Реклама












Конспект уроку геометрії для 7 класу


Конспект уроку з геометрії в 7 класі з теми «Співвідношення між сторонами і кутами трикутника»

Автор: Малкова Світлана Василівна, вчитель математики ЗОШ №40», р. Саранськ

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект уроку в 7 класі з теми «Співвідношення між сторонами і кутами трикутника. Розглядається одна з найважливіших теорем геометрії - теорема про суму кутів трикутника. Теорема дозволяє отримати важливі слідства - властивість зовнішнього кута трикутника, деякі властивості прямокутних трикутників. Потім розглядаються співвідношення між сторонами і кутами трикутника, нерівність трикутника.

Даний матеріал розрахований для вчителів середньої школи.

Мета:

1. Повторити та узагальнити вивчений матеріал;

2. Формувати вміння міркувати;

3. Розвивати логічне мислення учнів;

4. Перевірити рівень засвоєння теми.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

Обладнання: комп'ютер, проектор, екран.

План уроку.

1. Організаційний момент.

2. Теоретичний опитування.

3. Усна робота.

4. Геометричний диктант.

5. Готуємося до ДПА.

6. Рішення завдань.

7. Історичні відомості.

8. Тестова робота.

9. Домашнє завдання.

10. Підсумок уроку.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Діти, сьогоднішній урок хочу почати словами відомого математика А. Маркушевича: «Через математичні знання, отримані в школі, лежить широка дорога до величезних, майже неозорими областях праці та відкриттів».

Девіз нашого уроку «Думаємо, думаємо, працюємо і допомагаємо один одному».

Тему уроку ви дізнаєтеся, якщо виконайте наступне завдання: розв'яжіть анаграми (у словах змінено порядок букв). Які слова зашифровані?

1.олгу (кут)

2.тосроан (сторона)

3.кельногутри (трикутник)

4.сотоешонине (співвідношення)

Яка тема об'єднує ці слова? (Співвідношення між сторонами і кутами трикутника).

Сьогодні ми згадаємо і узагальнимо ті знання, які ви отримали на попередніх уроках. Отже, відкрийте зошити і запишіть тему уроку: «Співвідношення між сторонами і кутами трикутника».

2. Теоретичний опитування.

1) Сформулюйте теорему про суму кутів трикутника.

2) Який кут називається зовнішнім кутом трикутника?

3) Чому дорівнює зовнішній кут трикутника?

4) Який трикутник називається гострокутним?

5) Який трикутник називається тупоугольным?

6) Який трикутник називається прямокутним?

7) Як називаються сторони прямокутного трикутника?

8) Сформулюйте теорему про співвідношення між сторонами і кутами трикутника.

9) Сформулюйте нерівність трикутника.

10) Сформулюйте властивості прямокутних трикутників.

3. Усна робота.

- Знайти невідомі кути трикутника.

Конспект уроку геометрії з малюнками можна подивитися тут