Реклама












Конспект уроку української мови в 10 класі на тему: «Заповнення поштового конверта»


Методична розробка уроку української мови в 10 класі на тему: «Заповнення поштового конверта»

Автор: Овсяннікова Лія Гарьевна, вчитель російської мови та читання КСКОУ ГО «Орловська спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа VIII виду»

Опис матеріалу: в спеціальних загальноосвітніх школах VIII виду в 10 класах вводиться новий предмет Діловий лист. Навчальна програма з цього предмету містить матеріал, який необхідний учням для соціальної адаптації.

Мета. Познайомити учнів з правилами заповнення поштового конверта.

Освітні завдання:

· вчити записувати адресу на конверті;

· розвивати словниковий запас і орфографічну пильність.

Виховні завдання:

· виховувати самостійність;

· прищеплювати учням інтерес до предмету;

· виховувати вміння користуватися поштовими послугами;

Корекційно - розвиваючі завдання:

· розвивати мислення і мова;

· збагачувати словник;

· коригувати увагу і пам'ять.

Педагогічна инструментировка:

· картки зі словниковими словами;

· поштові конверти;

· інструкції для учнів;

· конверти для самостійної роботи;

· конверт-зразок;

· сюжетна картинка «Листоноша».

План уроку

1. Підготовча частина (5 хвилин)

1.1. Організаційний момент

2. Основна частина (30 хвилин)

2.1. Словникова робота

2.2. Складання речень за картиною

2.3 . Здоров'езберігаючи вправи

2.4. Оформлення конвертів за зразком

2.5. Самостійна робота

Заключна частина (5 хвилин)

3.1. Підбиття підсумків уроку

Етапи уроку

Що роблять

вчитель

учні

1.Подготовительная частина.

Організаційний

момент

Здрастуйте, сідайте. Починаємо урок ділового листа. Яке сьогодні число? Місяць? День тижня? Підпишіть дату в зошит.

 

Третє грудня, четвер.

 

Прочитайте тему сьогоднішнього уроку.

 

Запишіть тему уроку в зошит.

Заповнення поштового конверта.

2.Основная частина.

 

 

 

Словникова робота

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Складання речень за

картинці.

Урок почнемо зі словникової роботи.

Прочитайте слова, записані на дошці.

Листоноша, бандероль, конверт, адреса, квиток, лист, адресат, телеграма

Якою темою об'єднані слова?

Пошта

Всі слова підходять до цієї теми?

Чому?

Ні, зайве слово квиток.

 

Прочитайте слова ще раз. Скільки їх?

 

Сім слів.

Запишіть слова по пам'яті.

 

Перевірте, чи правильно ви записали слова? Знайдіть серед цих слів спільнокореневі.

Адреса, адресат.

Що означають ці слова?

Місце проживання, напис на конверті.

Людина, якій пишуть лист.

Сьогодні на уроці ми познайомимося з новим словом адресант. Давайте хором його прочитаємо.

 

Дізнаємося про походження цього слова з етимологічного словника

У перекладі з німецького «Відправник»

Запишемо слово. Проведемо звукобуквенний аналіз.

8 букв,8 звуків.

Порівняємо написання слів адресат і адресант.

У слові адресат немає букви н.

Розглянемо картинку. Хто на ній зображений? Що робить?

Листоноша розкладає пошту.

Складіть пропозиції по картині.

 

Запишемо пропозицію і розберемо його членам і вкажемо частини мови.

Листоноша повернув лист адресанту.

Здоров'езберігаючи

вправи.

Встали, вийшли з-за парт. Виконаємо гімнастику для очей.

1.Вертикальные руху.

2.Горизонтальные руху.

3.Круговые руху очей за і проти годинникової стрілки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оформлення конверта

за зразком.

Сьогодні на уроці ми з вами навчимося правильно заповнювати поштовий конверт. А що таке конверт?

Це пакет з паперу, для відправлення листів.

Подивіться на виставку конвертів.

Які види конвертів ви знаєте?

Покажіть.

Святкові конверти для листівок. Конверти для військової кореспонденції, конверти великих розмірів.

Для чого потрібні такі конверти?

Для відправлення фотографій, журналів тощо

Розгляньте конверт на дошці.

З якої частини починаємо заповнення конверта?

 

З верхньої.

У вас в кожного на столі лежить конверт.

Прочитайте, що написано у верхньому лівому куті?

 

 

Від кого, звідки.

Чию адресу записують в цій частині?

Адреса відправника або адресанта.

Перед тим, як заповнити цю частину, прочитаємо основні правила.

 

Чому деякі слова при написанні ми скорочуємо?

Обмежене місце на конверті.

Якщо ви пишете лист, чия адреса будете писати в цій частині?

Свою адресу.

При написанні індексу будемо використовувати спеціальний шрифт?

Немає.

Заповніть цю частину. Прочитайте, що написали.

 

Можемо відправити листа в такому конверті?

Немає.

Чию адресу обов'язково треба вказати?

Адреса одержувача або адресата.

Розберемо правила оформлення адреси одержувача. Прочитайте по пунктах і покажіть на зразку.

 

Заповніть другу частину конверта, використовуючи зразок.

 

Повністю ми оформили конверт?

Немає. Не вистачає індексу.

Хто знає, що позначає індекс і для чого він потрібен?

Це цифровий код міста. Сортування листів використовують машини, які зчитують індекс.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Самостійна робота.

Правильно.

 

У вас на столах зразки написання цифр індексу. Будинки в зошиті ви потренуєтеся писати ці цифри.

 

Скажіть, ми можемо відправити листа в наших конвертах?

Немає.

Чому?

Немає на конверті марки.

Для чого наклеюють марку?

Так оплачуються поштові послуги.

На уроках позакласного читання ми з вами знайомилися з оповіданням Чехова «Ванька».

Пам'ятаєте, як хлопчик пише лист діду?

Давайте ще раз прочитаємо про це.

 

Як ви думаєте, дідусь отримав лист?

Немає.

Чому?

Не правильно вказана адреса.

Які помилки допущені?

Немає назви області, села. Прізвища дідуся.

Сьогодні ви навчилися правильно заповнювати конверт.

При заповненні даних конвертів були допущені помилки. Ви повинні знайти їх і підкреслити червоною ручкою.

 

3.Заключительная частина.

Підведення підсумків уроку.

Що ж нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

Навчилися заповнювати конверт. Дізналися правила заповнення конвертів.

Познайомилися з новим словниковим словом.

 

Урок закінчено.