Реклама












План-конспект уроку географії 6 клас


Методична розробка плану-конспекту уроку географії для 6 класу

Автор: Суслопарова О.М., вчитель географії МАОУ «ЗОШ №10» р. Кунгур

Урок географії в 6 класі по темі: Значення річок

Мета:

1. Провести міні-дослідження зміни значення річок в часі на прикладі г.Кунгура, створення міні проекту на основі прогнозу.

2. Формування особистісних та пізнавальних УУД

Обладнання: тексти з інформацією, робочі листи, атлас за 6 клас, оціночна таблиця, атлас пермського краю, маркери, папір формату А3.

План уроку:

1. Організаційний момент

Формує позитивний настрій на урок

2. Мотивація

Виділення причинно-наслідкових зв'язків освіти міст. Співвідношення виділених причин по відношенню до міста Кунгуру. Виділяють проблемне питання і тему уроку.

3. Значення річок для Кунгура у 17-18 століттях

Робота в групах : виділення та ранжування значущості річок на даному рубежі століть у порядку значущості. Аргументація .

4. Значення річок для Кунгура у 20-21 століттях

Робота в групах: особисті докази та аналіз додаткової інформації, виділення та ранжування значущості річок на даному рубежі століть у порядку значущості.

5. Міні-проект

Створення та захист (презентація) міні-проекту «Річки майбутнього»

6. Рефлексія

Самооцінка, оцінка проектів та роботи груп.

7. Домашнє завдання

Розробити маршрут сплаву по будь-якій річці Пермського краю з зупинками.

Хід уроку:

1. Організаційний момент:

- Здрастуйте, я рада вітати своїх учнів і гостей у стінах нашої школи. Сьогодні я столи розставила для роботи в групах і у вас була можливість самостійно розподілитися по групах . В кінці уроку вам належить оцінити не тільки особистий внесок у роботу, а також бути уважними до роботи колег для подальшої їх оцінки.

2. Мотивація:

- На столах у вас атласи, відкриваємо фізичну карту Росії. Подивіться уважно, яку залежність у розміщенні міст Росії ви можете виділити?

( -Міста розміщені по річках)

- Чому? Яку функцію виконують річки?

(Називають причини: для приготування їжі; побутові потреби; торгівля; охорона території;)

- Відповідно тема нашого уроку?

(-Значення річок)

- 350 років тому наші предки вибирали місце для будівництва нашого міста, ніж цей вибір аргументувалися?

( -Кунгур побудований на трьох річках, які грали ті ж функції, що й для інших міст)

-Тому на прикладі нашого міста і річки Сылвы пропоную розглянути а змінюється з часом значення річок? Мета нашого уроку провести міні-дослідження та створити проект майбутнього.

3. Значення річок для Кунгура в 17-18 століттях:

- На столах у Вас знаходяться робочі аркуші, виділіть та зафіксуйте в порядку зменшення значущості функції, які виконувала річка Сылва в 17 столітті. На роботу дається три хвилини.

(ранжирують значення, потім по черзі групи називають у порядку зменшення значущості; спірні моменти доводяться аргументом)

4. Значення річок для Кунгура у 20-21 століттях:

- Щоб виділити використання річок у 20 столітті і в даний час своїх пізнань вам не досить, потрібна додаткова інформація, яка знаходиться у вас на столах. Розподіліть між собою для ознайомлення і спільними зусиллями виділіть пункти в порядку зникнення, потім зменшення їх значущості. Вітаються свої факти.

(8 хвилин працюють, потім аргументуючи один учень від групи виступає, а представники двох інших груп доповнюють , якщо мають інші варіанти те висловлюють їх.)

5. Міні-проект:

- Який ми побачимо річку Сылву через 40 років? Пропоную обговорити в групах , застосувати додаткову інформацію з роздаткового матеріалу, створити за 15 хвилин міні - проект «Ріка - 2050 року». Викласти суть на аркуші формату А3 маркером, а потім презентувати іншим групам.

Критерії оцінки проекту відображені в таблиці:

Критерії

1 група

2 група

3 група

1. Реалістичність

 

 

 

2. Чіткість при захисті

 

 

 

3. Використання назв географічних об'єктів

 

 

 

4. Аргументируемость

 

 

 

5. Творчий підхід

 

 

 

- У проекті відобразити:

1. Які напрямки використання річки будуть мати найбільше значення; Передбачити нові види діяльності на річці Сылве;

2. Відобразити які заходи необхідні, щоб річки не зникли;

3.Какой бізнес можна запланувати як найприбутковіший на перспективу, пов'язаний з річкою?

(Через 15 хвилин роботи, учні захищають свої проекти у дошки, наводячи свої аргументи на користь свого проекту. Інші дві групи можуть задавати питання і оцінюють роботу груп заносячи бали в картку. Виділяється кращий проект)

6. Рефлексія:

- Всім групам спасибі за роботу! Пропоную заповнити оцінні листи.

(Оцінюють свою роботу і роботу інших груп.

- спасибі за роботу!

7. Домашнє завдання:

- Розробити маршрут сплаву по будь-якій річці Пермського краю з зупинками.

№ групи:_______

Значення річок для Кунгура

у 17 столітті

Значення річок для Кунгура

у 20-21 століттях

 

 

Група №________

ПІБ, група

Самооцінка і оцінка учасників групи

Оцінка якості роботи інших груп

Продовж фразу: «Я задоволений (незадоволений) своєю роботою на уроці так як .......»

Підберіть по одному різному прилагательному характеризующему групи

1.

 

 

 

2.

 

 

 

3.

 

 

 

4.

 

 

 

5.

 

 

 

6.

 

 

 

1 група

 

 

 

2 група

 

 

 

3 група

 

 

 

4 група