Реклама












Конспект заняття з тестопластике в корекційної школі-інтернаті


Конспект заняття з тестопластике "Слов'янська деревня" в корекційної школі - інтернаті

Заняття розраховане для дітей початкової корекційної школи.

Автор: Дяченко Ліана Вікторівна, вихователь ГКОУ РВ Казанська школа-інтернат VII виду.

Давно відомо, що АРТТЕРАПІЯ - прекрасний засіб для розвитку особистості дитини. Те, що створює людина своїми власними руками - це цінне придбання особистості, вираження своєї індивідуальності, дивовижна можливість творити світ, відкривати нові горизонти. Тістопластика має психотерапевтичний ефект на розвиток вищих психічних функцій головного мозку. Це дуже важливо для дітей, що мають обмежені можливості при навчанні. Дослідженнями вчених інституту фізіології дітей і підлітків АПН (М.М. Кольцова, О.І. Исенина, Л.В. Антаков-Фоміна) була підтверджена зв'язок інтелектуального розвитку та пальцевої моторики. Рівень розвитку мовлення дітей також знаходиться в прямій залежності від ступеня сформованості тонких рухів рук. Систематична тренування пальцевої моторики є стимулюючою для загального розвитку дитини, особливо для розвитку мовлення. Тому на заняттях з дітьми ми використовуємо кинезиологические вправи на синхронізацію роботи півкуль головного мозку, різні пальчикові ігри, масаж кистей рук з проговариванием віршів. Робота з м'яким і пластичним матеріалом заспокоює, знімає напругу і тривогу, дозволяє вести себе природно і невимушено.

Тема заняття: Декоративні фігурки людей.

Мета:

- Закріплення технічних навичок і прийомів ліплення з тіста.

- Ліпити з частин, поділ шматка на частини, витримувати співвідношення пропорцій за величиною: голова менше тулуба, дрібні деталі прикріплювати, щільно з'єднуючи їх.

- Формувати навички охайності при розфарбовуванні готових фігур.

- Вчити створювати загальну сюжетну композицію.

- Розвивати творчу уяву, зв'язне мовлення при складанні казки, інтонаційну виразність мовлення.

- Виховувати у дітей інтерес до творчості, бажання дарувати радість іншим, колективізм.

Матеріали та інструменти:

- тісто для ліплення,

- стеки,

- фарби,

- стаканчики з водою,

- кисті,

- підставки,

- серветки,

- схеми із зображенням послідовності ліплення звірів,

- аудіокасета з записом "звуки природи",

- музична заставка "В гостях у казки".

- Заготівля макета «Слов'янська деревня» з картону, на основі ватману.

Хід заняття

Організаційний момент

Діти входять в клас під музику "В гостях у казки".

Повідомлення теми заняття

Вихователь: Давним-давно, в старі часи жили-були слов'яни. Вони вміли співати і танцювати, в різні ігри грати. Любили пироги пекти, в гості один до одного ходити. І з ними траплялись різні чарівні історії. Але, одного разу, піднявся в їх селі страшний ураган. Він став підхоплювати жителів і відносити їх в інші села. А це село спорожніла. Ми з вами сьогодні будемо добрими чарівниками! Ми зліпимо і розфарбуємо нових жителів , поселимо їх у слов'янській селі і придумаємо нову казку з хорошим кінцем.

Розминка: Вправи для розвитку дрібної моторики.

▪ Стоячи, плескання руками по колінах два рази, потім схрестити руки, знову два хлопки по колінах. 4-5 разів.

▪ Кулак-долоню. Права рука стиснута в кулак, ліва долоня розтискала. Чергуємо рухи рук.

▪ Масаж кистей рук шестигранними олівцями: розтирання долонь і пальців, повертання олівця між пальців.

▪ "Ведмідь лізе на сосну". Перебирати олівець пальцями правої руки знизу вгору.

Основна частина

Опитування дітей. Що ми робимо спочатку? На скільки частин ділимо тісто? Якого розміру має бути тулуб, а якого голова? Як потрібно прикріплювати дрібні деталі? Навіщо потрібно змочувати пальчики водою?

Діти самостійно вибирають, що вони хочуть зліпити і ліплять за задумом. Звучить музика "Звуки природи". Вихователь допомагає дітям, якщо є необхідність. Нагадує, що працювати з тестом потрібно швидко, не кришити на дрібні частини, ставити фігурку стійко на підставку. Сплющивать, відтягувати деталі, руки прикріплювати з боків тулуба, злегка змочуючи водою деталі. Готові фігури ставлять на деко, і відносять в духову шафу. Миють руки, витирають серветками. Прибирають обладнання на піднос. Поки запікаються вироби. Виконують физкультминутку і готуються до другої частини заняття. А саме, готують пензлики, фарби і воду.

Фізкультхвилинка.

Всі хлопці дружно встали (випростатися)

І на місці попрямували (ходьба на місці)

На носочках підтяглися (прогнутися назад, руки покласти на голову)

Як пружинки ми присіли (присідання)

І тихенько разом сіли (випрямитися і сісти).

Друга частина

Поки вироби остигають, вихователь пропонує дітям придумати казку. Вони сідають навколо слов'янської села. Йде обговорення ситуацій, пригадуються сюжети раніше прочитаних казок. Колективно вибирають сюжет-задум казкової історії для спільної творчості. Вихователь може запропонувати свій варіант початку казки. Діти самостійно придумують продовження казки. Вислуховуються різні версії.

Третя частина

Вихователь читає жартівливий вірш:

Замісили тісто, а вона ні з місця,

Замісили на дріжджах, не втримаєш на вожжах.

Дівчатка і хлопчики розвивають пальчики.

Взяли пензель і фарби, вийшла казка!

Потім питає у дітей: «Хлопці, ви хочете, щоб у селі знову жили слов'яни?» Тоді необхідно розфарбувати ваші поробки. Діти приступають до роботи. Розфарбовуючи , вони програють діалоги між казковими персонажами, дотримуючись сюжетом загального задуму. Готові фігурки приклеюються на макет.

Завершення заняття

Ми сьогодні були справжніми чарівниками, тому що зробили диво-заселили цю село казковими жителями. Вихователь від імені всіх персонажів дякує дітям за допомогу і участь. Підкреслюється роль кожного учасника.