Реклама












Конспект уроку російської мови для 10 класу. Ім'я числівник


Розробка уроку з російської мови по темі «Ім'я числівник»

Автор: Агибаева Маншук Науханбаевна, вчитель російської мови і літератури у школах з казахським мовою навчання. Середня школа №19. Карагандинська область. р. Сатпаєв

Опис матеріалу: конспект уроку з російської мови по темі «Ім'я числівник» .10 клас (у школах з казахським мовою навчання клас ділиться на дві підгрупи на уроках російської мови)

10 клас (підгрупа, 12 учнів)

Тема: Ім'я числівник.

Мета: дати поняття про ім'я числительном.

Завдання:

освітня - познайомити дітей з частиною мови, ім'я числівник і вчити визначити розряди числівників та їх відмінок.

розвиваюча - розвивати уміння застосовувати знання на практиці, розвивати психічні процеси: пам'ять, мова, увагу, мислення; навички швидкого читання, роботи з комп'ютером.

виховна - сприяти вихованню патріотизму.

Тип уроку: засвоєння нових знань, узагальнення і систематизація знань.

Метод уроку: частково-пошуковий, комунікативний, пояснювально-ілюстративний,

Форми навчальної діяльності: фронтальна, групова, індивідуальна

Наочність: таблиці, дидактичний матеріал, тест, картки, кросворд.

Технічні засоби навчання: комп'ютери, інтерактивна дошка

I. Організаційний момент.

Перевірка готовності учнів до уроку.

Записати в зошиті (число, класна робота)

II. Повідомлення мети уроку.

Скільки в нашому класі учнів? (двадцять п'ять)

Скільки уроків буває у вас кожен день? (шість)

Скільки хвилин триває урок? (сорок п'ять)

Які слова ви використали у своїх відповідях?

Що ви можете про них сказати? Це імена числівники.

- Отже, сьогодні на уроці ми з вами ознайомимося з частиною мови - ім'я числівник.

III. Нова тема.

Наш урок пройде у вигляді вікторини.

Спочатку, щоб трохи розім'ятися, давайте проведемо, невелику розминку у вигляді тесту.

Роздаю учням тести.

1.що таке ім'я числівник?

а) самостійна частина мови, яка позначає дію і відповідає на питання що робити? що зробити?

б) самостійна частина мови, яка позначає ознаку предмета і відповідає на питання який? або чий?

в) самостійна частина мови, яка позначає число, кількість предметів, порядок їх при лічбі і відповідає на питання скільки? який? який?

г) самостійна частина мови, яка вказує на предмети, ознаки, кількість, але не називає їх.

2. Які види імен числівників ви знаєте?

а) чоловічого, жіночого і середнього роду.

б) порядкові, збірні та кількісні.

в) якісні, відносні, присвійні.

3. Як змінюються імена числівники?

а) відмінюються

б) схиляються

4. За будовою числівники можуть бути

а) негативними, определительными, вказівними

б) зворотними досконалого і недосконалого виду

в) власними, загальними, речовими

г) простими, складними, складовими

З відповідей тесту, який висновок ми можемо зробити?

Діти відповідають і складають кластер. (Відповіді оцінюється з допомогою фішок)

Провівши розминку, я переконалася, що ви добре знайомі з поняттям - ім'я числівник.

А зараз давайте попрацюємо з числівником один.

- Яке це ім'я числівник? (кількісне)

- Змініть числівник один за родами. (Запис у зошити.)

Числівник один змінюється за числами. Одні у формі множини може вживатися з іменниками, що мають лише форму множини.

Одні сани, одні окуляри, одні ножиці.

Одні книги. (в значенні частки тільки)

Хлопці, які сидять за комп'ютерами, будуть виконувати свої завдання. Давайте визначимося з порядковим рахунком. Перший, другий, третій,...,....,

Кожен учень буде виконувати завдання відповідає його порядковому номеру.