Реклама












Конспект уроку виробничого навчання


Врізка дверного замка

Автор: Морозов Олексій Олександрович, майстер виробничого навчання ГОУ НВО ПУ34 р. Краснокаменськ

Урок призначений для учнів 8 виду з професії столяр будівельний. Конспект може бути корисний майстрам виробничого навчання, а так же вчителям технології загальноосвітніх шкіл.

Конспект уроку виробничого навчання

Предмет: Виробниче навчання.

Тема програми: Теслярські роботи.

Тема уроку: Врізка дверного замка.

Тип уроку: Урок з вивчення трудових прийомів і операцій.

Цілі уроку:

❖ Навчальна.

Забезпечити формування первинних умінь правильного і якісного виконання прийомів врізки дверного замка.

❖ Розвиваюча.

Розвивати логічне мислення, формувати творче ставлення до професійної діяльності.

❖ Виховує.

Сприяти виховання бережливого ставлення до інструментів і матеріалом, товариської взаємодопомоги й відповідальності за свою працю.

Матеріально-технічне оснащення:

1. Еталон виробу.

2. Бруски дверної коробки.

3. Косинці.

4. Лінійки.

5. Дверні замки.

6. Електрична дриль.

7. Перовые свердла.

8. Киянки.

9. Стамески.

10. Шурупи.

11. Викрутки.

12. Инструкционная карта.

Хід уроку

I. Організаційний момент 9.10-9.13

1.1. Перевірка наявності учнів, їх зовнішнього вигляду, готовність до роботи

(зазначити відсутніх в журнал, перевірити наявність спецодягу).

1.2. Пояснення ходу і послідовності проведення заняття.

Майстер в/н: Сьогодні на уроці ми будемо вивчати нову тему уроку. Спочатку нашого уроку повторимо необхідний матеріал, який необхідний для вивчення теми уроку. Потім розберемо теоретичну частину уроку і закріпимо практичними вправами. І в кінці уроку підведемо підсумки.

II. Вступний інструктаж 9.13-10.00.

2.1. Повідомлення теми і мети уроку.

Майстер в/н: Тема нашого уроку: врізання дверного замка.

А як ви думаєте? Яка мета нашого уроку?

Учні: відповідають на питання.

2.2 Актуалізація опорних знань і вмінь повторити раніше вивчений матеріал, підготувати учнів до сприйняття нових знань.

Постановка питань для усних відповідей:

- З яких частин складається дерево?

- Назвіть основні властивості деревини?

- Назвіть види замків?

- З яких частин складається замок?

- Назвіть вади деревини?

- Який порок деревини буде перешкоджати врізки замку?

2.3. Пояснення нового матеріалу.

1. Розповісти про значення даної роботи для освоєння професії.

2 .Показать готові зразки, еталонні вироби, куди вони призначені.

3. Розібрати технологічну послідовність обробки.

Практичний показ майстром.

1) Розмітка місця для врізки замку.

2) Видовбування отвору під замок.

3) Розмітка отвори під ключ.

4) Просвердлити отвір під ключ.

5) Вставити замок в отвір.

6) Закріпити замок з допомогою шурупів.

7) Врізаний замок

5. Розглянути вживані інструменти, розібрати специфіку наладки і особливості експлуатації.

6 .Провести інструктаж з правил техніки безпеки.

2.4. Практичний показ.

- Показ прийомів розмітки.

- Показ прийомів вибірки чверті.

- Положення корпусу при струганні.

2.5. Закріплення матеріалу вступного інструктажу.

- Показ прийомів налагодження зензубеля.

- Практичний показ учнями прийомів вибірки чверті.

- ТБ при струганні.

2.6. Видача завдань і розподіл по робочих місцях, критерії оцінок.

ІІІ.Текущий інструктаж 10.00-14.35.

3.1. Вправи учнів.

- Розмітка чверті.

- Вибірка чверті.

- Дотримання правильного положення корпусу при струганні.

3.2. Цільові обходи

Перший обхід: перевірка організації робочого місця.

Другий обхід: перевірка правильності виконання прийомів.

Третій обхід: перевірити правильність дотримання технологічної послідовності виготовлення виробу.

Четвертий обхід: перевірити дотримання вимог ТБ при роботі.

3.3.Прием і оцінка виконаних робіт.

IV. Заключний інструктаж 14.35-15.10

4.1 .Подведение підсумків уроку.

4.2. Розбір типових помилок.

4.3. Виставлення оцінок.

4.4. Організація прибирання робочих місць і майстерні.