Реклама












Конспект уроку-гри з літератури в 7 класі


Урок-гра по літературі

Тема: «Літературний калейдоскоп».

Клас: 7

Автор: Береснєва Світлана Павлівна, вчитель МБОУ ЗОШ № 9 міського округу Сухий Лог Свердловської області

Тип уроку: узагальнюючий.

Обладнання: інтерактивна дошка, картки з завданнями.

Даний урок є узагальнюючим. Його можна використовувати в якості позакласного заходу. Він буде корисний вчителям літератури, заст. директорів з виховної роботи. При складанні конспекту були підібрані цікаві конкурси, які дозволяють в ігровій формі перевірити знання учнів з літератури.

Мета: в ігровій формі перевірити знання учнів творів літератури і літературознавчих термінів.

Завдання:

1. перевірити якість отриманих знань і кругозір учнів з предмета;

2. сприяти розвитку інтересу до отримання нових знань;

3. допомогти становленню моральної культури, а також самовираження особистості учнів; сприяти згуртуванню колективу, навчити хлопців працювати в команді, нести відповідальність перед всіма членами колективу.

Хід заходу.

1. Орг. момент.

2. Вступне слово. 2-3 хв.

Постановка проблеми. Формулювання теми уроку.

На світі є чудова країна,

Де книги добрі живуть.

Відома всім читачам вона,

І там завжди нас в гості чекають.

У будь-якій країні ти зможеш побувати,

Не виходячи з кімнати своєї,

Лише варто книжку в руки взяти,

Залишившись наодинці з нею.

- Хлопці, а яке значення має книга для вас? (з книг можна дізнатися багато цікавого і корисного, з нею цікаво проводити час, поїздки стають більш захоплююче з книгою, по-справжньому грамотним можна стати тільки завдяки книзі)

Сьогодні на уроці ми будемо говорити про книжки, про літературні твори, їх авторів та героїв, про важливу роль читання в житті людини, згадаємо твори, з якими знайомилися в минулому році.

Клас ділиться на дві команди: 1 і 2 команда. Відстежувати результати конкурсів буде журі. Представлення журі.

3. Проведення гри.

1 конкурс - «Дізнайся письменника» (5 хвилин)

Михайло Юрійович Лермонтов

Павло Петрович Бажов

Микола Васильович Гоголь

Антон Павлович Чехов

Лев Миколайович Толстой

Гаврило Романович Державін

Денис Іванович Фонвізін

Афанасій Афанасійович Фет

Вільям Шекспір

Антуан де Сент-Екзюпері

Для проведення наступного конкурсу запрошується по 1 учаснику від команди. Учасник повинен з допомогою міміки і жестів зобразити слова. Команда в свою чергу, повинна зрозуміти ці слова.

2 конкурс - «Пантоміми» (10 хвилин)

З допомогою пантоміми (міміки, жестів) зобразити:

1 команда: трагедію, детектив (жанри літератури), художник.

2 команда: комедію, казку (жанри літератури), письменник.

Під час підготовки учасників, командам пропонується наступне завдання.

Завдання: на кожну літеру напишіть назву твору або прізвище письменника.

1 команда

Зміст

Про-

Р-

Л-

А-

В-

Л-

Е-

Н-

І-

Е-

Завдання: на кожну літеру напишіть назву твору або прізвище письменника.

2 команда

Зміст

З-

Про-

Д-

Е-

Р-

Ж-

А-

Н-

І-

Е-

3 конкурс - «Перевертні» (5 хвилин)

Завдання: відгадати назву та автора твору.

1. «Казка про те, як 2 міністра ---------- «Повість про те, як мужик 1 2 генералів

1 чиновника заморили» прогодував» М.Є. Салтикова-Щедріна.

2. «Казахські чоловіки» -------------------- «Російські жінки Н.А. Некрасова».

3. «Великий король» ------------------------- «Маленький принц» А. де Сент - Екзюпері.

4. «Гав-гав» ------------------------------------«Муму» І.С. Тургенєва.

4 конкурс - «Співвіднесіть назву твору та автора» (робота з інтерактивною дошкою) - 8 хвилин.

5 конкурс «Розгадай ребус» (робота з інтерактивною дошкою) - 8 хвилин.

4. Підведення підсумків.

Слово журі. Оцінювання.

Хлопці, вам сподобався наш урок? Що саме сподобалося і не сподобалося на уроці?

Всім велике спасибі за увагу!