Реклама












Конспект НСД для дітей 6-8 років у творчому об'єднанні «Квітковий калейдоскоп» за темою «Поговоримо про чистоту»


Автор: Черепахіна Марія Іллівна, педагог додаткової освіти МБОУ ДОД Палац дитячої (юнацької) творчості р. Лисьва.

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей молодшої вікової категорії (6-8 років) з теми «Поговоримо про чистоту». Даний матеріал буде корисним для педагогів ДОД та вчителів початкових класів загальноосвітніх шкіл, при позакласній роботі з дітьми. Цей конспект пізнавального заняття, спрямованого на виховання дбайливого, раціонального ставлення до навколишнього середовища, заняття з використанням технологій проблемного навчання.

Конспект НОД у творчому об'єднанні «Квітковий калейдоскоп» за темою «Поговоримо про чистоту»

Мета:

- Виховання дбайливого, раціонального ставлення до навколишнього середовища.

Завдання:

Навчальні:

- дати визначення поняттям ТПВ та сміття;

- познайомити дітей про шкоду сміття і швидкістю його розкладання в природі;

- дати поняття вторинного використання сміття, роздільний збір сміття.

Розвиваючі:

- розвивати логічне і творче мислення;

- розвивати ініціативу дітей до природоохоронної діяльності.

Виховують:

- виховувати вміння працювати в колективі;

- виховувати почуття дотримувати чистоту і красу будинку, в місті, природі.

Форма заняття:

- заняття з використанням технологій проблемного навчання.

Методи:

- наочні;

- ігрові;

- практичні.

Методичне оснащення заняття:

1. Створення проблемних ситуацій.

2. Робота по створенню заборонних знаків.

3. Дидактичні і творчі завдання.

4. Тести на рефлексію.

Обладнання:

- Плакати.

- Папір, кольорові олівці.

Прогнозований результат:

- у дітей з'явиться мотивація до чистоти в будинку, школі, на вулиці;

- діти будуть знати про види ТПВ, шкоду ТПВ, часу їх розкладу;

- почуття відповідальності.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1 етап. Організаційний.

Привіт хлопці.

2 етап. Основний.

Теоретична частина.

1 частина. Введення в тему заняття.

Педагог: - Зараз у нас в нашому місті проводиться Акція « Збережемо природу Прикам'я». Ця екологічна акція. Сьогодні ми з вами поговоримо про чистоту

Ми проведемо урок чистоти.

- Як ви розумієте слово «чистота»? Яка буває чистота?

( чистота тіла, чистота в будинку, чистота одягу? тощо,

Потрібно підвести дітей до понять: чистота у дворі, на вулиці, в місті, чистота в країні, на планеті, чистота душі - якщо у людини чиста душа, значить він добрий, не буде робити поганих вчинків тощо).

Є такий вислів: «Встав вранці, вмився, приведи в порядок свою планету». (Антуан де Сент - Екзюпері «Маленький принц»).

- Як ви розумієте це висловлювання?

- Треба дбайливо ставитися до навколишнього світу, до Землі, бо це наш дім. А будинок треба завжди берегти і захищати і утримувати в чистоті. Світ навколо нас, Земля - це наш Зелений будинок.

Є наука - вона називається Екологія. Вона вивчає навколишнє середовище. А навколишнє середовище - це природа, це все, що нас оточує.

Екологія - грец. oikos - будинок, місцеперебування, притулок, житло; logos - наука.

Еколог - людина, яка займається екологією, захищає природу.

- А як ви думаєте, чи скрізь можна побачити таку красу?

- На жаль, ні, дуже часто ми бачимо і такі тривожні факти.

Усім знайомі звалища.

Сміття і побутові відходи дуже швидко накопичуються, але дуже повільно розкладаються, а якщо спалювати сміття, то це погано для повітря, яким дихаємо ми, люди.

Виїжджаючи на відпочинок на природу, люди часто не піклуються про те, що залишається після них на місці відпочинку.

Питання: Що таке сміття і ТПВ, звідки він береться?

Давайте з вами розберемося, а куди дівати сміття?

Що - то можна закопати в лісі, а що - то обов'язково віднести в спеціальний контейнер.

- Хлопці, вам сподобалося те, що ви побачили.

Так, це дуже погано, що у нашому місті, на наших вулицях, у наших дворах і в наших будинках зустрічається сміття.

Давайте домовимося, що не будемо кидати сміття де попало.

Проблемне питання: « Яку шкоду приносить сміття?» (природи, живих організмів, людини)

Робота в командах щодо вирішення проблемного питання.

Хлопці діляться на 2 команди. Кожна команда повинна написати 8 відповідей на проблемне питання.

Час на роздумування 10 хвилин.

Спільне обговорення отриманих відповідей.

Педагог пише на дошці відповіді хлопців.

Більш важливий відповідь на 1 місці, а далі сумуються менш важливі питання.

Отже, яку шкоду приносить сміття.

Який варіант логічно більш важливий.

Оптимальний варіант у групи .. ...

Одним з варіантів відповідей було те, що ТПВ довго розкладаються в природі. Для закріплення знань я пропоную дидактичну гру

«Як довго речі розкладаються в природі?»

Для того, щоб допомогти вам впоратися з цим завданням, я видам кожній команді листи де написана інформація про якому шкоду і небезпеку сміття.

3 етап. Завершальний.

Закріплення матеріалу.

Педагог: - На цьому занятті ви добре попрацювали і дізналися багато цікавого і корисного. І будете утримувати ваш під'їзд, вулицю і все місто в чистоті.

Педагог: - Ми з вами знаємо, що після себе ніде не можна залишати сміття.

- Але це повинні знати всі мешканці нашого міста, і маленькі, і великі.

Я підготувала інформацію про швидкості розкладання сміття в природі, а Ви до цих даних намалюйте знаки, щоб люди знали, що сміття розкидати не можна.

Практична частина

Виготовлення листок, вивішування листівок.

Спасибі всім за заняття і оцініть його.

Рефлексія.

«Світлофор».

Якщо заняття цікаве і корисне у «Світлофора» потрібно залишити картку зеленого кольору.

Якщо в чому-то було незатишно, то жовтого.

Таке заняття мені нецікаво - червона картка.

- Спасибі за заняття!

Інформація про розкладанні сміття

Сміття містить шкідливі речовини для здоров'я людини і навколишнього середовища. Найбільш небезпечним для людини є скло, особливо бите. Воно нічим не розчиняється і може пролежати в землі дуже, дуже довго.

Небезпечними є деякі види пластмас. Пластмасові пляшки розкладаються на половину менше ніж скло. Металеві банки можуть розкладатися від 80 до 100 років. Від 10 до 20 років будуть розкладатися кинуті в лісі поліетиленові пакети і гумові речі.

Дерев'яні, картонні та паперові предмети розкладаються швидко, але їх краще закопувати, щоб вони не псували зовнішній вигляд природи.

Харчові відходи (шкурки, очищення, огризки) розкладаються дуже швидко і вони навіть корисні для природного середовища, так як передають ґрунті поживні речовини. Але їх теж не треба розкидати, а краще закопувати.

ТПВ дуже токсичні. Викиди сміття займає дуже великі площі.