Реклама












Конспект уроку географії в 8 класі


Методична розробка до уроку географії 8 клас

Автор: Андрєєва Наталія Олександрівна, вчитель географії ГБОУ ЗОШ № 331 Невського району Санкт-Петербурга

Тема: Визначення за картами географічного положення Санкт-Петербурга і Ленінградської області

Анотація

Матеріал призначений для вивчення регіонального компонента у 8 класі. Вивчення теми ґрунтується на реалізації принципів свідомості, активності, наочності, практичної спрямованості, що відповідає сучасним завданням у навчанні географії. Посилення практичної спрямованості вивчення географії сприяє самостійна робота, яка сприяє розумінню сутності понять, розкриття причинно-наслідкових зв'язків і логічних відношень між поняттями. Застосовуючи наявні в учнів знання і вміння, вивчається географія свого краю.

Мета: визначити географічне положення Санкт-Петербурга і Ленінградської області з картами атласу; встановити особливості фізико-географічного положення території; скласти письмову характеристику географічного положення території.

Обладнання: атлас 8 класу, фізична карта Санкт-Петербурга і Ленінградської області, контурна карта або трафарет області, зошит, лінійка.

План уроку:

I Організаційний момент

II Самостійна робота

ІІІ Закріплення

IV Підсумок

V Домашнє завдання

Хід уроку:

I Організаційний момент

II Самостійна робота

Як багато значить Батьківщина в житті кожної людини. Дослідити рідну землю, щоб знати її, корисно всім на ній живуть. Знати - значить цінувати і берегти, знати - значить любити рідні місця, з розумінням ставитися до всього живого. А почнемо ми наше вивчення з визначення географічного положення території по карті, для цього на столах у вас лежать маршрутні картки з завданнями. У шлях!

1. Визначити положення області та міста Санкт-Петербурга в країні (окраїнне, прикордонне, вихід до морів мають тощо).

2. Визначити положення по відношенню до інших територій (де і з якими державами і областями межує).

3. Визначити географічні координати Санкт-Петербурга.

4. Визначити максимальну протяжність Ленінградської області з півночі на південь і з заходу на схід.

5. Дати письмову характеристику на основі вище запропонованого плану.

Відповідь: Територія розташована на північно-заході Росії і прилягає до Фінської затоки Балтійського моря. На заході область межує з Естонією по річці Нарві. Північно-західна межа області збігається з державним кордоном з Фінляндією. На півночі область межує з Карельської республікою, а на південь від Онезького озера - з Вологодської областю. На півдні Ленінградська область межує з Новгородської і Псковської областей.

Санкт-Петербург простягнувся в адміністративних кордонах з північно-заходу на південний-схід, координати: 59°57' пн. ш. 30°19' сх. д. Територія області витягнута з заходу на схід; найбільша протяжність становить 450 км; максимальна протяжність з півночі на південь - 320 км.

ІІІ Закріплення

Практична робота «Географічне положення Санкт-Петербурга і Ленінградської області»

Завдання: Окреслити межі території; місто Санкт-Петербург, його координати; підписати назва прикордонних районів; визначити протяжність території.

IV Підсумок

На підставі виконаної роботи, які можна зробити висновки щодо особливостей географічного положення території?

Відповідь: Географічне положення Санкт-Петербурга сприяє розвитку торгових, економічних і культурних зв'язків з основними районами Росії і зарубіжними країнами. А образне вираз «вікно в Європу» достатньо повно відображає важливість географічного положення для розвитку всієї Ленінградської області.

V Домашнє завдання

Повторити матеріал з теми. Знати і вміти показувати на карті області, республіки і країни, що межують з Ленінградською областю.