Реклама












Конспект уроку географії в 9 класі. Кольорова металургія


Автор: Суслопарова Е. Н., вчитель географії МАОУ «ЗОШ №10» р. Кунгур Пермський край

Урок для 9-го класу по темі: Кольорова металургія

Мета: Формування комунікативної компетенції.

Завдання:

Сприяти формуванню вміння аналізувати, зіставляти.

Сприяти виробленню навичок спостереження, уміння робити висновки.

Хід уроку:

1. Організаційний момент:

Учитель вітає учнів та мотивує на вивчення нової теми.

Мотивація:

- Уявляєте, в сусідньому колективному саду зрізали дроти! Це дуже небезпечно, тоді чому крадуть дроти ризикуючи життям?

(Дроти складаються з кольорового металу: міді або алюмінію. Кольоровий метал приймають у пунктах прийому металобрухту.)

- Що можна зробити , щоб зупинити розкрадання проводів?

(Контроль за пунктами приймання металів)

- Визначте тему уроку.....?

(Кольорова металургія)

- Сформулюйте для себе мету уроку

(Виділяють для себе мету уроку. Наприклад, розглянути особливості розвитку і розміщення виробництва кольорової металургії в Росії)

2. Особливості розміщення підприємств кольорової металургії:

Демонструє гірську породу: мідний колчедан, боксит. Потім демонструє мідний та алюмінієвий дроту.

- У чому істотна відмінність між зразками?

(Гірські породи це сировина, з яких витягується вміст металів. Дріт ж 100% сировина.)

- Яке виробництво обходиться дешевше?

(Вторинне з металобрухту )

- Вірно, у рудах кольорових металів низький вміст металу.

- Відкрийте на стр.136 табл.31 «Витрата сировини, палива і електроенергії на виробництво 1 т. Чорних і кольорових металів». У парах проаналізуйте зміст таблиці. Зробіть якомога більше висновків, наведіть аргументи.

(Кольорові метали діляться на легкі і важкі. До тяжких належать: олово, мідь, цинк, свинець. У породі таких руд міститься велика кількість супутніх речовин і перевозити їх на велику відстань дорого і не ефективно. Для виробництва легких металів потрібно багато електроенергії. Тому виробництво легких кольорових металів слід будувати біля джерел дешевої електроенергії.)

- Перевіримо наші висновки з допомогою карти «Кольорова металургія» в атласі. Роботу продовжуємо в парах. Виділіть центри виробництва алюмінію, позначте їх на контурній карті і вкажіть джерело енергії.

(зазначають центри виплавки алюмінію і ГЕС)

- Який вид енергії є найбільш дешевим?

(ГЕС)

- Відзначте на карті центри виробництва міді, нікелю, свинцю, цинку. Зіставте місця видобутку і виробництва.

3. Технологічний процес:

-За стадіями технологічного процесу кольорова металургія ділиться на видобуток і збагачення вихідної сировини, металургійний переділ і обробку кольорових металів.

(демонструє гірські породи: мідний колчедан; боксит, халькопірит.)

- Руди кольорових металів відрізняються дуже низьким вмістом корисних компонентів. Тому важливо комплексне їх використання.

Виробниче комбінування дає можливість крім кольорових металів отримувати додаткову продукцію - сірчану кислоту, мінеральні добрива, цемент та ін

4. Домашнє завдання:

- У групах проаналізувати і приготувати довідку - повідомлення зі своїми рекомендаціями для ефективного розвитку галузі за темами:

1 група можливості комплексного використання руд кольорових металів;

2 група ринок вторинної сировини;

3 група найзабрудненіші міста Росії;

4 група благородні метали: золото, срібло і платина з платиноїди.

5. Рефлексія:

- На отриманих листочках напишіть:

1. Що мене зацікавило в розвитку галузі кольорової металургії;

2. Самооцінка