Реклама




Позакласний захід з хімії у 8 класі


Інтелектуальна гра з хімії: «Слабка ланка в неорганике»

Позакласний захід - інтелектуальна гра «Слабка ланка в неорганике» з курсу «Неорганічна хімія» у 8 класі

Автор: Чубарова Юлія Юріївна, вчитель хімії МБОУ - Зименковская ЗОШ сел. Зименки Муромського району Володимирської області

Дана інтелектуальна гра буде корисна викладачам хімії загальноосвітніх шкіл для узагальнення і закріплення знань з хімії за курс 8 класу, призначена для учнів 8 класів. Інтелектуальна гра «Слабка ланка в неорганике» спрямована на розвиток у студентів самостійності суджень, вміння відстоювати свою думку, розвиток логічного мислення, активізацію пізнавальної діяльності, формування професійного інтересу, сприяє закріпленню і поглибленню знань. Крім цього інтелектуальна гра з хімічним вмістом стимулюють інтерес до предмета, вчить школярів використовувати накопичені знання в житті, виховує у них прагнення розширювати кругозір і не зупинятися на досягнутому.

Гра з хімії: «Слабка ланка в неорганике»

Тип заняття: контрольно-узагальнююче з курсу «Неорганічна хімія» у 8 класі.

Мета: систематизувати знання учнів з курсу хімії 8 класу, провести контроль ступеня засвоєння вивченого матеріалу;

Завдання:

- розвивати в учнів уміння аналізувати, порівнювати, застосовувати теоретичні знання на практиці.

- розвивати допитливість, інтерес до пізнання, впевненість у своїх силах.

- формувати навички хімічного мислення, логіки.

Матеріали і обладнання: періодична система Д.І. Менделєєва, таблиця розчинності, реактиви для експериментів (соляна кислота, сірчана кислота, хлорид барію, нітрат срібла, карбонат калію, ортофосфорна кислота).

Хід заняття.

«Людина грає тільки тоді, коли він є людиною

в повному значенні цього слова, і тільки тоді він є

справжньою людиною, коли він грає»

Шиллер

Вступне слово вчителя: «Як ви думаєте, яка мета нашого заняття - ігри?» Мета й завдання заняття проговорюються разом з хлопцями. Повідомлення умов гри. Гра складається з 9 турів (9 розділів навчального матеріалу за курс 8 класу за підручником Рудзітіс Г.Є., Фельдман Ф.Р.), у кожному з яких буде вибувати по одному учаснику гри. В 1 турі кожному з 10 учасників пропонується відповісти на 2 питання, відповідь на кожне питання необхідно дати протягом 3 секунд. У другому турі беруть участь 9 гравців і т. д. переможцем залишається один - найсильніша ланка в ланцюзі. В кінці кожного туру журі (учні 9 класу) підводить підсумки і ведучий повідомляє, хто став переможцем у даному турі. Гравці не мають права голосувати проти переможця. Їм дається час на те, щоб написати на листку і показати, кого вони хотіли б видалити з гри за результатами минулого туру. При цьому ведучий задає їм питання:

- хто не дружить з хімією?

- хто не знає жодного елемента періодичної системи Д.І. Менделєєва?

- хто, на вашу думку, не може розчинити сіль у воді?

- хто розплавив мізки, замість того, щоб розплавити речовина?

- хто вже випав в осад?

- кого пора відфільтрувати?

- хто не витримує підвищеної температури?

- кого пора випарювати?

- хто, на вашу думку, повинен тричі вибачитися перед портретом Д.І. Менделєєва за відсутність знань?

Переможцем стає гравець, який пройшов всі 9 турів гри і дав більше правильних відповідей.

Додаток

1 тур Предмет хімії. Речовини.(10 учасників по 2 питання)