Реклама












Сценарій екологічного свята в початковій школі


Автор: Сизова Ольга Анатоліївна, вчитель початкових класів МБОУ «ЗОШ» № 9 р. Астрахані

Сценарій екологічного свята «Що знайдете на болоті?»

Опис роботи: Матеріал створений для вчителів початкових класів, може бути використаний для проведення заходів з екології для дітей молодшого шкільного віку.

Мета: розвивати в учнів інтерес до вивчення природи рідного краю,

Завдання:

Освітня: познайомити з різноманіттям тваринного і рослинного світу болотно-заплавних земель Астраханського заповідника.

Виховна: вчити дбайливому відношенню до природи.

Матеріал для проведення свята: костюми героїв, оформлення сцени сухим або намальованим очеретом, звукові записи життя болота, фонограми мінус пісень «Лелека на даху», «Чунга-чанга».

Дійові особи та виконавці:

Діма - третьокласник, любитель всього грандіозного.

Ніка - третьокласниця, допитлива і начитана.

Веселий гном - чарівник, один допитливих дітей.

Птахи:

Ремез - мешканець заповідника, будівельник незвичайних гнізд.

Чапля - красуня з легким пір'ям, птаха високого польоту.

Метелики:

Репійниця і голуб'янка - повітряні жительки заповідника.

Риби:

Мальки - підводні мешканці, майбутні рибки.

Рослини:

Чилім - колючий, але дуже смачний, зростає глибоко.

Кубушка - ніжна квітка, що росте на водній гладі.

Хід заходу:

Вчитель: Одного разу, в школі № 9, на уроці навколишнього світу всі хлопці отримали завдання в парах.

Діма: Ніка, вічно ти возишся зі своїми пробирочками, книжечками, микроскопчиками. Ось і сьогодні, коли всі отримували завдання, ти провозилася, і нам дісталося не то про що можна розповісти щось грандіозне.

Ніка: Діма, чим тобі не подобається наша тема?

Діма: Ну, послухай сама, у всіх моря, океани, озера, нехай навіть річки.

А нам, що дісталося? Бо-ло-то.

Ніка: По-перше, не просто болото, а водно-болотне угіддя. По-друге, навіть в такому малому водоймі йде бурхливе і цікаве життя.

Діма: А, що є якась різниця між болотом і водоймою?

Ніка: Звичайно, під водно-болотними угіддями розуміють райони мілководь, водоймищ, природних і штучних, глибина яких не перевищує 6 мце складні екосистеми, в яких найважливішим фактором є вода. Тут живе безліч корисних і важливих тварин, зростає величезна кількість рідкісних рослин.

Діма: Так, але ж тут усе таке маленьке, а ми великі.

Ніка: Це не біда, є у мене один знайомий Гном.

Діма: Подивимося, що це за Гном (ховаються за очерет і підглядають за Гномом).

Гном: Терлм, бом - бом, терлим, бом - бом, вам всім не здогадатися

Куди йде веселий гном, а гном йде купатися.

Ніка і Діма виходять на сцену.

Діма: По-моєму, тут щось не так, ти сказала, що він не Гном, а він з нас зростанням.

Гном: Ні, друже мій, це ви тепер з мене зростом. Я вас перетворив у маленьких.

Діма: Кошмар, що ж нам тепер робити?

Гном: Щоб расколдоваться дослідіть мешканців заповідних водойм і боліт і розкажіть дітям, що і в малому можна знайти багато цікавого.

Діма: Тепер вже точно треба розповісти про це весело і цікаво.

Ніка: Підемо, подивимося, хто ж тут живе?

На сцені з'являються метелики.

Очерет схилив головки, над тихою гладдю вод.

Ми метелики-подружки тут водимо хоровод.

Голуб'янка:

Я блакитна ніжна, така безтурботна

Лечу з травинки на квітку красивий легкий метелик.

Репійниця:

А я весела затейница з прекрасним іменем репійниця.

Легка, прекрасна, весела сьогодні в гості до вас прийшла.

Без всякого усилья ковзаємо ми над водою,

І сонце висвітлює річковий простір рідної.

Дзюрчить вода річкова, сонце пестить нас.

І ми до вас прилетіли і тут танцюємо вальс.

Діма: Що ж за квіти могли залучити метеликів?

Ніка: Подивися туди, де ми бачимо частину води.

Діма: Ось це краса. На сцену виходить Кубушка і Чилім.

Кубушка:

У кубушки сріблястою стеблинка у воді блищить.

Нагорі квітка росистый білизною тебе полонить.

Чилім:

Водяний горіх чилім захований глибоко.

І знайти його хлопцям зовсім нелегко.

Діма: Ми не будемо рвати квіти - це краплі краси.

Ніка: Нехай вони ростуть, цвітуть, радість нам вони несуть.

Діма: Що це? Сніг навесні? Ніка: Ні, це пролетіли птиці і кинули кілька своїх пір'я. З'являються птахи і співають. (на мотив пісні «Лелека на даху»)

Де це було, коли це було у пісні, а може у сні.

Птахи злетілися з неба чарівно до нас по весні.

Тут з'явилися, гарно танцюють, дружно нам пісні співають

Як добре в заповіднику тутешньому їх бережуть.

Птахи скажіть, швидше скажіть: Як вам живеться у нас?

Діти дружите, нас бережіть, ми будемо радувати вас.

Чапля: Над полем і болотом красуючись я польотом

Лечу красиво і легко, мене всім видно далеко

Я вся білого і весела.

Діма: Хлопці, чапля до нас прийшла!

Ремез: Строю будиночок я цікаво, і хлопцям незрозуміло

То будує гнізда пташка, то сохне рукавичка.

Ніка: Ці гнізда будує ремез. Спасибі птиці за цікаву розповідь.

Діма подивися, що це там блищить?

На сцену випливають мальки.

Мальки: Сріблясті мальки - майбутні рибки

Розпустили хвостики, чекають від вас посмішки.

У заповіднику друзі, всі ми - рибна сім'я,

На спинках точки-цятки як горять вогники.

Пливуть, грають весело блискучі мальки.

Але ми - дітям не іграшки, блищать золоті черевця

Ти не лови мальків у сачок, милуйся рибками, дружок.

 

Заповідник - це слово всім і кожному знайоме

У ньому тварин охороняють, годують і оберігають.

Забороняють тут полювання, тут виявляють турботу.

Вся природа тут живе водойм і боліт.

Під охороною людини, буде так від століття до століття!

Рибка, метелик і пташка не вміють захиститися,

Якщо вимруть всі вони, ми залишимося одні.

Фінальна пісня (на мотив пісні «Чунга-чанга»)

Заповідник, тут знайшли друзів. Заповідник - це не музей!

Проживає тут річковий народ. Дуже дружно пісеньку співає.

Тут кубушка, голуб'янка розквітають спозаранку.

Дуже весело літають і цвітуть. А в глибинах невидимки швидко пропливають рибки. Це місце заповідником звуть. За - по - вед - нік!