Реклама












Конспект уроку інформатики по темі «Оперативна і довготривала Пам'ять комп'ютера» 7 клас


Автор: Баландіна Світлана Сергіївна, вчитель інформатики, МОУ СЗШ №2 імені В.А. Орлова, р. Петровська-Забайкальського, Забайкальського краю.

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект уроку інформатики в 7 класі з теми «Оперативна і довготривала пам'ять комп'ютера». Даний матеріал буде корисний вчителям інформатики. Ця розробка уроку спрямована на успішне опанування учнями таких понять: оперативна пам'ять, довготривала пам'ять, класифікація носіїв інформації.

Тема уроку «Оперативна і довготривала пам'ять комп'ютера»

(45 хв).

Мета уроку: створити організаційні і змістовні умови для успішного засвоєння учнями питань теми «Оперативна і довготривала пам'ять комп'ютера: оперативна пам'ять, види довготривалої пам'яті та з основні характеристики.

Завдання:

Освітні:

· сприяти діяльності учнів із самостійного формулювання визначень «пам'ять комп'ютера», «оперативна пам'ять», «довготривала пам'ять», «класифікація довготривалої пам'яті;

· організувати діяльність учнів таким чином, щоб вони змогли провести самоконтроль, самооцінку і корекцію;

· Закріпити основні навички створення комп'ютерної презентації.

Розвиваюча:

· розвивати увагу, пам'ять, мислення, мовлення учнів; навички роботи з текстом, ілюстраціями, комп'ютером; розвивати в учнів інтерес до предмета.

Виховна:

· виховувати в учнів вміння працювати в команді.

Тип уроку: урок «відкриття» нового знання

Форми роботи учнів: фронтальна, індивідуальна, групова.

Методи навчання: творчо-проблемне, ділова гра, діяльнісний метод навчання, створення проблемної ситуації, пошуковий.

Необхідне технічне обладнання: підручник, комп'ютери з інстальованими на них Windows, програмою створення комп'ютерної презентації Microsoft Power Point, мультимедійний проектор, презентація

«Оперативна і довготривала пам'ять», картки, прайс-аркуші, фломастери, клей, зразки носіїв інформації (диски, дискети, флешки та ін).

Хід уроку

Організаційний момент. Введення в урок.

(клас поділений на дві команди по 6 осіб у кожній)

- Здрастуйте, діти! Доброго дня!

- Хлопці, почнемо наш урок з того, що згадаємо теми минулих уроків.

(пристрої введення та виведення)

- Перед вами картки з зображеннями різних пристроїв комп'ютера

(на столі перемішані картки із зображеннями пристроїв комп'ютера)

- Учні команди №2 виберіть собі картки із зображенням пристроїв введення інформації, а команда №2 картки із зображеннями пристроїв виводу.

(Учні розглядають картки і вибирають ті, які відповідають завданням команди.)

- Отже, давайте перевіримо, як ви впоралися із завданням, а заодно перевіримо домашнє завдання. Команда №1, які пристрої ви вибрали і розкажіть про цих пристроях докладніше. Команда №2, ваша відповідь? (під час відповідей учнів пристрою демонструються обрану картку і розповідають про пристроях зображених на них )

Постановка теми та мети уроку.

- Хлопці, ми не всі картки розібрали. Подивіться уважно, зображення яких пристроїв залишилися лежати на столі. (на столах залишилися картки з иображениями флешки, жорсткий диск, дискета, CD-диски та інші)

- Як одним словом можна назвати ці пристрої? (пам'ять комп'ютера, носії інформації)

- Для яких функцій вони використовуються? (для поранення і передачі інформації)

- Вірно, а також для накопичення знань. Це основа будь-якої цивілізації. Адже, пам'ять людини не досконала і зможе вмістити всі знання і досвід, накопичений поколіннями. Тому з найдавніших часів люди використовували найрізноманітніші носії інформації (від каменю і шкур тварин до високоякісного паперу). Якісний стрибок у розвитку інформаційних носіїв стався, коли людині потрібно навчити машину розуміти записану інформацію.

- Хто зможе сказати тему сьогоднішнього уроку? (пам'ять комп'ютера)

- Тема уроку «Оперативна і довготривала пам'ять комп'ютера.» Відкрийте зошити, запишіть число і тему уроку.

- Сьогодні ми познайомимося з оперативної та довготривалої пам'яті комп'ютера. А на які питання ми повинні сьогодні відповісти? Давайте подумаємо. Обговоріть у групах, на які питання ви хотіли б знайти відповіді.

(Вчитель записує питання на дошці: Що таке оперативна пам'ять?

Що таке довготривала пам'ять? Які носії інформації існують?

Який носій інформації краще?)

Вивчення нового матеріалу. Самостійна робота з підручником.

Взаємоконтроль.

- А урок у нас сьогодні незвичайний. Уявіть себе конкуруючими фірмами, що працюють у нашій школі. А ви займаєтеся продажем комп'ютерного обладнання. Уявили ? Лавренків Саша - генеральний директор першої фірми. А Пестрецова Даша - очолює другу фірму.

- Поки ми з вами згадували пристрою комп'ютер, до нас надійшло замовлення на покупку різних носіїв інформації (гнучких магнітних дисків, жорстких магнітних дисків, CD і DVD - диско, карт-пам'яті.

- Щоб замовник зміг вибрати потрібний йому товар, кожній фірмі необхідно підготувати праис-листи. В прайс-листах повинна відбиватися вся інформація про товар. Зараз листи порожні, їх необхідно заповнити основними відомостями про носіях інформації.

- Отже генеральні директори фірм, будь ласка отримайте порожні прайс-листи і розподіліть їх між співробітниками своєї фірми. 

- Щоб вам легше було заповнити прайс-лист вам пропонуються картки, де вся необхідна інформація є(картки містять цитати і підручника про пристроях поранення інформації). Але всі картки перемішалися. Щоб правильно їх розподілити і наклеїти на потрібний прайс-аркуш, вам допоможе підручник з інформатики. Відкрийте підручник на сторінці 24, параграф 1.2.4.

- Уважно читайте текст параграфа, знаходите потрібну картку, і акуратно і красиво наклеюйте її на свій прайс-лист. Постарайтеся оформити його красиво.

- Після того як підготуєте свій прайс-лист, готуйтеся розповісти про те носії інформації який вам дістався.

(Учні самостійно читають текст параграфа, знаходять потрібні картки.Оформляють прайс-листи.Директори фірм допомагають членам своїх команд, у яких виникають проблеми.Перевіряють правильність виконання завдання. Учні готують усне відповідь.)

(Члени кожної команди по черзі виходять і розповідають зміст підготовленого ними прайс-листа. Суперники доповнюють відповідь і виправляють помилки. Учитель доповнює відповідь кожного, додатковими відомостями виходять за рамки підручника.

Практична робота за комп'ютером

- Давайте повернемося до питань які ми поставили собі на початку уроку.

- Чи вдалося нам відповісти на них?

- Залишився останній питання, який носій інформації є краще для вас? І який би ви порадили придбати нашу клієнту?

Розробіть рекламний лист цього товару програми РowerРoint.

За якими ознаками ви вибрали саме цей носій інформації?

Учні в програмі по створенню презентацій створюють свій рекламний лист.

(Захищають і рекламують вибраний носій. інформації.

Самооцінка. Рефлексія

«5» - я активно працював на уроці і можу відповісти на всі питання

«4» - я не дуже активно працював на уроці, але можу відповісти на всі питання

«3» - я не працював на уроці, але можу відповісти на частину питань

«2» - я не працював на уроці, і не зможу відповісти ні на одне питання

(Учні оцінюють свою діяльність на уроці. Директори фірм переносять ці оцінки в оціночний лист і поруч ставлять свою оцінку.

Оцінний лист

Фірма №

Генеральний директор - ____________________________

 

ФІ співробітників фірми

Самооцінка

Співробітників фірми

Премія від

генерального директора

Бонуси від

замовника

Підсумкова оцінка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Домашнє завдання

Параграф 1.2.4 Питання 1.3, 1.4,1.5