Реклама












Конспект уроку музики в 3 класі


Конспект уроку музики в 3 класі «Таємниці нотного королівства»

Автор: Сорвачева Оксана Федорівна, вчитель музики, КДУ «Школа-гімназія №10», р. Усть-Каменогорськ

Це урок-творчості, який допоможе вчителям музики використовувати його на заключних уроках в кінці чверті. На уроці використовуються різноманітні творчі та музичні завдання, які розвивають мислення, пам'ять, уяву, музичні і творчі здібності дітей.
Урок розрахований для учнів 3 класу.

Тема уроку: «Таємниці нотного королівства»

Тип уроку: урок-подорож

Мета уроку: закріплення та узагальнення знань учнів з елементами творчих завдань, нотної грамоти.

Завдання розвитку:

- асоціативного мислення учнів, уяви, пам'яті

- музичних і творчих здібностей учнів

- вокально-хорових навичок співу через пісенний матеріал

- виконавської та слухацької культури

виховання:

· емоційного інтересу і відгуку на музику

· морально-духовних аспектів - доброзичливість, любов і повага до музики, один одному, співпереживання

· ініціативного ставлення до пропонованих завдань

навчання:

· закріплення знань з музичної грамоти

· закріплення знань по темах чверті I

· знання музичних інструментів

· виконання пісень «Музикант», Сім нот», «Звуки музики», «Нотний стан» з використанням музичних інструментів

Методи навчання:

· репродуктивний

· наочно-слуховий, наочно-зоровий, наочно - практичний

· частково-пошуковий

· контрольно-практичний

· словесно-практичний

Форма діяльності: індивідуальна, групова, фронтальна, колективна

Наочність:

· дидактичний матеріал

· комп'ютерна презентація

Обладнання:

· комп'ютер

· магнітофон

· фонограми пісень

· музичні інструменти (металофони, ксилофони, трикутники)

· мультимедійний проектор

Хід уроку

Звучить музика «Маленька країна». Діти входять і сідають по командах( на столах музичні інструменти)

Вчитель: Здрастуйте, хлопці! Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми вирушаємо подорожувати в нотне королівство і дізнаємося всі його таємниці.

Діти читають вірші.

«П'ять лінійок нотного рядка

Ми назвали нотний стан

І на ньому всі ноти-точки

Розмістили по місцях.

Скрипковий ключ:

«Відкриває нотний стан

Музичний капітан

Капітан відмінний

Славний ключ ...(хором-скрипковий)

Учитель: Хлопці, ви бачите, що до нас на свято прийшов сам король нот-скрипковий ключ і приніс з собою нотний драбинку-чудесенку із завданнями. Він буде дивитися і оцінювати ваші знання, а потім нагородить ту команду, яка набере найбільшу кількість балів.

Перше завдання, яке приготував скрипковий ключ - виконати пісню «Нотний стан»

Скрипковий ключ: А скільки нот ви знаєте?

Всі хором:

Сім лише нот на світі

До, ре, мі, фа, соль, ля, сі

Ти запам'ятай ці ноти

І в сердечку збережи.

Виконання пісні «Звуки музики» з грою на музичних інструментах.

Скрипковий ключ: Молодці, хлопці! Подивимося, як ви впораєтеся з другим завданням, яке називається «Музичні ребуси».

Учитель: під час звучання музики ви відгадуєте слова, в яких зустрічаються ноти. Як тільки музика перестане звучати, учасники під номером 1 від кожної команди виходять до дошки і відповідають. За правильну відповідь команда отримує 2 бали.

1 команда - дорога, бере

2 команда - будиночок, прізвище

3 команда - квасоля, сіль

4 команда - коляска, спасибі

5 команда - помідор, бузок

Вчитель: Молодці! Наступне завдання, яке пропонує нам скрипковий ключ-потрібно розгадати кросворд «Нотний стан».

Завдання: від кожної команди до мене виходять учасники під номером 2 ,відповідають на запитання, а відповіді вписують у порожні клітинки. Якщо учасник не справляється із завданням, допомагає команда. Правильна відповідь оцінюється в 1 бал.

1 команда

1) Назвіть російський народний інструмент, схожий на гармонь? (баян)

6) Як називається словесне змагання акинів на домбрі? (айтыс)

2 команда

2) Який лад має світлий характер? (мажор)

7) Яка нота пишеться на 3-їй лінійці нотного стану? (сіль)

3 команда

3) Як називається чергування тривалостей нот? (ритм)

8) Як називається швидкість руху в музиці? (темп)

4 команда

4) Який лад має сумний характер? (мінор)

9) Назвіть героя героїчного епосу? (алпамис)

5 команда

5) Як по-казахськи називається «епос»? (жир)

10) З допомогою чого композитори пишуть твори? (нот)

Вчитель: Молодці! Хлопці, а як називають людей, які знаючи всі ноти, складають музику?

Діти: Композитори, музиканти.

Скрипковий ключ: Ви хотіли б стати музикантами? А яку знаєте пісню про музиканта?

Діти виконують пісню «Музикант» з грою на інструментах.

Скрипковий ключ: Тепер я хочу дізнатися, які ви знаєте музичні інструменти?

Вчитель: В цьому завданні треба з'єднати красиво точки-цифри один за одним послідовно, щоб вийшов музичний інструмент. Учасник під номером 3 покаже свій малюнок назве цей інструмент. Завдання оцінюється в 2 бали.

Звучить музика «Світить місяць».

Вчитель: Добре ви хлопці малюєте і вгадуєте музичні інструменти. А чи любите ви відгадувати загадки про інструменти?

В цьому конкурсі працює вся команда. За правильно отгаданную загадку команда отримуєте 1 бал.

1 команда

«В лісі виросла, на стіні вывисла

На руках плаче, хто слухає-скаче» (балалайка)

2 команда

«Зуби чорні і білі вишикувалися в ряд,

Їх не бійся - не кусаються,

А якщо торкнешся - зазвучать» (рояль, акордеон)

3 команда

«Сам пустий, голос густий,

Дріб вибиває, дітей скликає» (барабан)

4 команда

«То гладшає, то худне,

На весь дім голосить» (баян)

5 команда

«У нього є мова,

Він базікати їм звик,

Але, коли він базікає,

Чути не слова, а дзвін» (дзвін)

Вчитель: Відмінно попрацювали. Але, щоб з легкістю подолати ще 2 сходинки драбинки, проведемо музичну розминку «Топай друг».

Переходимо до конкурсу «Живі картинки» в музиці.

Завдання: звучить музичний твір, команда слухає і визначає композитора, назву твору, а учасник під номером 4 виходить до дошки, показує картину, яка відповідає даному добутку і називає цей твір.

Завдання оцінюється в 2 бали.

1 команда - «Колискова Волхова» з опери «Садко» Н. А.Римский-Корсаков

2 команда - «Народний танець» із балету «Легенда про білого птаха» Р. Жубанова

3 команда - Епос «Алпамис»

4 команда - «Військовий марш»

5 команда - «Дощик»

Вчитель: Останній конкурс називається «Висловлювання про музику».

Завдання: та команда, яка швидше за всіх збере в правильній послідовності смужки з літерами, щоб вийшло висловлювання російського композитора про музику, отримує 3 бали. Учасник під номером 5 зачитує вислів.

(«Музика - душа моя» М.И.Глинка)

Учитель: Хлопці, ми з вами пройшли всі щаблі нотного королівства. Сім нот, з якими ми подорожували, будуть і далі супроводжувати нас протягом усього життя. Так давайте завершимо нашу подорож веселою піснею «Сім нот».

Виконання пісні «Сім нот».

Скрипковий ключ, який з команд ти додав би додатковий бал за кмітливість, відмінні знання, швидкість, вміння дружно працювати?

Настав момент, коли скрипковий ключ підраховує набрані бали і нагороджує переможців подарунками.

Лунають фанфари.

Вчитель: діти, ви всі сьогодні добре попрацювали, показали свої знання і вміння з музики. Спасибі вам за урок! Спасибі тобі скрипковий ключ, що прийшов до нас в гості і відкрив нам тайни свого королівства. Всім до побачення! До нових зустрічей в нотному королівстві!

Діти виходять під музику «Маленька країна».