Реклама












Розробка позаурочного заняття з ФГОС для 2 класу


Методична розробка позаурочного заняття з ФГОС II покоління для учнів 2 клас

Тема: «Порядок складання ранкової гімнастики».

Автор-укладач: Жуброва Галина Вікторівна

Вчитель фізкультури МБОУ «Касплянская середня загальноосвітня школа» Смоленської області Смоленського району

План-конспект заняття

Тема: «Порядок складання ранкової гімнастики».

Методи навчання:

- фронтальний,

- індивідуальний,

- груповий.

Мета уроку:

- знайомство учнів з порядком побудови вправ;

- ранкової гімнастики;

- залучення до здорового способу життя.

Завдання:

1. Навчально - освітні

1. Познайомити учнів з порядком побудови вправ для ранкової гімнастики

2. Вдосконалення рухових дій та фізичних якостей (швидкість, прыгучесть, спритність, координацію) через ігри та естафети.

2. Оздоровча

1. Формування психологічних властивостей організму (логічне мислення, уяву, пам'ять тощо) і позитивних емоцій.

3. Виховна

Формування моральних якостей: організованості, самостійності, виховувати почуття колективізму.

Інвентар: кеглі, обручі, м'ячі, естафетні палички, м'ячі з ріжками, картки з завданням.

Обладнання: музичний центр.

Місце проведення: Спортивний зал

Хід заняття

Частина уроку

Зміст

Дозування

Методичні рекомендації

Підготовча частина

10-12 хв

Побудова повідомлення теми та постановка мети.

Тема уроку: Порядок складання ранкової гімнастики».

 

 

Будь-яке заняття починається з розминки. А як ми виконуємо розминку? Що ми повинні робити? Як правильно виконувати вправи?

В ранкову гімнастику входить ходьба, повільний біг, вправи на гнучкість і рухливість для рук, шиї, тулуба і ніг.

Звернути увагу на темп виконання вправ, правильність.

 

Різновиди ходьби

1. Ходьба на носках, руки в сторони

2. Перекатом з п'ятки на носок

3. Ходьба у напівприсіданні.

Гра: Свисток

Розрахунок на 1-2

Перестроювання 2 кола

В центрі кожного кола на гімнастичних килимках лежать картки, на яких зображення дітей виконують вправи.

Завдання 1: Скласти з наявних карток вправи в порядку їх виконання.

Завдання 2: Виконувати вправи ОРУ під музику

Завдання 3: Переверніть картки складіть з наявних літер слова.

Які ви склали слова? А чому я дала вам саме ці слова «зарядка» і «здоров'я»? Як ці слова пов'язані?

Зараз ми продовжимо з вами зміцнювати здоров'я і розвивати швидкість, стрибучість , спритність в іграх та естафетах.

Перешикування в колону.

1 хв

 

    

 

 

 

 

 

1 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 хв

 

 

 

 

 

2 хв

 

 

1 - хв

 

    

   

1-2 хв

 

4 хв

Пов:-6 разів

 

 

 

 

2 хв

 

 

 

 

 

Сьогодні ми будемо складати вправи по картках, і виконувати їх. А так само будемо розвивати рухові якості: швидкість, спритність, стрибучість.

Нагадати дітям, що по можливості зарядку рекомендується проводити цілий рік на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні. Комплекс вправ слід виконувати в легкому спортивному одязі

Кожне заняття ми починаємо з ходьби і бігу, виконуємо ОРУ.

Один свисток - біг, два свистка - стати в пари, 3 свистка стати в трійки

 

 

 

Призначити старшого в групі, який буде показувати вправи.

Прибирання інвентарю

Основна частина уроку

14 хв

Естафета №1 з обручем

Команди стоять у колони по одному. По команді судді гравець перестрибує обруч і передає його стоїть ззаду і і. д. останній стоїть в колоні отримує обруч біжить на початок колони, переступає обруч і.д по кА перший не стане на своє місце

Естафета №2 м'ячі з ріжками

Команди стоять у колони по одному. По команді судді потрібно пересуватися на м'ячі стрибками до обруча, обігнути його, оббігти стійку і повернутися назад передавши естафету.

Естафета № 3 Естафетний біг. Команди стоять у колони по одному, у руках направляючого естафетна паличка. Направляючий знаходиться в положенні низького старту. По команді судді потрібно бігти до кеглі і назад передавши естафету, стає в кінець колони.

Гра «Сині, жовті».

Команди стоять в одну колону по одному. Одна команда отримує жовтий м'яч, друга синій. Потім команди міняються м'ячами. По команді вчителя перші учасники кидають м'яч суперника як можна далі, біжать за м'ячем і приносять свій. Той учасник команди, який першим принесе м'яч, отримує очко. Підведення підсумків змагань

 

2 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 хв

 

 

 

 

 

 

 

2 хв

 

 

 

 

 

 

 

4 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 хв

 

 

Звернути увагу на про/т під час естафет

Виграє команда, що першою закінчила естафету.

 

 

 

 

Виграє команда, що першою закінчила естафету.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перемагає команда, яка отримала більше очок.

 

Заключна частина уроку 4 хв.

Гра « Карлики - велетні».

Рефлексія

Ось і підійшло до кінця наше заняття.

Що нового Ви сьогодні дізналися?

Всі ви показали себе: спритними, винахідливими, а головне дружними.

А ви робите ранкову зарядку? Ось тепер ви знаєте вправи і зможете правильно виконувати ранкову гімнастику.

Спасибі Вам за веселе заняття.

2 хв

 

2 хв

 

Додаток

Картки з вправами

Із зворотного боку карток літери, з яких треба скласти слова, наприклад: зарядка, здоров'я або спорт, сила.

Література

1. Горчакова Л.П. Фізичне виховання в малокомплектній школі-Москва - «Просвіта», 1983.

2. Загуменова Л.Л.Внеклассные заходи, Москва - «Вако» , 2008.

3. Смирнова Л.А. Загальнорозвивальні вправи для молодших школярів, Москва - «Владос», 2002.