мені захотілося медку. Ну, заліз я в город до мужика. Вулики стоять. Бджоли дзижчать. Тільки підкрався до вулика, глядь - на грядці кругла, жовта, величезна голова, не голова, а головища сидить. Зроду такої не бачив. Я вклонився їй, привітався, а вона ні гу-гу! Взяв і смикнув її за зелену косу. А вона ні туди ні сюди. Страшно мені стало - я і побіг.

Петрушка.

Хі-хі-хі! Я знаю, що це...

Круглий бік. Жовтий бік.

Сидить на грядці колобок,

Приріс до землі він міцно.

Що це?

Діти. Ріпка!

Петрушка. Ех, Мишко, Мишко! Що ж ти ріпки злякався?

Ведмідь.

Якби тільки ріпки!

А то кругле решето

На одній нозі стоїть

І головою крутить.

Петрушка.

І це ми знаємо!

Золоте решето

Чорних хатинок повно.

Скільки чорненьких домков,

Стільки біленьких мешканців.

Що це?

Діти. Соняшник!

Ведмідь. Тьху ти! А я-то від соняшника втік! Біг, біг, а назустріч мені звіринка. Носик чорний, очі зелені, хитрі, хвіст довгий, пухнастий. Хто це?

Діти. Лисиця!

Ведмідь. Ну ось. Підбігла до мене, облизується, та так солодко говорить.

(Під звуки музики з'являється Лисиця.)

Лисиця. Ох, славно ж я поснідала, ні крихти не залишила, вкуснятинка...

Ведмідь. А чим же ти, Лисонька, поснідала?

Лисиця (робить вигляд, що не чує).

Замісила бабуся

Ні булку, ні оладки.

Як поставила на стіл,

Він від бабусі пішов,

Він від дідуся пішов.

Хто ж бігає без ніг?

Це круглий...

Діти. Ко-ло-бок!

Лисиця. А потім хотіла півником закусити. Підкрався я до будиночка. Вже я його викликала-викликала. Хвалила-хвалила і пісні співала. А він не визирає у віконце. Я знову стала кликати, та тільки почула, що його друзі повертаються з полювання. Ледве ноги забрала. А хто друзі Півника?

Діти. Кіт і Дрозд!

Петрушка. Правильно! Ех, Лисиця! Все-то ти пакостишь: Колобка з'їла, трохи Півника не згубила. Соромно, Лисонька, соромно! Адже сьогодні свято у хлопців - 1 вересня!

Лисиця. Я більше не буду. Вибачте мене. Чесне lissieu слово даю, що ніколи-ніколи так робити не буду.

Петрушка. Пробачимо Лисоньку?

Діти. Пробачимо!!!

Лисиця. Спасибі! А за це я з вами пограю в гру.

Гра «Що візьмеш в школу»

Руки поставте на лікті. Я буду називати предмети. Якщо ви почуєте назву предмета, який треба взяти до школи, ви повинні плеснути в долоні. Якщо ні - не плескайте. Будьте уважні!

Азбука, лялька, машина, зошит, подушка, пенал, ложка, жувальна гумка, олівець, ручка, гумка, портфель, цукерка, фломастери, альбом, тарілка.

Молодці!

Вітання свої я вам принесла.

(Виймає листівку.)

Руденьким, біленьким, чорним,

Тихим, слухняним і непокірним,

Тим, хто сміється, танцює і скаче,

Хто не б'ється, лише зрідка плаче...

(З'являються всі лялькові персонажі. Вони вітають учнів.)

Пора, друзі, попрощатися потрібно.

Всіх вітаємо від душі.

Нехай в цій школі живуть дружно

І старші, і малята!

Щоб побільше ви читали книжок,

Щоб красиво писали в зошитах,

Щоб вміли рахувати, малювати.

Щоб вчилися на круглі п'ять.

До побачення! До побачення!

(Ширма закривається.)

Вчитель. Пішли наші улюблені іграшки, а ми продовжимо наше свято. Нас прийшли привітати п'ятикласники.

Привітання п'ятикласників

Хлопці! В школі ви дізнаєтеся багато корисного і цікавого, але будьте дуже уважні, вас можуть чекати пастки. Щоб підготувати вас, ми принесли вам підступні загадки.

Величезна кішка промайне за стовбурами,

Очі золоті і вуха з китицями,

Але це не кішка, дивись - стережися,

Йде на полювання підступна... (рись).

 

Сіно хоботом бере товстошкірий... (слон).

 

Хто любить носитися по гілках?

Звичайно, руда... (білка).

 

Частіше, голову задерши,

Виє з голоду... (вовк).

 

Хто в малині знає толк?

Клишоногий бурий... (ведмідь).

 

Під місяцем пісні співати

Сів на гілочку... (соловей).

Молодці, хлопці, не помилилися! І надалі будьте такими уважними.

Є в році різні свята,

Та сьогодні свято у вас.

У перший раз йдуть першокласники

У свій привітний шкільний клас.

А осторонь стоять батьки

І з волненьем дивляться на них,

Ніби все вперше побачили

Дорослих дітей своїх.

Кожен школяр пригладив волосся,

Кожен новий костюм одягнений.

І в руках у них гладіолуси,

Золоті, як світло сонця.

Ось дзвінок дзвенить, заливається.

Стихли дитячі голоси,

У хлопців зараз починається

Життя нова смуга.

 

Накази від п'ятикласників

Ось прийшов жаданий час,

Ти зарахований в перший клас.

Ти, друже, послухай нас,

Ми даємо тобі наказ.

Вранці рано прокидайся,

Гарненько вмивайся,

Щоб в школі не позіхати,

Носом парту не клювати.

Привчай себе до порядку,

Не грай з речами в хованки,

Кожною книжкою дорожи,

В чистоті портфель тримай.

Одягайся акуратно,

Щоб дивитися було приємно,

На уроках не хихикай,

Стілець туди-сюди не рухай.

Не дразнись, не зазнавайся,

У школі всім допомогти старайся.

Даремно не хмурься, будь сміливіше -

І знайдеш собі друзів.

Всім про школу розкажи,

Честю школи дорожи,

Вчися писати, читати, рахувати,

Щоб отримувати оцінку «п'ять».

Ось і всі наші поради,

Їх мудрей і простіше немає.

Ти, друже, не забудь,

До побачення. В добрий шлях!

У добрий шлях, любі першокласники! Успіхів вам у навчанні! Будьте завжди сильними і здоровими!

Вчитель. Дорогі хлопці! Ви кожен день будете отримувати подарунки. Але це не цукерки, не тістечка, це знання.

А зараз ми зробимо диво. Закрийте очі і скажіть «Крибле! Крабле! Бум!».

(Діти закривають очі і повторюють слова.) А тепер відкрийте очі і подивіться, що у вас під стільчиками.

(Заздалегідь приколоти кнопками цукерки.)

Підведення підсумків

Вчитель запрошує батьків привітати дітей з початком навчального року. Учні п'ятих класів можуть піднести дітям невеличкі подарунки, зроблені своїми руками.

Подарунки можна прив'язати на мотузочку. Діти із задоволенням з закритими очима відріжуть собі подарунок.

Ти обріж швидше нитка,

Щоб отримати подарунок.

На закінчення можна пограти.

Ігри: «Літає-не літає», «Струмочок», «Рибалки і рибки».

Сторінки: 1 2