Реклама












Конспект відкритого заняття з ПРАВИЛ дорожнього руху для школярів «Знайте правила руху, як таблицю умноженья!»


Конспект відкритого заняття за темою: «Знайте правила руху, як таблицю умноженья!»

Автор: Лесонен Вікторія Володимирівна, вихователь МКОУ «Дитячий будинок (змішаний)» Кемского муніципального району

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект відкритого заняття для вихованців дитячого будинку (11-14 років) за темою «Знайте правила руху, як таблицю умноженья!».

Даний матеріал буде корисним для вихователів дитячих будинків та класних керівників. Цей конспект підсумкового заняття, спрямованого на систематизацію знань вихованців з ПДР і закріпленню вмінь працювати в команді.

Конспект відкритого заняття за темою: «Знайте правила руху, як таблицю умноженья!»

Мета: Систематизація знань вихованців з ПДР, удосконалення умінь вихованців працювати в команді.

Завдання:

Освітні: Систематизувати знання вихованців про правила безпечної поведінки на вулицях та дорогах;

Сприяти розширенню у вихованців інтересу до знань Правил дорожнього руху через кмітливість, фантазію, ерудицію.

Розвиваючі: Дати можливість вихованцям продемонструвати свої творчі здібності при виконанні завдань із зазначеної теми.

Закріпити конкретні навички і моделі поведінки в ситуаціях на дорогах.

Виховні:

Надавати педагогічну підтримку в умінні чути капітана, проявляти особисту ініціативу і нести колективну відповідальність за прийняті рішення.

Демонстраційний матеріал: Ілюстрації знаків дорожнього руху, розмітки доріг і сигналів світлофора, виставка книг по темі заняття

Роздатковий матеріал: фішки, картки, клей, ватман, пензлі, ручки, м'яч.

Методичні прийоми: Вихованці заздалегідь діляться на дві команди і вибирають капітана, ігрова ситуація (представлення журі), розминка, продуктивна діяльність, аналіз, підведення підсумків.

Хід заняття:

Вихователь: Дорогі хлопці! Сьогодні ми з вами відправимося у подорож вулицями Сонячного міста.

Юні пішоходи! Майбутні водії! Діти і батьки!

Велосипедисти і мотоциклісти! Автомобілісти!

Наші гості, наші глядачі!

Ласкаво просимо! Привіт!

Вам шлях відкрито! Зелене світло!

Правил на світі дорожніх чимало,

Все б їх вивчити вам не заважало!

Але основні з правил руху,

Знати таблиці повинні множення!

Сьогодні наше змагання буде судити незвичайне журі.

Начальник служби безпеки дорожнього руху підполковник поліції Бугайова Е.А.

Старший уповноважений у справах молоді та питань соціального розвитку вихованців майор поліції Самсонова С.І.

Старший слідчий з особливо провинилися вихованцям майор поліції Шнітова Н.Ю.

Старший інспектор з питань розвитку міжособистісних відносин у колективі вихованців капітан поліції Осика О.Г.

А також у нас сьогодні присутні гості:

Старший інспектор з питань безпечного безконфліктного спілкування в суспільстві вихованців капітан поліції Леонова Є.В.

Старший інспектор з питань трудового та правової просвіти капітан поліції Слюсар В.І.

Старший інспектор з питань спорту та молодіжної політики капітан поліції Аксеновська Н.В.

Вихователь: А зараз я пропоную вам пригадати все, що пов'язано з правилами дорожнього руху. За кожну правильну відповідь команда отримує фішку.

Розминка:

1. Цей кінь не їсть вівса, замість ніг - два колеса.

Сядь верхи і їдучи на ньому, тільки краще права кермом. (Велосипед).

2. Де б нам дорогу до магазину перейти? Ось за цими кіосками, там, де стрілка біля воріт, ми на стрілці цієї самі прочитали ... (Перехід).

3. Що за синій будинок! Дітлахів багато в ньому.

Носить взуття з гуми і живиться бензином. (Автобус).

4. Там, де потрібно сто лопат, я радий трудитися. (Екскаватор).

5. Що за пліт?

Що за пліт через річку нас везе? (Паром).

6. Полотно, а не доріжка.

По ній мчить кінь-сороконіжка. (Рейки).

7. Що за такий діяч з дуже розумною головою?

Подає сигнал судам, шлях вкаже поїздів. (Семафор).

8. Біжить, гуде, два очі дивиться, а стане - око яскраво-червоний гляне. (Автомобіль).

9. Подумайте і швидко дайте мені відповідь: в автобусі ми повинні купити собі квиток.

10. Це - сильна машина, що їде на величезних шинах!

Відразу полгоры забрав семитонный...самоскид.

11. Я очиськами моргаю невпинно день і ніч.

І машинам допомагаю і хочу тобі допомогти. (Світлофор).

12. У машини є, у вози є, у велосипеда є, а в потяги не злічити. (Колеса).

13. Дошка для шахів на боці, що за машина не зрозумію? (Таксі).

14. Коли їхати нам куди, швидко знайдемо шлях сюди. (Зупинка).

15. Це - знак заборони, круглий з обідком:

дві машини поряд мчать, забороняє він...(Обгін).

16. У будинку вісім, дріб один, біля застави Ілліча жив високий громадянин, прозванью "Каланча". (Стьопа).

17. Через річку впоперек велетень бетонний ліг. (Міст).

18. Що ж спільного має птах і велосипед?

Це є і у машини. На питання хто дасть відповідь? (Крило).

19. У будь-який час року і в будь-яку негоду дуже часто, в годину будь провезу вас під землею. (Метро).

20. Замінили кузов для різних вантажів.

21. Став закритий з усіх сторін, називається...(Фургон).

22. Обережність не заважає, це світло попереджає. (Жовтий).

Після закінчення розминки підбиваються підсумки, кожна фішка прирівнюється до одного балу.

Вихователь: Вам належить розгадати кросворд і записати відповіді в клітини. Розгадавши кросворд повністю, ви зможете прочитати ключове слово. Кросворди ви повинні приклеїти на аркуш ватману, який знаходиться у вас на столі.

Конкурс № 1. «Ключове слово»

Кросворди намальовані на аркуші А4. Капітани команд отримують по 8 запитань до кросвордів - кожному члену команди. Учасники записують відповіді на кросворд на аркуш. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал (за умови, що відповідь записаний у клітинки кросворду). Час для розгадування кросвордів - 5 хвилин. Питання та відповіді для команд однакові.

Кросворд

Питання:

1. Знак, що подається транспортним засобом або світлофором. Сигнал.

2. Пошкодження машини транспортного засобу. Аварія.

3. Розмітка на дорозі, що позначає пішохідний перехід. Зебра.

4. Особа, яка керує транспортним засобом. Водій

5. Людина, що йде пішки. Пішохід.

6. Тверде і гладке покриття дороги. Асфальт.

7. Бічна частина, край дороги. Узбіччя.

8. Місце, спеціально призначене для пересування людей з однієї вулиці на іншу. Перехід.

Ключове слово: СВІТЛОФОР.

Вихователь: А зараз ми з вами наближаємося до проспекту Знань, і вам належить дати відповіді на питання.

Конкурс № 2. Знайди відповіді

Вихованцям роздаються картки, на яких потрібно знайти відповідь до питань і з'єднати їх лініями. Перемагає команда, швидше виконала це завдання.

Картка з питаннями

Вихователь: А тепер давайте поквапимось на бульвар "УВАГИ". Зараз я перевірю, які ви уважні пішоходи. Я вам задаю питання, а ви відповідаєте "так" або "ні".

Що хочете кажіть, в морі солона вода? (Ні.)

Отже, що хочете кажіть, червоний світло - проїзду немає? (Так.)

Що хочете кажіть, щоразу, йдучи додому, граємо ми на бруківці? (Ні.)

Що хочете кажіть, але якщо ви дуже поспішаєте, то перед транспортом біжите?(Ні.)

Що хочете кажіть, ми завжди йдемо вперед тільки там, де перехід? (Так.)

Що хочете кажіть, ми біжимо вперед так швидко, що не бачимо світлофора? (Ні.)

Що хочете кажіть, на дорозі дуже весело грати, м'яч в ворота забивати? (Ні.)

Вихователь. Ми наближаємося до перехрестя Питань. Вихованцям роздаються картки з питаннями. Швидко, протягом 5 хвилин написати поряд з питаннями відповідь.

Конкурс №3

1. Що значить безпечний маршрут від дому до школи?

2. Кого називають пішоходом?

3. Для чого призначений тротуар?

4. Що називають проїжджою частиною вулиці?

5. Що таке перехрестя?

6. Назвіть складові частини вулиці.

7. Як треба ходити по вулиці групою?

8. Як можна переходити вулицю?

9. Для чого служить світлофор?

10. Які сигнали регулювальника вам відомі?

11. Які дорожні знаки ви знаєте?

12. Де і як можна грати?

13. Які правила пасажирів вам відомі?

14. Назвіть правила поведінки в громадському транспорті під час ДТП?

15. Назвіть марки автомобілів.

16. Навіщо потрібно знати правила дорожнього руху?

Вихователь.

Ми прибули на Ігрову площа. Ми всі з вами уважно слухаємо правила гри і виконуємо все, що необхідно Готові?

Гра «Кого назвали - той і ловить»

Гравці розташовуються по колу. У центрі - регулювальник дорожнього руху (ведучий).

Він називає ім'я одного з тих, що стоять по колу і кидає йому м'яч. Названий ловить м'яч, називає який - небудь вид транспорту і кидає м'яч регулювальника. Той, хто не зловив м'яч або не назвав слово, стає ведучим. Перемагає той, хто жодного разу не був регулювальником.

Вихователь. Нас чекає Збірний провулок

Конкурс №4. Збери прислів'я

Двом командам видаються розрізані прислів'я однакові за змістом. Їх необхідно зібрати і наклеїти на аркуш формату А4. Перемагає команда, швидше виконала це завдання.

Команда №1 і №2.

«На вулиці - не в кімнаті, про те, хлопці, пам'ятайте!»

«Пам'ятай правила руху, як таблицю умноженья!»

Вихователь: Ми здійснили екскурсію по Сонячному місту, команди проявили фантазію, ерудицію, кмітливість, впоралися з усіма завданнями і тепер слово надається журі:

Вихователь:

Вирує в рух мостова:

Біжать авто, поспішають трамваї.

Всі будьте правилом вірні -

Тримайтеся правого боку.

 

Пояснити треба запросто,

Будь ти юн або старий:

Мостова для транспорту,

Для тебе - тротуар!

 

Йди через вулицю там, пішохід,

Де знаком вказаний тобі «перехід»!

 

Безглуздо думати: «Як - небудь

Проскочу трамвайний шлях!»

Ніколи не забувай,

Що швидше тебе трамвай!