Реклама












Конспект уроку З у 1 класі за програмою «Школа 2100»


Тема уроку: Фантазуємо і вчимося. Майстер зображення допомагає побачити. Теплі і холодні кольори. Колективна робота «Городок»

Автор: Степанова Тетяна Сергіївна, вчитель образотворчого мистецтва, Удмуртська республіка, с. Дебесы, МБОУ «Дебесская середня загальноосвітня школа»

Опис роботи: пропоную Вам конспект уроку для 1 класу загальноосвітньої школи на тему: «Фантазуємо і вчимося. Майстер зображення допомагає побачити. Теплі і холодні кольори». Даний матеріал буде корисним для вчителів образотворчого мистецтва, які працюють за програмою «Школа 2100». Це конспект уроку, який спрямований на формування уявлень про теплі і холодні кольори, а так само про передачу настрою через колір.

Мета уроку: дати поняття про різні характери і настрої кольору.

Завдання уроку:

- дати уявлення про теплі і холодні кольори;

- дати поняття про вираження настрою через колір;

- формувати навички та вміння організації робочого місця у відповідності з видом образотворчого мистецтва;

- виховувати інтерес до предмета.

Завдання: колективна творча робота «Містечко».

Індивідуальна і колективна робота.

Матеріали: гуаш, пензель.

Хід уроку:

1. Орг. Момент.

Продзвенів уже дзвінок.

Починається урок.

У подорож підемо -

В країну фарб потрапимо.

Слухай, думай, спостерігай,

На уроці не лови гав! (Ковалько В.І.)

2. Нова тема.

Хлопці, а сьогодні до нас у гості з чарівної країни прийшли різні кольори. Вішаю На дошку картинку.

У кожного з них свій характер, як і у вас! Одні завжди веселі, життєрадісні, а інші задумливі, суворі та сумні... ось наприклад червоний, помаранчевий і жовтий - це теплі кольори, вони бадьорі, веселі, радісні, а блакитний, синій і фіолетовий - холодні, вони серйозні і трохи сумні... А от зелений колір особливий: він може бути і веселим, і більш сумним. Зараз ось я вам розповім казку про зеленому кольорі, а ви мене уважно послухайте!

Жила-була в країні З Зелена Фарба. Жила весело, не нудьгувала. Роботи для неї в країні З завжди було хоч відбавляй: скільки зелені треба малювати! І характер у Зеленої фарби був поступливий, з усіма у неї склалися хороші стосунки. Але особливо вона здружилася зі своїми двома сусідками: Жовтою фарбою і Синьою фарбою.

Жовта фарба була весела і сміхотуха. Вона раділа всьому, була оптимісткою. Частина її радості передавалася і Зеленій фарбі, і тоді у неї виходила особливо соковита зелень, пронизана сонячним промінням. А інша її подруга, Синя фарба, майже не сміялася, вона весь час перебувала в сумно-задумливому стані, і при вигляді цього у Зеленої фарби пропадало бажання радіти й сміятися. Вона теж ставала задумливою і сумною. У яскраві сонячні дні Зелену фарбу тягнуло до її веселою подрузі. Разом вони гуляли по країні З і малювали.

- Дивись як прекрасна життя - веселилася Жовта фарба і розкидала жовті промені сонця на картинку. Зелена фарба веселилася разом з нею!

Коли ж наставали сутінки або на сонці набігала хмаринка, Зелена фарба згадувала про іншій своїй подрузі і поспішала до неї.

- Життя так загадкова і сумна - зітхала та, і Зелена фарба сумувала разом з нею.

Незабаром інші фарби стали засуджувати її. Потрібно бути постоянее - говорили вони, що за перепади настрою. І пора б мати свою думку!

Але Зелена фарба нічого не могла з собою вдіяти - адже їй подобалися обидві її подруги і вона була зовсім щира. З Жовтою фарбою їй було нестримно весело, а з Синьою фарбою нестерпно сумно. Вона не хотіла втрачати ні одну зі своїх подруг. Спілкування з ними робило багатше і яскравіше її саму!

Незабаром і фарби стали помічати зміни, що відбуваються з Зеленою фарбою. Яка вона різна - говорили вони. Непередбачувана, дивовижна! Всі стали пишатися Зеленою фарбою, а вона і сьогодні дружить з обома своїми подругами!

Сподобалася казка? А що ж ви з неї дізналися? (що зелена буває і холодною і теплою фарбою).

Хлопці, а ми з вами спробуємо з допомогою наших гостей фарб намалювати містечко, де кожен житель зі своїм настроєм і характером. А раз до нас у гості прийшли такі різні кольори з різними характерами, то вони і малюють зовсім різні настрої!!! Ось, наприклад, оранжевий колір намалює нам веселого помаранчевого жителя містечка, а фіолетовий - сумного. (показ як малювати чоловічка). А адже в місті повинні бути не тільки його жителі, а й будинки, в яких вони живуть. І будинки наші гості малюють з різним настроєм. Холодні кольори малюють будинки, схожі на снігові, льодові - такі ж холодні, а теплі кольори малюють будиночки теплі, сонячні.

Ну ось тепер нам з вами можна взятися за роботу. А тепер, щоб в нашому містечку не вийшло одних жителів багато, а інших зовсім немає - ми з вами розділимося по рядах - першого і другого рядів сьогодні будуть допомагати теплі кольори, а третьому і четвертому - холодні кольори.

3. Практична робота.

4. Висновок уроку.

Ну ось які ми з вами сьогодні молодці! Ось яка робота у нас з вами сьогодні вийшла! Нам з вами сьогодні допомагали теплі і холодні кольори. Вони кожні по своєму красиві та необхідні.

Молодці! До-побачення, хлопці!