Укладач: Безрукова Валентина Петрівна, ЧОУ «Прогімназія «Ідеал», р. Саратов, вчитель інформатики та ІКТ.
Урок присвячений вивченню числової інформації. Учні знайомляться з програмою «Калькулятор». Дана тема вивчається в курсі інформатики 4 класу.
Тема: Числова інформація. Обчислення на комп'ютері.
Мета: Прискорений розвиток інтелекту.
Завдання уроку:
Освітня: ввести поняття числової інформації, познайомити з програмою «Калькулятор».
Виховна: формувати гуманні якості особистості гімназиста, виховувати толерантність, створити умови для реальної самооцінки учня, реалізації його як особистості.
Розвивальна: розвиток пізнавального інтересу, ініціативи вихованців в умовах комп'ютерної підтримки навчального процесу..
Обладнання: підручник «Інформатика і ІКТ». 4-й клас: у 2-ох частинах. Бененсон Е. П., Паутова А. Р., комп'ютер з програмою PowerPoint, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка.
Матеріал підручника: теорія на с. 28 - 32; завдання 33, 34, 35.
Домашнє завдання: с. 32 завдання 36.
Малюнок до конспекту
I. Організаційний момент.
- Здрастуйте, гімназисти і гімназистки! Я рада вітати вас на уроці інформатики.
II. Постановка теми уроку.
- Прочитайте тему уроку: «Числова інформація. Обчислення на комп'ютері».
III. Вивчення нового матеріалу (засвоєння нових знань).
- Перші комп'ютери були створені, щоб обробляти числову інформацію, тобто обчислення. Саме слово «комп'ютер» походить від англійського слова «computer» - обчислювач.
- В пам'яті комп'ютера числа зберігаються у вигляді двійкових кодів, які називаються двійковими числами. Для кодування чисел використовується кодова таблиця, а набір правил, який називають двійковою системою числення.