Предмет: Геометрія.
Автор: Байжуманов Даніяр Маулетович, вчитель математики Республіка Казахстан, Акмолинська область, Целіноградській район, середня школа №32 с. Новоишимка
Мета: - узагальнення в учнів знань про вектори в координатах і виявлення рівня засвоєння навичок виконання дій над векторами в просторі;
Завдання:
- удосконалювати в учнів уміння і навички виконання дій над векторами;
- розвивати в учнів навички самостійного виконання завдань;
- виховувати в учнів свідоме ставлення до вивчення даної теми.
Очікувані результати (учні повинні):
знати: - визначення суми, різниці та добутку векторів;
уміти: - розв'язувати завдання на виконання дій над векторами в координатах;
розуміти: - алгоритм виконання дій над векторами, використовуючи правила трикутника і паралелограма.
Тип уроку: Урок закріплення ЗУН.
Методи: Усне опитування, бесіда, робота в парах і в групах, практичне вирішення завдань за підручником, тестові завдання.
Ресурси: ноутбук, проектор, підручник, картки з завданнями, роздатковий матеріал, листи самооцінювання і взаімооцінювання, стікери.
I. Організаційний момент
1. Перевірка підготовленості учнів до уроку.
2. Привітання вчителя та учнів.
3. Фіксація відсутніх учнів.
II. Психологічний настрій
III. Постановка мети і завдань уроку
IV. Актуалізація опорних знань
Питання: 1) Числа, які визначають положення точки, називаються ...? (Координатами).
2) Величина, яка визначається своєю довжиною та напрямом, називається ...? (Вектором).
3) Вектори, які лежать на одній прямій або на паралельних прямих, називають ...? (Колінеарними).